Resultatbørs

Fotball, skiskyting, kombinert, kunstløp, NBA og NHL

FOTBALL

VM-kvalifisering, Asia-sonen, gruppe 4:

Kuwait - Kirgisistan 3-0 (0-0). K: 1-0 Jassem Al Houwaidi (61), 2-0 Al Houwaidi (85), 3-0 Khalaf Al Mutairi (90).

VM, storslalåm kvinner, Gull: Sonja Nef, Sveits 2.19,01 (1.09,76-1.09,25). Sølv: Karen Putzer, Italia 2.20,11 (1.10,12-1.09,99). Bronse: Anja Pärson, Sverige 2.20,52 (1.11,39-1.09,13), 4) Lilian Kummer, Sveits 2.21,30 (1.13,40-1.07,90), 5) Birgit Heeb, Liechtenstein 2.21,44 (1.12,87-1.08,57), 6) Allison Forsyth, Canada 2.21,76 (1.12,72-1.09,04), 7) Christelle Saioni, Frankrike 2.21,79 (1.11,76-1.10,03), 8) Michaela Dorfmeister, Østerrike 2.21,93 (1.12,04-1.09,89), 9) Anna Ottosson, Sverige 2.22,42 (1.12,29-1.10,13), 10) Maria Rienda Contreras, Spania 2.22,56 (1.13,17-1.09,39), 11) Brigitte Obermoser, Østerrike 2.22,72 (1.12,41-1.10,31), 12) Andrine Flemmen, Norge 2.23,57 (1.12,23-1.11,34), 13) Tanja Poutiainen, Finland 2.23,84 (1.13,61-1.10,23), 14) Silke Bachmann, Italia 2.24,80 (1.13,65-1.11,15), 15) Kristina Koznick, USA 2.24,83 (1.13,59-1.11,24), 16) Kumiko Kashiwagi, Japan 2.25,69 (1.14,58-1.11,11), 17) Regine Cavagnoud, Frankrike

2.26,23 (1.13,86-.1.12,37), 18) Mojca Suhadolc, Slovenia 2.26,51 (1.13,99-1.12,52), 19) Ylva Nowen, Sverige 2.26,67 (1.14,12-1.12,55), 20) Kirsten L. Clark, USA 2.26,72 (1.14,72-1.12,00).

  • Øvrige norske: Stina Hofgaard Nilsen, Norge kjørte ut i 1. omgang.

    SKISKYTING


    VM skiskyting, fellesstarter (antall strafferunder i parentes):

    Menn, 15 km, Gull: Raphael Poiree, Frankrike 39.28,2 (2). Sølv: Ole Einar Bjørndalen, Norge 0.03,8 min. bak (4). Bronse: Sven Fischer, Tyskland 0.18,4 (3), 4) Ricco Gross, Tyskland 0.19,3 (0), 5) Vadim Sasjurin, Hviterussland 0.44,5 (2), 6) Patrick Favre, Italia 0.46,8 (3), 7) Sergej Rozjkov, Russland 0.50,9 (1), 8) Ilmars Bricsis, Latvia 0.56,4 (2), 9) Halvard Hanevold, Norge 0.59,3 (2), 10) René Cattarinussi, Italia 1.00,7 (2), 11) Carsten Heymann, Tyskland 1.02,4 (1), 12) Vincent Defrasne, Frankrike 1.07,5 (2), 13) Tomas Globocnik, Slovenia 1.11,7 (2), 14) Pavel Rostovtsev, Russland 1.14, 6 (3), 15) Egil Gjelland, Norge 1.16,4 (3), 16) Frode Andresen, Norge 1.37,7 (6), 17) Olegs Maluhins, Latvia 1.47,2 (3), 18) Viktor Majgurov, Russland 1.47,6 (3), 19) Oleg Ryzhenkov, Hviterussland 1.49,1 (4), 20) Tomasz Sikora, Polen 1.51,6 (3), 21) Aleksander Saso Grajf, Slovenia 1.52,7 (2), 22) Frank Luck, Tyskland 2.23,1 (3), 23) Vjatsjeslav Derkatsj, Ukraina 2.38,3

    (5), 24) Zdenek Vitek, Tsjekkia 2.39,4 (4), 25) Janez Ozbolt, Slovenia 2.51,4 (3), 26) Aleksej Ajdarov, Hviterussland 3.06,9 (4), 27) Ruslan Lysenko, Ukraina 3.28,1 (4), 28) Paavo Puurunen, Finland 3.39,1 (5), 29) Marek Matiasko, Slovakia 4.24,2 (5), 30) Wolfgang Rottmann, Østerrike 5.04,7 (6).

