Resultatbørs

Fotball, ishockey m.m.

UEFA-CUPEN

Kvartfinaler 1. kamp

  • Hapoel Tel Aviv (Israel) - Milan (Italia) 1-0 (1-0). H: Clescenco (32). T: 4000.
  • PSV Eindhoven (Nederland) - Feyenoord (Nederland) 1-1 (0-1). P: Kezman (47). F: van Hooijdonk (45). T: 31.000.
  • Slovan Liberec (Tsjekkia) - Borussia Dortmund (Tyskland) 0-0. T: 14.458.

    NORSK FOTBALL

    Treningskamp

  • Brann - Fana 4-2 (3-0). B: Furuseth Olsen (3, 21, 32, 55). F: J. A. Larsen (48), P. C. Larsen (72).

    NM, 1. kvalifiseringsrunde menn

    Arna Bjørnar - Lyngbø, Askøy - Ny-Krohnborg, Aurskog/Finstadbru - Rælingen, Bangsund - Kolstad, Bjerke - Høland, Borg - Selbak, Bremnes - Stord, Brumunddal - Ringsaker, Buvik - Nidelv, Dale - Høyang, Eidskog - Fu/Vo, Eiger - Torvastad, Fagerborg - Hellerud, Falk - Rygge, Figgjo - Randaberg, Fjøra - Florø, Arendal - Brevik, Flekkefjord - Lyngdal, Fløya - Senja, Focus - Sørumsand, Follebu - Fart, Fossum - Holmen, Gneist - Follese, Greåker - Lisleby, Grorud - Nordstrand, Grovfjord - Narvik, Grue - Trysil, Grüner - Asker, Hana - Ulf Sandnes, Herkules - Skarphedin, Hovding - Hald, Jevnaker - Hønefoss, Jotun - Sandane, KFUM - Vestli, Kolbotn - Mercantile, Kolbu - Toten, Langesund/Stathelle - Urædd, Lunner - Fjellhamar, Lyngen/Karnes - Ringvassøy, Medkila - Skånland, Bhus - Malvik, Midsund - Kristiansund, Mjøndalen - Åmot, Mosjøen - Innstranden, Nordlys - Kautokeino, Notodden - Skotfoss, Oppegård - Grei, Os - Austevoll, Porsanger - Bossekop, Ramfjord - Finnsnes, Ringebu/Fåvang - Lom, Rissa - NTNUI, Rolvsøy - Borgen, Runar - Larvik Turn, Rygene - Trauma, Røa - Årvoll, Rørvik - Namsos, Råde - Drøbak/Frogn, Fagernes - Kvam, Sander - Galterud, Selbu - Nardo, Seljord - Siljan, Skiold - Kongsberg, Skjeberg - Sparta, Sola - Åkra, Steigen - Fauske/Sprint, Stjørdals-Blink - Tiller, Stokke - Borre, Stranda - Ørsta, Stryn - Saga, Strømmen - Nittedal, Sunndal - Gossen, Søndre Land - Vang, Tasta - Hundvåg, Teie - Flint, Torp - Rakkestad, Trane - Osterøy, Trott - Radøy/Manger, Trøgstad/Båstad - Sarpsborg, Tynset - Orkla, Tønsberg - Eik-Tønsberg, Ullern - Bækkelaget, Vadmyra - Varegg, Vardal - Gjøvik/Lyn, Vaulen - Sandnes, Vedavåg Karmøy - Egersund, Vestfossen - Slemmestad, Vigør - Flekkerøy, Vindbjart - Kvinesdal, Vinne - Ranheim, VRF - Bergsøy, Våg - Søgne, Østsiden - Spydeberg, Ålgård - Vardeneset, Åndalsnes - Vigra, Åssiden - Birkebeineren.

    DANSK FOTBALL

    Superligaen

  • AB - Midtjylland 0-1 (0-1). M: Skoubo (45). T: 1224.


