Resultatbørs

Telemark - Alpint - Rally - Sykkel - Innebandy - Basket - Fotball - Hopp - Ishockey - Tennis

Telemark

Verdenscup klassisk sprint i Sugarloaf, Maine

Kvinner: 1) Line Aas Sandnes, Norge 2.44,49, 2) Pia Raita, Finland 2.45,56, 3) Mirjam Rubin, Sveits 2.46,65, 4) Francoise Matter, Sveits 2.46,77, 5) Lene Håskjold, Norge 2.50,18, 6) Cody Thompson, USA 2.50,71, 8) Jolanda Meyer, Sveits 2.54,30, 8) Diana Mauriks, Canada 2.54,44, 9) Lina Rogell,sverige 3.04,42, 10) Chris Coughlin, USA 3.10,40.

  • Menn: 1) Per Bylund, Sverige 2.21,86, 2) Antti-Pekka Auvinen, Finland 2.23,19, 3) Reid Sabin, USA 2.24,25, 4) Martin Thörnberg, Sverige 2.28,46, 5) Kjell Søvik, Norge 2.28,72, 6) Per Lindström, Sverige 2.29,81, 7) Tony Burn, Sveits 2.29,88, 8) Chris Rice, USA 2.30,29, 9) Eivind Modalsli, Norge 2.30,41, 10) Scott McLoire, Canada 2.32,01. Øvrige norske: 13) Sondre Engell 2.33,79, 15) Halvor Drøpping, 2.34,64, 16) Bjørn Erik Gunnerød 2.34,69.
  • Det kjøres nye seks spesialetapper lørdag, mens de siste fem går søndag. Både Bernard Kongsrud (Mitsubishi) og Henning Solberg (Toyota) måtte bryte, i henholdsvis fjerde og femte etappe.
  • Sammenlagt: 1) Nico Eeckhout, Belgia 10.14.34, 2) Damien Nazon, Frankrike 0.31 min. bak, 3) Jan Svorada, Tsjekkia 0.38, 4) Raphael Jeune, Frankrike 0.39, 5) Benoit Poilvet, Frankrike 0.41, 6) Koen Beeckman, Belgia 0.42, 7) Laurent Brochard, Frankrike 0.44, 8) Ludovic Auger, Frankrike 0.44, 9) Christophe Moreau, Frankrike s.t., 10) Jurgen Van De Walle, Belgia s.t.
  • Rittet avsluttes søndag.
  • Trenasjonersturneringen fortsetter med Norge - Danmark lørdag, og Sveits - Danmark søndag.
  • Australia - Ecuador (i Perth) 2-0. Patrick Rafter - Nicolas Lapentti 6-3, 6-0, 7-5, Lleyton Hewitt - Giovanni Lapentti 6-3, 6-2, 6-2.
  • Belgia - Frankrike (i Gent) 0-1. Christophe Rochus - Arnaud Clement 7-6 (7-2), 6-3, 2-6, 4-6, 2-6.
  • Brasil - Marokko (i Rio de Janeiro) 2-0. Gustavo Kuerten - Karim Alami 6-7 (4-7), 6-4, 3-6, 6-1, 6-2, Fernando Meligeni - Hicham Arazi 6-4, 5-7, 6-3, 4-3 (Arazi ga seg pga. skade).
  • Nederland - Spania (i Eindhoven) 2-0. Sjeng Schalken - Carlos Moya 6-4, 7-5, 6-4, Raemon Sluiter - Juan Carlos Ferrero 6-7 (5-7), 7-6 (9-7), 3-6, 7-6 (7-3), 6-4.
  • Slovakia - Russland (i Bratislava) 1-1. Karol Kucera - Marat Safin 3-6, 4-6, 6-3, 7-5, 6-2, Dominik Hrbaty - Jevgenij Kafelnikov 2-6, 3-6, 5-7.
  • Sveits - USA (i Basel) 1-1. Michel Kratochvil - Jan-Michael Gambill 6-3, 7-5, 6-4, Roger Federer - Todd Martin 6-4, 7-6 (7-3), 4-6, 6-1.
  • Sverige - Tsjekkia (i Helsingborg) 0-1. Thomas Johansson - Bohdan Ulihrach 3-6, 7-5, 2-6, 5-7.
  • Tyskland - Romania (i Braunschweig) 1-1. Nicolas Kiefer - Andrei Pavel 6-7 (3-7), 3-6, 7-5, 3-6, Tommy Haas - Ion Moldovan 6-2, 6-0, 6-2.

Alpint

Junior-VM slalåm menn Verbier i Sveits

1) Stefan Kogler, Tyskland 1.25,72 (44,21-41,51), 2) Roman Groebmer, Italia 1.26,18 (43,40-42,78), 3) Cristian Deville, Italia 1.26,37, 4) Robi Perren, Sveits 1.26,46 (44,19-42,27), 5) Ryan Semple, Canada 1.26,51 (43,93-42,58), 6) Akira Sasaki, Japan 1.26,52 (44,05-42,47), 7) Jukka Rajala, Finland 1.26,71 (43,83-42,88), 8) Luca Tiezza, Italia 1.26,97 (44,21-42,76), 9) Felix Neureuther, Tyskland 1.27,08 (45,19-41,89), 10) Andrej Sporn, Slovenia 1.27,25 (45,06-42,22).

