Resultatbørs

Golf, fotball, basketball, svømming

GOLF

St. Jude Classic (3,5 millioner dollar): 1) Bob Estes, USA 267 slag (61-66-69-71), 2) Bernhard Langer, Tyskland 268 (69-65-68-66), 3) Tom Lehman, USA 269 (69-68-66-66) og Scott McCarron, USA 269 (65-67-69-69), 5) Paul Goydos, USA 270 (66-67-69-68), Curtis Strange, USA 270 (65-67-69-69), John Daly, USA 270 (69-65-63-73).

FOTBALL

Amerikansk proffotball for kvinner (WUSA), kampfakta:

Philadelphia Charge - Carolina Courage 3-0 (1-0)

Villanova Stadium

Mål: 1-0 Kelly Smith (16), 2-0 Mandy Clemens (67), 3-0 Laurie Schwoy (74).

5862 tilskuere

  • Bente Nordby og Hege Riise spilte hele kampen for Carolina Courage.

    New York Power - Bay Area CyberRays 0-0

    Mitchel Athletic Complex

    7658 tilskuere.

    VM-kvalifisering, Oseania-sonen, gruppe 2:

    New Zealand - Solomonøyene 5-1 (2-0)

    Mål: 1-0 Vaughan Coveny (27), 2-0 Chris Jackson (35), 3-0 Coveny (50), 4-0 Jackson (56), 5-0 Paul Urlovic (69), 5-1 Batram Suri (83).

    3123 tilskuere.

    Tahiti - Cookøyene 6-0 (3-0)

    Mål: 1-0 Tony Senechal (2), 2-0 Felix Tagawa (19), 3-0 Senechal (45), 4-0 Naea Bennett (51), 5-0 Tagawa (64), 6-0 Tagawa (88).

    1234 tilskuere.

    Tabellen: 1) New Zealand 9 poeng (12-1), 2) Solomonøyene 6 (17-8), 3) Tahiti 6 (12-6), 4) Vanautu 3 (11-14), 5) Cookøyene 0 (2-25).

    BASKETBALL


    NBA-finale 3. kamp (best av 7): Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 91-96 (1-2).

    SVØMMING


    Internasjonalt stevne (Mare Nostrum) i helgen:

    Menn 50 m fri:

    1) Aleksander Popov, Russland 22,11, 2) Ryk Neethling, Sør-Afrika 23,03, 3) Leonid Khokhlov, Russland 23,32.

    100 m bryst:

    1) Domenico Fioravanti, Italia 1.02,11, 2) Oleg Lisogor, Ukraina 1.02,17, 3) Patrick Schmollinger, Østerrike 1.02,21.

    100 m butterfly:

    1) Lars Frölander, Sverige 52,82, 2) Denys Sylantyev, Ukraina 52,92, 3) Jere Hard, Finland 53,66.

    200 m fri:

    1) Ian Thorpe, Australia 1.47,86, 2) William Kirby, Australia 1.49,88, 3) Jacob Cartensen, Danmark 1.50,81.

    200 m rygg:

    1) Markus Rogan, Østerrike 2.01,21, 2) Emanuele Merisi, Italia 2.01,49, 3) Takashi Nakano, Japan 2.01,92.

    400 m medley:

    1) Alessio Boggiatto, Italia 4.18,62, 2) Grant McGregor, Australia 4.23,20, 3) Dean Kent, New Zealand 4.24,89.

    1500 m fri:

    1) Aleksei Filipets, Russland 15.15,13, 2) Takeshi Matsuda, Japan 15.29,24, 3) Fabio Venturini, Italia 15.35,85.

    Kvinner, 100 m fri:

    1) Elka Graham, Australia 56,30, 2) Luisa Striani, Italia 56,47, 3) Cristina Chiuso, Italia 57,14.

    100 m rygg:

    1) Nina Zhivanevskaya, Spania 1.02,03, 2) Li Yuanging, Kina 1.02,92, 3) Stanislava Komarova, Russland 1.03,60.

    200 m bryst:

    1) Amanda Beard, USA 2.27,22, 2) Nan Luo, Kina 2.28,01, 3) Sara Poewe, Sør-Afrika 2.29,40.

    200 m butterfly:

    1) Ekaterina Vinogradova, Russland 2.11,81, 2) Audrei Lacroix, Canada 2.13,11, 3) Sophia Skou, Danmark 2.13,57.

    200 m medley:

    1) Jana Klotsjkova, Ukraina 2.14,38, 2) Shuang Liang, Kina 2.15,32, 3) Marianne Limpert, Canada 2.18,53.

    400 m fri:

    1) Irina Oufimtseva, Russland 4.09,92, 2) Claudia Poll 4.10,40, 3) Elka Graham, Australia 4.12,88.