Resultatbørs

SYKKEL
Dunkerque firedagers, 1. etappe
1) Jaan Kirsipuu, Estland (Ag2r-Prevoyance) 3.46.00, 2) Baden Cooke, Australia (Mercury-Viatel) samme tid, 3) Christophe Capelle, Frankrike (Big Mat-Auber) s.t., 4) Laurent Jalabert, Frankrike (CSC) s.t., 5) Stuart O'Grady, Australia (Credit Agricole) s.t., 6) Paolo Valoti, Italia (Alessio) s.t., 7) Bert Hiemstra, Nederland (Bankiroloterij) s.t., 8) Didier Rous, Frankrike (Bonjour) s.t., 9) David Millar, Storbritannia (Cofidis) s.t., 10) Christophe Moreau, Frankrike (Festina) s.t.

Rittet avsluttes søndag.

ORIENTERING
Verdenscup park-orientering i Tsjekkia
Kvinner, 3,1 km:
1) Vroni König-Salmi, Sveits 15.59,8, 2) Hanne Staff, Norge 16.04,0, 3) Maria Sandström, Sverige 16.12,0, 4) Karolina Arewång, Sverige 16.14,7, 5) Kaisa Salminen, Finland 16.18,8, 6) Zuzana Macuchova, Tsjekkia 16.22,9, 7) Barbara Baczek, Polen 16.26,7, 8) Lucie Böhm, Østerrike 16.29,4, 9) Emma Engstrand, Sverige 16.35,0, 10) Jana Miklusova, Slovakia 16.38,8...12) Birgitte Husebye, Norge 16.50,5, 13) Elisabeth Ingvaldsen, Norge 16.54,4.

Menn, 3,1 km: 1) Allan Mogensen, Danmark 13.24,2, 2) Jurij Omeltsjenko, Ukraina 13.33,1 , 3) Mats Haldin, Finland 13.36,7, 4) Bjørnar Valstad, Norge 13.40,1, 5) Petr Losman, Tsjekkia 13.40,2, 6) Thomas Bührer, Sveits 13.46,3, 7) Gabor Domonyik, Ungarn 13.50,8, 8) Robert Banach, Polen 13.52,6, 9) Janusz Porzycz, Polen 13.56,6, 10) Radek Tichacek, Tsjekkia 13.56,9... 12) Holger Hott Johansen, Norge 14.02,6, 24) Bernt Bjørnsgaard, Norge 14.19,2.

Neste løp går i Oslo 24. juni.

BASKETBALL
NBA-sluttspillet, kvartfinaler (best av sju)
Vest:
San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 100-86 (2-0 i kamper).

ISHOCKEY
NHL-sluttspillet, kvartfinaler (best av 7)
Øst: Toronto Maple Leafs - New Jersey Devils 2-4 (3-3 i kamper).

VM, mellompillet gruppe E
Russland - Tyskland 3-1
(0-0, 1-1, 2-0). T: 9068. 1. periode: Ingen mål. 2. periode: 1-0 (26.37) Aleksei Jasjin (Pavel Datsjuk, Vitalij Vitsjnevskij), 1-1 (38.15) Marco Sturm (Daniel Kreutzer, Thomas Daffner). 3. periode: 2-1 (50.18) Aleksander Koroljuk (Sergej Zhukov, Dmitri Krasotkin), 3-1 (54.31) Ravil Gusmanov (Andrej Razin, Andrej Evstafiev). Hoveddommer: Vladimir Mihalik, Slovakia. Utv.: R: 4 x 2 min., T: 6 x 2 min.

Mellompillet gruppe F
Slovakia - USA 1-3
(0-1, 0-0, 1-2). T: 2918. 1. periode: 0-1 (4.26) Darby Hendrickson (Jeff Halpern). 2. periode: Ingen mål. 3. periode: 1-1 (41.39) Marian Gaborik (Marian Hossa, Peter Bartos), 1-2 (52.09) David Tanabe (Tim Connolly, Craig Darby), 1-3 (56.32) Jim Campbell (Derek Plante). Hoveddommer: Dave Wright, Canada. Utvisninger: S: 6 x 2 min., U: 5 x 2 min.