    BRØNDBY 21 13 5 3 50 - 17 44
    København 21 10 7 4 32 - 18 37
    AaB 21 11 4 6 32 - 29 37
    Esbjerg 21 10 4 7 34 - 27 34
    Midtjylland 21 8 8 5 28 - 18 32
    AB 21 8 8 5 32 - 23 32
    OB 21 8 8 5 35 - 32 32
    Viborg 21 5 9 7 25 - 27 24
    Vejle 21 5 4 12 28 - 54 19
    AGF 21 4 6 11 26 - 36 18
    ---------------------------------------
    Silkeborg 21 4 5 12 18 - 30 17
    Lyngby 21 2 8 11 20 - 49 14

    INTERNASJONAL FOTBALL

    Privatlandskamp

    Mexico - Albania 4-0, Saudi-Arabia - Estland 0-2.

    ALPINT

    NM, utfor

  • Kvinner: 1) Ingeborg Helen Marken, Eggedal 1.34,70, 2) Dagny L. Kristjansdottir, Island 1.37,36, 3) Anne Marie Müller, Hemsedal 1.38,68, 4) Kristin Berild Ose, Spjelkavik 1.39,47, 5) Pia Rivelsrud, Spjelkavik 1.39,79, 6) Anna-Lena Hansson, Sverige 1.41,06.
  • Menn: 1) Kjetil André Aamodt, Nordstrand 1.30,73, 2) Patrik Järbyn, Sverige 1.30,96, 3) Trygve Sande, Oppdal 1.31,33, 4) Aksel-Lund Svindal, Nero 1.32,04, 5) Lasse Paulsen, Narvik 1.32,15, 6) Kenneth Sivertsen, Narvik 1.32,40.
  • De utenlandske deltakerne teller ikke med i NM.

    BASKETBALL

    NBA, natt til i går

    Boston Celtics - New Jersey Nets 97-89, Orlando Magic - Phoenix Suns 119-114 e.f., Atlanta Hawks - Denver Nuggets 105-102, Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 85-84, Philadelphia 76ers - Sacramento Kings 88-92, Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 95-96, Los Angeles Clippers - Washington Wizards 96-75.

    HÅNDBALL

    1. divisjon menn

    Oppsal - Fjellhammer 19-20. Stillingen: 1) Haugaland 24, 2) Kjelsås 22, 3) Haslum 21, 4) Fjellhamar 14, 5) Oppsal 13.

    Tysk Bundesliga menn

    Gummersbach - Magdeburg 26-26. Stillingen: 1) Lemgo 35, 2) Kiel 34, 3) Essen 34. ...5) Magdeburg 28, 15) Gummersbach 14.

    ISHOCKEY

    Semifinale NM-sluttspillet

  • Lillehammer - Frisk-Asker 4-5 e.f. (2-1, 0-2, 2-1, 0-0, 0-1), 0-2 i kamper. T: 1442. 1. periode: 0-1 (3.25) René Sethereng (Mika Kannisto), 1-1 (5.17) Tommy Kiviaho, 2-1 (6.25) Nicklas Nordqvist (Mats Graesén). 2. periode: 2-2 (22.53) Kyle McDonough (Sami-Ville Salomaa), 2-3 (25.07) Kannisto (Sethereng). 3. periode: 3-3 (43.37) Magnus Axelson (Kiviaho, Jyrki Poikolainen), 3-4 (53.27) McDonough (Thomas Ring), 4-4 (59.09) Poikolainen (Kiviaho). Forlengning: 4-5 (91.24) Lars Håkon Andersen (Ketil Wold). Utv.: L: 8 x 2 m. F: 12 x 2 m.

    3. kamp spilles i Asker søndag.