    KOMBINERT


    NM, kombinert sprint (plassering hopp-langrenn i parentes), Gull: Kristian Hammer, Bardu 20.11,0 (4-3). Sølv: Bjarte Engen Vik, Bardufoss 0.12,6 min. bak (1-8). Bronse: Sverre Rotevatn, Øystre Slidre 0.16,7 (2-5), 4) Kenneth Braaten, Bossmo & Ytteren 0.20,5 (5-4), 5) Lars Andreas Østvik, Bossmo & Ytteren 0.20,8 (8-1), 6) Preben Fjære Brynemo, Sannidal 0.28,4 (8-2), 7) Jan Rune Grave, Vrådal 1.46,7 (10-9), 8) Ola Morten Græsli, Tydal 1.51,6 (6-11), 9) Egil Sveen, Biri 1.58,4 (10-10), 10) Amund Johnsen, Fjell 2.03,5 (3-25), 11) Espen Rian, Stadsbygd 2.14,5 (7-17), 12) Kjartan Gurholt, Alta 2.43,0 (21-7), 13) Tom Kristian Mork, Namdalseid 2.45,0 (14-14), 14) Jan Andreas Schmid, Sjetne 2.57,3 (13-18), 15) Pål Dahlberg, Salangen 3.04,5 (12-22), 16) Håvard Klemetsen, Kautokeino 3.31,2 (18-20), 17) Thor Einar Henriksen, Bossmo & Ytteren 3.34,4 (19-21), 18) Jo W. Fossheim, Eidsvoll 3.40,2 (15-28), 19) Håvard Grothe Lien, Heming 3.40,9 (30-6), 20) Magnus

    Hovdal Moan, Byåsen 3.51,7 (25-12).

    Hopp (én omgang K90): 1) Engen Vik 131,0, 2) Rotevatn 122,0, 3) Johnsen 121,5, 4) Hammer 117,5, 5) Braaten 115,5.

    Langrennet 7,5 km: 1) Østvik 19.10,8, 2) Fjære Brymeo 19.18,4, 3) Hammer 19.20,0, 4) Braaten 19.33,5, 5) Rotevatn 19.53,7.

    KUNSTLØP


    Firekontinenters-turnering kunstløp, par, sluttstilling: 1) Jamie Sale/David Pelletier, Canada 1,5, 2) Shen Xue/Zhao Hongbo, Kina 3,0, 3) Kyoko Ina/John Zimmerman, USA 4,5, 4) Pang Qing/Tong Jian, Kina 7,0, 5) Tiffany Scott/Philip Dulebohn, USA 8,5, 6) Annabelle Langlois/Patrice Archetto, Canada 9,0.

    Menn, kortprogram: 1) Todd Eldredge, USA 0,5, 2) Li Chengjiang, Kina 1,0, 3) Matthew Savoie, USA 1,5, 4) Takeshi Honda, Japan 2,0, 5) Yamato Tamura, Japan og Michael Weiss, USA 2,5.

    Isdans, etter originaldans: 1) Shae-Lynn Bourne/Victor Kraatz, Canada 1,0, 2) Naomi Lang/Peter Tchernyshev, USA 2,0, 3) Marie Frankrike Dubreuil/Patrice Lauzon, Canada 3,0, 4) Jessica Joseph/Brandon Forsyth, USA 4,0, 5) Megan Wing/Aaron Lowe, Canada 5,0, 6) Beata Handra/Charles Sinek, USA 6,0.

    BASKETBALL


    National Basketball Association i natt: Toronto Raptors - Denver Nuggets 99-92, Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 101-84, Detroit Pistons - Houston Rockets 90-103, New Jersey Nets - San Antonio Spurs 99-97.

    ISHOCKEY


    National Hockey League i natt: Ottawa Senators - New Jersey Devils 4-4, Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs 2-1, St Louis Blues - Tampa Bay Lightning 4-1, Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 3-1, Vancouver Canucks - San Jose Sharks 0-0, Los Angeles Kings - Carolina Hurricanes 4-2.