De norske: Aksel L. Svindal, Petter Søhoel Røring og Daniel Markegaard kjørte alle ut i 1. omgang.

Kombinasjonen (utfor-storslalåm-slalåm): 1) Patrick Bechter, Østerrike 4053 poeng, 2) Tiezza 6005, 3) Christoh Kronberger, Østerrike 6546, 4) Peter Fill, Italia 7084, 5) Johan Clarey, Frankrike 7209, 6) Jake Zamansky, USA 7260, 7) Johannes Stehle, Tyskland 8555, 8) Damien Ravoire, Frankrike 8767, 9) Tahir Biscic, Bosnia-Hercegovina 9003, 10) Deville 9201.

Rally

VM-runde 2 av 14 i Karlstad, Sverige

Etter 6 av 17 spesialetapper: 1) Carlos Sainz, Spania (Ford) 1.19.08,7, 2) Harri Rovanpera, Finland (Peugeot) 0.13,2 min. bak, 3) Thomas Radström, Sverige (Mitsubishi) 0.19,3, 4) Didier Auriol, Frankrike (Peugeot) 0.32,3, 5) Tommy Mäkinen, Finland (Mitsubishi) 0.35,6, 6) Kenneth Eriksson, Sverige (Hyundai) 0.41,6, 7) Francois Delecour, Frankrike (Ford) 0.49,9, 8) Petter Solberg, Norge (Subaru) 1.12,2, 9) Toni Gardemeister, Finland (Peugeot) 1.18,1, 10) Daniel Carlsson, Sverige (Toyota) 1.47,1.

Sykkel

Rittet Etoile de Besseges i Ales, Frankrike

3. etappe, Nimes - Ales (140 km): 1) Damien Nazon, Frankrike 3.19.15, 2) Jan Svorada, Tsjekkia samme tid, 3) Nico Eeckhout, Belgia s.t., 4) Raphael Jeune, Frankrike s.t., 5) Laurent Brochard, Frankrike s.t., 6) Ludovic Auger, Frankrike s.t., 7) Christophe Moreau, Frankrike s.t., 8) Koen Beeckman, Belgia s.t., 9) Jurgen Van De Walle, Belgia s.t., 10) Benoit Poilvet, Frankrike s.t.

Innebandy

Trenasjonersturnering kvinner i Riga i Latvia

Norge - Latvia 8-2 (1-1, 5-1, 2-0).

Norske målscorere: Astrid Bjørnebekk 2, May-Britt Holmen, Nora Leidestad, Gine Marie Moe, Anne Wiken, Cecilie Eckbo, Birgitte Lersbriggen.

Trenasjonersturnering menn i Brønderslev, Danmark

Sveits - Norge 5-4 (0-1, 3-2, 2-1).

Norske målscorere: Willy Fauskanger 2, Ketil Kronberg, Glen Evensen.

Basket

Basketligaen menn

Harstad Vikings - Tromsø Storm 88-89 (38-54) Harstadhallen Toppscorer Harstad: Dzenan Idriz og Denis Omic 24. Tromsø: Geoff Williams 33, Scott English 24.

Fotball

Tysk bundesliga 21. runde

Eintracht Frankfurt - Cottbus 1-0.

Tyrkisk 1. divisjon, 20. runde

Trabzonspor - Samsunspor 3-2.

Nederlandsk æresdivisjon

De Graafschap - Sparta Rotterdam 2-1.

Belgisk 1. divisjon

La Louviere - Brugge 1-1, Anderlecht - Antwerpen 2-0.

Engelsk 3. divisjon

Chesterfield - Cheltenham 2-0.

Italiensk serie B 22. runde

Pescara - Cagliari 0-0.

Hopp

NM lag i Sprova (K90)

1) Sør-Trøndelag (Tommy Ingebrigtsen, Morten Solem, Håvard Lie, Roar Ljøkelsøy) 975,0, 2) Akershus (Lasse Ottesen, Ole Østbakken, Henning Stensrud, Bjørn Einar Romøren) 914,0, 3) Buskerud (Thomas E. Lobben, Ole Christian Enger, Frode Håre, Sigurd Pettersen) 888,0, 4) Hedmark (Tore S. Sneli, Magnus Øverby, Kjell Erik Sagbakken, Arne S. Sneli) 875,0, 5) Oppland (Aril Carlsson, Jostein Smeby, Tom Sandvold, Kristian Brenden) 868,5.

Ishockey

Sweden Hockey Games

Tsjekkia - Canada 1-3 (0-0, 1-2, 0-1).

Tennis

Davis Cup hovedrunden 1. runde