  • Storhamar - Vålerenga 4-0 (2-0, 0-0, 2-0), 1-1 i kamper. T: 3209. 1. periode: 1-0 (0.45) Snorre Hallem (Tom Erik Olsen, Mads Hansen), 2-0 (13.02) Henrik Pettersson (Carl Oscar Bøe Andersen). 2. periode: Ingen. 3. periode: 3-0 (45.03) Ole Eskild Dahlstrøm (Matthias Livf), 4-0 (51.29) Pettersson (Dahlstrøm). Utv.: S: 5 x 2 m. og 1 x 10 m. V: 5 x 2 m. og 1 x 5 m. (liten disiplinærstraff).
  • 3. kamp spilles i Oslo søndag.

    Kvalifisering eliteserien

  • H/L - Lørenskog 2-5 (0-4, 2-0, 2-1). 1. periode: 0-1 (2.12) Christoffer Fosberg (Stian Einbu, Stefan Hedlund), 0-2 (8.06) Hedlund, 0-3 (12.47) Einbu (Fosberg, Hedlund), 0-4 (13.47) Thomas Jordhøy. 2. periode: 1-4 (30.46) Mikael Friedmann (Robin Larsen), 2-4 (37.31) Friedmann. 3. periode: 2-5 (46.05) Peter Rylander, 3-5 (52.10) Friedmann (Petter Syversen), 4-5 (54.56) Syversen (Daniel Østbye). Utv.: H: 5 x 2 m. L: 8 x 2 m.
  • M/S - Comet 13-1 (4-1, 2-0, 7-0). T: 174. 1. periode: 1-0 (1.25) Vidar Østli, 2-0 (10.24) Janne Sinkkonen (Espen Pettersen), 3-0 (12.13) Petter Sæther (Pål Skogli, Henrik Herdlevær), 3-1 (15.06) Lars A. Bøckmann (Stig Olsen), 4-1 (15.48) Skogli (Herdlevær). 2. periode: 5-1 (21.54) Espen Haaland (Martin Hansen, Daniel Olérs), 6-1 (27.12) Haaland (Østli). 3. periode: 7-1 (41.39) Haaland (Hansen, Østli), 8-1 (44.21) Olérs (Østli, Hansen), 9-1 (45.02) Fredrik Backe (Skogli), 10-1 (50.16) Tom Cato Myhre (Lubos Sikela), 11-1 (51.27) Skogli, 12-1 (54.28) Myhre (Sikela), 13-1 (55.34) Olérs (Østli). Utv.: M: 2 x 2 m. C: 3 x 2 m.
  • Stjernen - Furuset 3-4 (2-2, 0-2, 1-0). T: 302. 1. periode: 1-0 (6.07) Peter Zubek (René Hansen, Robert Holmgren), 1-1 (7.01) Anders Karlsson (Kenneth Bedsvåg, Jonas Eriksen), 2-1 (7.36) Holmgren (Karl Johan Sundt), 2-2 (11.36) Steffen S. Strand (Anders Persson). 2. periode: 2-3 (22.06) Marius Andersen (Stefan Wallgren, Tony Swärdhammar), 2-4 (33.34) Andersen (Wallgren). 3. periode: 3-4 (47.21) André M. Hansen (Markus Jönsson). Utv.: S: 5 x 2 m. 1 x 5 m. (liten disiplinærstraff) og 1 x 10 m. Furuset 2 x 2 m.

    M/S 5 4 0 1 25 - 8 8
    Stjernen 5 3 1 1 17 - 13 7
    Lørenskog 5 3 1 1 16 - 14 7
    Furuset 5 2 0 3 14 - 19 4
    ---------------------------------------
    Comet 5 1 0 4 20 - 33 2
    Hasle/Løren 5 1 0 4 22 - 27 2

    Kvartfinaler SM-sluttspillet, 4. kamp

    Djurgården - Frölunda 0-3, 1-3 i kamper, Färjestad - Brynäs 7-2, 4-0 i kamper, HV71 - MIF Redhawks 4-2, 3-1 i kamper, Modo - Luleå 4-0, 2-2 i kamper.

  • Mats Trygg hadde assist på 5-2-målet til Färjestad. Per Åge Skrønder gjorde 4-2-målet for HV71.

