Resultatbørs

Norsk fotball, sandvolleyball, sykling

NORSK FOTBALL

2. divisjon menn, avdeling 2

Bærum - Strindheim 5-1.

STRINDHEIM 10 7 2 1 33 - 13 23
Bærum 10 6 3 1 26 - 12 21
Kjelsås 10 6 3 1 19 - 7 21
Pors Grenland 10 5 4 1 28 - 12 19
Tønsberg 10 5 3 2 25 - 10 18
Skarbøvik 10 5 3 2 15 - 12 18
Molde 2. lag 10 5 1 4 16 - 17 16
Frigg 10 4 1 5 8 - 14 13
Larvik 10 3 2 5 13 - 15 11
Langevåg 10 2 4 4 8 - 13 10
Clausenengen 10 3 1 6 9 - 21 10
Verdal 10 2 0 8 10 - 26 6
Spjelkavik 10 2 0 8 8 - 28 6
Træff 10 1 1 8 11 - 29 4

FRIIDRETT

Nasjonalt stevne på Stampesletta, Lillehammer

  • Kvinner, 200 m (vind +3,4): 1) Hanne Ringnes, Lillehammer 24,90, 2) Ranveig Kvalvik, Moss 25,67.
  • Menn, 100 m (vind +4,4): 1) John Ertzgaard, Raufoss 10,19 (+4,4), 2) Jaysume Saidi, BUL 10,59, 3) Quincy Douglas, Gular 10,68, 4) Yngve Sundsfjor, Vidar 10,78, 5) Bård Anders Granum, BU 10,87, 6) Ole Chr. Østrem, Lillehammer 10,97. 200 m (vind +4,0): 1) Ertzgaard 20,65, 2) Saidi 21,37, 3) Douglas 21,38, 5) Morten Sand, Lillehammer 21,48, 5) Sundsfjor 21,59, 6) Granum 21,86. 400 m: 1) Thomas Schibbye, Vidar 50,80. 1500 m: 1) Rex Hinchliffe, Lillehammer 4.14,89, 2) Knut Lium, Lillehammer 4.16,84, 3) Harald Skjellaug, Gjøvik 4.22,70.

    SANDVOLLEYBALL

    Nordisk mesterskap, menn

    Finale: Høidalen/Kjemperud, Norge - Berg/Dahl, Sverige 2-0 (21-19, 21-17). Bronsefinale: Andersson/Köhler, Sverige - Norberg/Hugoson, Sverige 2-0 (21-19, 22-20). Semifinaler: Høidalen/Kjemperud, Norge - Andersson/Köhler, Sverige 2-0 (21-18, 21-17), Berg/Dahl, Sverige - Norberg/Hugoson, Sverige 2-0 (21-11, 30-28).

    SYKLING

    Sveits rundt

  • Prolog, 6 km: 1) Alex Zülle, Sveits (Team Coast) 7.37,48, 2) Giusppe Di Grande, Italia (Index Alexia) 5,53 sek. bak, 3) Laurent Dufaux, Sveits (Alessio) 6,83, 4) Davide Rebellin, Italia (Gerolsteiner) 7,08, 5) Tobias Steinhauser, Tyskland (Gerolsteiner) 7,34, 6) Uwe Peschel, Tyskland (Gerolsteiner) 10,11, 7) Paolo Savoldelli, Italia (Index Alexia) 10,90, 8) Bobby Julich, USA (Team Telekom) 12,12, 9) Francesco Casagrande, Italia (Fassa Bortolo) 12,28, 10) Daniel Schnider, Sveits (Phonak H. Systems) 12,87.

    Katalonia rundt

  • 2. etappe, La Senia - Les Borges-Blanques (182,9 km): 1) Danilo Hondo, Tyskland (Telekom) 4.35.05, 2) Oscar Freire, Spania (Mapei) samme tid, 3) Andrea Tafi, Italia (Mapei) s.t., 4) Dmitri Konysjev, Russland (Fassa Bartolo) s.t., 5) Jean-Michel Tessier, Frankrike (Cofidis) s.t., 6) Alessandro Bertolini, Italia (Alessio) s.t., 7) Kai Hundertmarck, Tyskland (Telekom) s.t., 8) Carlos Torrent, Spania (Jazztel-Costa De Almeria) s.t., 9) Rafael Casero, Spania (Jazztel-Costa De Almeria) s.t., 10) Christophe Detilloux, Belgia (Lotto) s.t.
  • Sammenlagt (2 av 7 etapper): 1) George Hincapie, USA (US Postal) 5.09.41, 2) Roberto Heras, Spania (US Postal) s.t., 3) Christian Vandevelde USA (US Postal) s.t., 4) Michael Barry, Canada (US Postal) s.t., 5) Mikel Zarrabeitia, Spania (ONCE) 0.03 min. bak, 6) Jan Hruska, Tsjekkia (ONCE) s.t., 7) Ivan Ramiro Parra, Colombia (ONCE) s.t., 8) Xavie r Florencio, Spania (ONCE) s.t..