Resultatbørs

Fotball - Alpint

Fotball

Treningskamper

  • Molde - Bodø/Glimt 2-2 (2-0)
    Fjørtoft stadion
    100 tilskuere
    Mål: 1-0 Karl Oskar Fjørtoft (1), 2-0 Daniel Berg Hestad (16), 2-1 Stig Johansen (52), 2-2 Johansen (80).
    Dommer: Bjørn Myklebust, Molde.
    Gult kort: Magne Hoseth, Molde.
    Molde (4-4-2): Morten Bakke - Trond Strande, Tobias Carlsson, Petter Chr. Singsaas, Knut Anders Fostervold - Odd Inge Olsen, Karl Oskar Fjørtoft, Petter Rudi (Adrian Gashi fra 81.), Thomas Mork - Magne Hoseth (Bernt Hulsker fra 70.), Daniel Berg Hestad.
    Bodø/Glimt (4-3-3): Tor Egil Horn - Kristoffer Paulsen, Tom Kåre Staurvik, Cato Hansen, Thomas Breivik - André Hansen, Christian Berg, Stig Johansen - Trond Fredrik Ludvigsen, Eivind Eriksen, Eirik Dybendal (Bengt Sæternes fra 62.).
  • Tromsø - Stabæk 2-2 (2-1)
    Skarphallen
    221 tilskuere
    Mål: 1-0 Ole Andreas Nilsen (20), 2-0 Morten Gamst Pedersen (29), 2-1 Christian Wilhelmsson (40), 2-2 Martin Andresen (str.65).
    Dommer: Øyvind Alapnes, Finnsnes.
    Gult kort: Roger Lange, Abdulaye M'Baye og Jonny Hanssen, Tromsø, John Arvid Skistad, Inge André Olsen og Martin Andresen, Stabæk.
    Tromsø (4-3-3): Knut Borch - Svein Morten Johansen (Miika Koppinen fra 51.), Roger Lange, Robin Berntsen, Jan Egil Brekke - Thomas Hafstad, Olav Råstad, Jonny Hanssen (Leif Arne Brekke fra 74.) - Ole Andreas Nilsen (Karim Essediri fra 70.), Abdoulaye M'Baye, Morten Gamst Pedersen.
    Stabæk (4-3-2-1): Jon Knudsen - Mike Kjølø, Inge André Olsen (André Flem fra 74.), Petur Marteinsson, Tommy Stenersen - Tommy Svindal Larsen, Tobias Linderoth - Christian Wilhelmsson, Martin Andresen, Tryggvi Gudmundsson - Christian Michelsen.

    Algarve Cup kvinner gruppe A

  • Norge - Danmark 1-0 (0-0)
    Mål: 1-0 Ragnhild Gulbrandsen (61).
    Norge (4-3-3): Bente Nordby - Bente Kvitland, Ane Stangeland (Henriette Viker fra 60.), Anne Tønnessen, Brit Sandaune - Unni Lehn (Christine Bøe Jensen fra 46.), Hege Riise (Solveig Guldbrandsen fra 46.), Margunn Haugenes (Anita Rapp fra 75.) - Dagny Mellgren, Ragnhild Guldbrandsen, Linda Ørmen.
  • Kina - Finland 3-0.
  • Sluttstilling: 1) Danmark 6 (8-2), 2) Kina 6 (6-2), 3) Norge 6 (6-3), 4) Finland 0 (1-14).
  • Sluttspillet lørdag går slik:
  • Kamp om 7. plass, Montechoro Portugal - Finland 11.00.
  • Kamp om 5. plass, Quarteira: Norge - USA 11.00.
  • Kamp om 3. plass, Faro: Canada - Kina 11.00.
  • Finale, Loule: Sverige - Danmark 18.30.

    Libertadores Cup
    Sport Boys (Peru) - Palmeiras (Brasil) 1-4.

    Alpint
    Junior-NM kombinasjon kvinner junior II
    1) Marit Skreen, Oppdal 93,88, 2) Ida C. Mikkelsen, Kongsberg 95,65, 3) Anniken Borgen, Njård 108,73, 4) Veronica Dyrset Herland, Samnanger 114,82, 5) Katrine Nordahl, Bærum Skiklubb 200,24.