    NHL, natt til i går

    New J. Devils - NY Islanders 3-2, NY Rangers - Boston Bruins 1-3, Florida Panthers - Calgary Flames 3-3, Detroit Red Wings - Edmonton Oilers 4-3 e.f., Anaheim M. Ducks - Pittsburgh Penguins 4-2, San J. Sharks - St Louis Blues 0-2.

    PARALYMPICS

    Kjelkehockey, menn

    Canada - Sverige 1-1, USA - Estland 6-1. Natt til i dag: Norge - Japan.

  • Med poeng mot Japan er Norge klare for finale mot USA .

    SELING

    Verden rundt-seilasen

    5. etappe fra Rio de Janiero til Miami, 4450 nautiske mil, stillingen kl. 17 i går: 1) «Tyco», Bahamas 3442 nautiske mil til mål, 2) «ASSA Abloy», Sverige 4 nautiske mil bak, 3) «illbruck», Tyskland 4. ...6) «djuice», Norge 49.

    SKISKYTING

    Verdenscup sprint i Lahti

  • Kvinner, 7,5 km: 1)) Katrin Apel, Tyskland 23.12,7 (0 strafferunder), 2) Magdalena Forsberg, Sverige 0.20,7 min. bak (0), 3) Sandrine Bailly, Frankrike 0.34,8 (0), 4) Svetlana Itsjmuratova, Russland 0.54,8 (0), 5) Albina Akhatova, Russland 1.04,3 (1), 6) Uschi Disl, Tyskland 1.12,9 (2). Norske: 8) Liv Grete Poiree 1.20,5 (4), 15) Gunn Margit Andreassen 1.39,2 (0), 39) Ann-Elen Skjelbreid 2.44,1 (3), 62) Liv Kjersti Eikeland 4.28,4 (4), 65) Ann Helen Grande 4.42,1 (4). Verdenscupen: 1) Forsberg 778 poeng, 2) Poiree 671, 3) Pyleva 608. Sprintcupen: 1) Forsberg 262, 2) Disl 249, 3) Poiree 228,
  • Menn 10 km 1) Raphael Poiree, Frankrike 26.55 (0 strafferunder), 2) Frode Andresen, Norge 0.11,8 min. bak (2), 3) Sven Fischer, Tyskland 0.30,5 (1), 4) Egil Gjelland, Norge 0.36,0 (0), 5) Sergej Rotsjkov, Russland 0.54,3 (0), 6) Pavel Rostovtsev, Russland 1.01,9 (1). Øvrige norske: 20) Stian Eckhoff 1.35,3 (1), 23) Ole Einar Bjørndalen 1.42,3 (5), 26) Halvard Hanevold 1.44,6 (3), 40) Dag Bjørndalen 2.11,8 (1), 76) Anstein Mykland 3.45,9 (2). Verdenscupen: 1) Rostovtsev 651, 2) Poiree 648, 3) Bjørndalen 552, 4) Andresen 500. Sprintcupen: 1) Fischer 245, 2) Andresen 237, 3) Rostovtsev 231. ...5) Bjørndalen 179.

    SYKLING

    Paris - Nice

    4. etappe (175 km): 1) Aleksander Vinokuorov, Kasakh. 3.55.13, 2) Laurent Jalabert, Frankrike 28 sekunder bak, 3) Andrej Kivilev, Kasakhstan 32. Sammenlagt: 1) Vinokuorov 17.33.23, 2) Jalabert 6 sekunder bak, 3) Didier Rous, Frankr. 49.

  • Thor Hushovd brøt etappen grunnet ryggskaden han pådro seg under prologen. Rittet avsluttes søndag.

    Tirreno - Adriatico

    1. etappe (124 km): 1) Erik Zabel, Tyskland (Telekom) 3.15.39, 2) Giovanni Lombardi, Italia (Cantina Tollo) s.t., 3) Jan Svorada, Tsjekkia (Lampre) s.t.

  • Rittet avsluttes onsdag.