Resultatbørs

Fotball, golf, motorsport, friidrett

FOTBALL

Spansk cup, semifinaler 2. kamp:

Barcelona - Celta 1-1 (sammenlagt 2-4).

Spilt lørdag: Real Zaragoza -Atletico Madrid 0-1 (sammenlagt 2-1).

Amerikansk proffliga kvinner (WUSA): Carolina Courage - Atlanta Beat 1-1, San Diego Spirit - Bay Area CyberRays 0-0.

VM-sluttspillet for U20-landslag menn i Argentina, innledende kamper:

Gruppe D (Rosario): Angola - Australia 1-1, Tsjekkia - Japan 0-3.

Gruppe E (Salta): Ecuador - Costa Rica 0-1, Etiopia - Nederland 2-3.

Gruppe F (Mar del Plata): Ghana - Frankrike 0-0, Paraguay - Iran 2-0.

GOLF

LPGA-mesterskapet (1,5 millioner dollar): 1) Karrie Webb, Australia 270 slag (67-64-70-69), 2) Laura Diaz, USA 272 (67-71-66-68), 3) Maria Hjort, Sverige 274 (71-67-66-70) og Wendy Ward, USA 274 (65-69-71-69), 5) Annika Sörenstam, Sverige 275 (68-69-71-67), 6) Laura Davis, Storbritannia 276 (67-68-70-71) og Becky Iverson, USA 276 (66-73-67-70).

MOTORSPORT

Indycar Grand Prix-løp, CART-serien (8 av 21) i Portland, Oregon: 1) Max Papis, Italia (Ford-Cosworth) 76 runder, 2) Roberto Moreno, Brasil (Toyota Reynard), 3) Christian Fittipaldi, Brasil (Toyota Lola), 4) Max Wilson, Brasil (Ford-Cosworth), 5) Patrick Carpentier, Canada (Ford-Cosworth), 6) Dario Franchetti, Storbritannia (Ford-Cosworth), alle samme antall runder.

FRIIDRETT

Amerikansk mesterskap og VM-uttagning:

Menn:

200 m: 1) Shawn Crawford 20,54, 2) Ramon Clay 20,60, 3) Kevin Little 20,64.

800 m: 1) David Krummenacker 1.47,40, 2) Derrick Peterson 1.47,40, 3) Jesse Strutzel 1.47,53.

110 m hekk: 1) Allen Johnson 13,22, 2) Terrence Trammell 13,45, 3) Dawane Wallace 13,60.

3000 m hinder: 1) Thomas Chorny 8.22,16, 2) Anthony Famiglietti 8.22,68, 3) Tim Broe 8.24,66.

Tresteg: 1) LaMark Carter 17,17, 2) Robert Howard 16,94, 3) Walter Davis 16,92.

Stav: 1) Lawrence Johnson 5,85, 2) Tim Mack 5,75, 3) Nick Hysong 5,65.

Kvinner:

200 m:

1) Marion Jones 22,52, 2) Latasha Jenkins 22,88, 3) Kelli White 22,93.

800 m: 1) Regina Jacobs 2.00,43, 2) Hazel Clark 2.01,15, 3) Jennifer Toomey 2.01,28.

5000 m: 1) Marla Runyan 15.08,03, 2) Regina Jacobs 15.10,78, 3) Elva Dryer 15.11,76.

100 m hekk: 1) Gail Devers 12,91, 2) Jenny Adams 13,11, 3) Anjanette Kirkland 13,14.

Høyde: 1) Amy Acuff 1,88, 2) Erin Aldrich 1,84, 3) Stacy Ann Grant 1,84.

Spyd: 1) Kim Kreiner 55,76, 2) Erica Wheeler 52,43, 3) Serene Ross 52,07.

Kule: 1) Seilala Sua 17,97, 2) Connie Price-Smith 17,89, 3) Kristin Heaston 17,17.

20 km kappgang: 1) Michelle Rohl 1.32.49, 2) Amber Antonia 1.36.37, 3) Jill Zenner 1.37.10.