Resultatbørs

INTERNASJONAL FOTBALL
VM-kvalifisering, Oseania-sonen, gruppe 2
New Zealand - Solomonøyene 5-1
(2-0). N: Vaughan Coveny (27, 50), Chris Jackson (35, 56), Paul Urlovic (69). S: Batram Suri (83). T: 3123.

Tahiti - Cookøyene 6-0 (3-0). T: Tony Senechal (2, 45), Felix Tagawa (19, 64, 88), Naea Bennett (51). T: 1234.

Stillingen: 1) New Zealand 9 poeng (12-1), 2) Solomonøyene 6 (17-8), 3) Tahiti 6 (12-6), 4) Vanautu 3 (11-14), 5) Cookøyene 0 (2-25).

Trekning av intertotocupen 1. runde

Spilles 16. juni: Universitatea Craiova (Romania) - Bylys (Albania), Tatabanya (Ungarn) - Shirak (Armenia), Dundee (Skottland) - Sartid (Jugoslavia), Sant Julia (Andorra) - Lausanne (Sveits), Anorthosis (Kypros) - Slaven Belupo (Kroatia), Celik (Bosnia-Hercegovina) - Denizlispor (Tyrkia), Tbilisi (Georgia) - Ried (Østerrike), Carmathen Town (Wales) - AIK Solna (Sverige), Toftir (Færøyene) - Lokeren (Belgia), Dinamo Minsk (Hviterussland) - Hobscheid (Luxumbourg), Cork City (Irland) - Liepajas (Latvia). Spilles 17. juni: Zagreb (Kroatia) - Podeba (Makedonia), Groclin-Dyskobolia (Polen) - Spartak Varna (Bulgaria), Haopel Haifa (Israel) - TVMK Tallinn (Estland), Ekranas (Litauen) - Artmedia Petrzalka (Slovakia), Zaglebie Lubin (Polen) - Hibernians (Malta), AGF Aarhus (Danmark) - Publikum Celje (Slovenia), Myllykosken (Finland) - Gloria Bistrita (Romania), Tiligul Tiraspol (Makedonia) - Cliftonville (Nord-Irland), Grindavik (Island) - Vilash (Aserbajdsjan).

Returkampene spilles 23. og 24. juni.

WUSA, amerikansk proffotball kvinner
Philadelphia Charge - Carolina Courage 3-0
(1-0). P: Kelly Smith (16), Mandy Clemens (67), 3-0 Laurie Schwoy (74). T: 5862.

Bente Nordby og Hege Riise spilte hele kampen for Carolina Courage.

New York Power - Bay Area CyberRays 0-0. T: 7658. TENNIS
ATP-rankingen

1) Gustavo Kuerten, Brasil 490 poeng, 2) Andre Agassi, USA 484, 3) Juan Carlos Ferrero, Spania 451, 4) Sebastien Grosjean, Frankrike 323, 5) Llkeyton Hewitt, Australia 281, 6) Jevgenij Kafelnikov, Russland 233, 7) Alex Corretja, Spania 231, 8) Roger Federer, Sveits 225, 9) Jan-Michael Gambill, USA 191, 10) Arnaud Clement, Frankrike 185...111) Christian Ruud, Norge22, 143) Jan Frode Andersen, Norge 10.

ATP-rankingen går på kalenderåret.

WTA-rankingen

1) Martina Hingis, Sveits 5685 poeng, 2) Venus Williams, USA 4789, 3) Lindsay Davenport, USA 4328, 4) Jennifer Capriati, USA 4252, 5) Serena Williams, USA 2481, 6) Amelie Mauresmo, Frankrike 2367, 7) Kim Clijsters, Belgia 2203, 8) Monica Seles, USA 2146, 9) Justine Henin, Belgia 1915, 10) Anna Kournikova, Russland 1893.

Entry-rankingen menn
1) Gustavo Kuerten, Brasil 4150 poeng, 2) Andre Agassi, USA 3810, 3) Marat Safin, Russland 3590, 4) Pete Sampras, USA 2845, 5) Juan Carlos Ferrero, Spania 2830, 6) Lleyton Hewitt, Australia 2715, 7) Jevgenij Kafelnikov, Russland 2605, 8) Sebastien Grosjean, Frankrike 2405, 9) Alex Corretja, Spania 2275, 10) Patrick Rafter, Australia 2185. Norske plasseringer: 163) Christian Ruud 242, 170) Jan Frode Andersen 232, 372) Helge Koll 75, 730) Stian Boretti 15, 1251) Øyvind Alver 2.

Entry-rankingen gjelder for de siste 12 måneder og brukes for å bestemme seedingen i de store turneringene.

BASKETBALL
NBA-finale 3. kamp (best av 7)

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 91-96 (1-2).

GOLF
St. Jude Classic (3,5 millioner dollar) I Memphis
1) Bob Estes, USA 267 slag (61-66-69-71), 2) Bernhard Langer, Tyskland 268 (69-65-68-66), 3) Tom Lehman, USA 269 (69-68-66-66) og Scott McCarron, USA 269 (65-67-69-69), 5) Paul Goydos, USA 270 (66-67-69-68), Curtis Strange, USA 270 (65-67-69-69), John Daly, USA 270 (69-65-63-73).

Verdensrankingen
1) Tiger Woods, USA 32,38 poeng, 2) Phil Mickelson, USA 13,01, 3) Ernie Els, Sør-Afrika 9,83, 4) Vijay Singh, Fiji 8,45, 5) Lee Westwood, Storbritannia 8,07, 6) David Duval, USA 7,60, 7) Davis Love III, USA 7,23, 8) Sergio Garcia, Spania 6,94, 9) Colin Montgmoerie, Storbritannia 6,60, 10) Hal Sutton, USA 6,31.

VOLLEYBALL
Uttak VM-kvalifiseringskamper kvinner i Portugal 22.-24. juni

Eva Bjørnsund (Aukra), Hedvig Bleken (Koll), Maria Moen (Aukra), Camilla Dale (Oslo), Unni Bruvoll (Aukra), Trine Melsether (Aukra), Karen E. Aurebekk (Oslo Volley), Johanna D. Kløvfjell (Sabadell), Siri Line Hove Ås (NTNUI Gløshaugen), Vivi Ann van der Blom (Playa Benidorm), Ellen Mari Berg (NTNUI Gløshaugen), Celine Tryggestad (Koll).