Resultatbørs

Ishockey, basketball, tennis m.m.

INTERNASJONAL FOTBALL

Engelsk 1. divisjon

  • Millwall - Birmingham 1-1 (0-1). M: Dyche (69). B: Mooney (45). T: 11 856. Rødt Kort: B: Woodhouse (67).

    Italiensk cup, kvartfinale 1. kamp

  • Milan - Lazio 2-1 (1-1). M: Simone (22), Moreno (90). L: Cesar (45).

    ALPINT

    Utfortrening i Wengen, Sveits

    1) Kjetil André Aamodt, Norge 2.29,67, 2) Hannes Trinkl, Østerrike 2.29,68, 3) Didier Cuche, Sveits 2.29,87, 4) Peter Rzehak, Østerrike 2.29,89, 5) Michael Walchhofer, Østerrike 2.30,44, 6) Josef Strobl, Østerrike 2.30,45. Øvrige norske: 8) Lasse Kjus 2.30,79, 35) Kenneth Sivertsen 2.34,03. Audun Grønvold startet ikke.

  • Chad Fleischer falt og røk både leddbånd og korsbånd i kneet. Sesongen er dermed over for amerikaneren.

    BASKETBALL

    BLNO

  • Ulriken Eagles - Centrum Tigers 100-76 (52-31). T: 653. Toppscorere U: Art Haraldson 26, Lavalle Jordan 24 og Peter Heimstad 16. C: Dontay Harris 24, Sasha Brankovic 13 og Salin Tahar 12.

    NBA, natt til i går

    Boston Celtics - San A. Spurs 90-93, Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 111-87, Indiana Pacers - LA Lakers 90-109, Phil. 76ers - Orlando Magic 91-102, Minnesota Timberwolves - Seattle SuperSonics 111-106, Chicago Bulls - Toronto Raptors 73-85.

    ISHOCKEY

    Eliteserien

  • Frisk-Asker - Stjernen 7-2 (1-0, 3-2, 3-0). T: 1206. 1. periode: 1-0 (6.27) L. H. Andersen (C. D. Andersen, Nilsen). 2. periode: 2-0 (25.33) Kannisto (Sethereng, Nuutinen), 3-0 (28.00) Kannisto (McDonough, Ring), 3-1 (33.41) Zachrisson (Manskow Hansen, Hansen), 3-2 (34.59) Manskow Hansen (Jönsson), 4-2 (35.56) Kannisto (McDonough). 3. periode: 5-2 (43.55) McDonough (Nilsen, Kannisto), 6-2 (52.14) Sethereng (McDonough, Kannisto), 7-2 (52.47) Andersen (Wold). Utv.: F: 5 x 2 m. og 1 x 10 m. S: 9 x 2 m. og 1 x 10 m.
  • Furuset - Storhamar 1-8 (0-0, 0-4, 1-4). T: 261. 1. periode: Ingen. 2. periode: 0-1 (25.52) Paulsen (Arntsen), 0-2 (34.02) Bøe Andersen (Olsen, Dahlstrøm), 0-3 (37.01) Jokiharju, 0-4 (39.42) Paulsen (Livf, Jokiharju). 3. periode: 0-5 (46.11) Zanutto (Jonassen, Paulsen), 0-6 (49.11) Zanutto (Olsen), 0-7 (49.29) Olsen (Dahlstrøm), 0-8 (58.58) Østeraas (Dahlstrøm, Zanutto), 1-8 (59.56) Opsahl (Axtelius). Utv.: F: 6 x 2 m. S: 3 x 2 m.
  • Lørenskog - Vålerenga 1-5 (1-2, 0-1, 0-2). T: 396. 1. periode: 1-0 (9.50) Einbu, 1-1 (11.40) Thygesen (Thompson, Sørlie), 1-2 (18.29) Thygesen (Nilsson). 2. periode: 1-3 (22.48) Marthinsen (Keski-Kungas). 3. periode: 1-4 (50.13) Thompson (Nilsson, Thygesen), 1-5 (59.52) Nygård (Larsen). Utv.: L: 3 x 2 m. V: 4 x 2 min.
  • M/S - Lillehammer 5-4 (2-2, 2-2, 1-0). T: 290. 1. periode: 1-0 (01.46) Sinkkonen (Grusell, Rømoen), 1-1 (3.07) Axelson (Detuello, Graesén), 1-2 (4.30) Kiviaho (Polkolainen, Andersen), 2-2 (8.00) Pettersen (Trygg, Gulbrandsen). 2. periode: 3-2 (21.31) Østli (Pettersen), 3-3 (26.31) Laituri (Polkolainen, Kiviaho), 4-3 (34.34) Myhre (Hansen, Pettersen), 4-4 (37.21) Graesén (Axelson, Detuello). 3. periode: 5-4 (50.56) Sæther (Skogli, Trygg). Utv.: M: 8 x 2 m. og 1 x 10 m. L: 12 x 2 m. og 1 x 10 m.
  • Sparta Sarpsborg - Trondheim 4-4 e.f. (0-3, 2-0, 2-1, 0-0). T: 1158. 1. periode: 0-1 (9.17) Lindahl (Eklund, O'Connell), 0-2 (16.55) Stewart, 0-3 (18.44) Lindahl (O'Connell, Olsen). 2. periode: 1-3 (26.20) Næsset (Knold, Eriksson), 2-3 (28.35) Backlund ( Andersen, Fjeld). 3. periode: 2-4 (48.50) B. A. Dahl (J. M. Dahl), 3-4 (49.11) Ramén (Berg, Eriksson, 4-4 (58.30) Eriksson (Knold). Utv.: S: 2 x 2 m. T: 8 x 2 m.


    VÅLERENGA 27 21 2 4 130 - 57 44
    Storhamar 28 21 1 6 134 - 64 43


    Frisk-Asker 28 20 2 6 136 - 74 42
    Lillehammer 28 14 3 11 115 - 107 31
    Trondheim 27 12 2 13 91 - 97 26
    Sparta Sarpsb. 28 10 4 14 98 - 114 24
    Manglerud/Star 28 9 6 13 73 - 90 24
    Stjernen 28 9 2 17 80 - 105 20
    Furuset 28 7 2 19 72 - 129 16
    Lørenskog 28 4 0 24 70 - 162 8

    Svensk eliteserie

    Djurgården - Modo 2-5, Färjestad - HV71 3-2 e.f., Luleå - AIK 5-2, Malmö Redhawks - Linköping 5-2, Timrå - Södertälje 1-0, Västra Frölunda - Brynäs 5-4 e.s. Stillingen: 1) Färjestad 90, 2) HV71 73, 3) MoDo 68, 4) Djurgården 67, 5) V. Frölunda 57, 6) Malmö 56.

  • Mats Trygg gjorde 2-1 for Färjestad. Per Åge Skrøder gjorde 2-2 og hadde assist til 1-0 for HV71.

    NHL, natt til i går

    NJ Devils - Calgary Flames 5-1, NY Rangers - LA Kings 0-4, Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 6-3, Atlanta Thrashers - Ottawa Senators 4-3, Florida Panthers - Dallas Stars 2-3, Detroit Red Wings - Vancouver Canucks 5-4, Colorado Avalance - Chicago Blackhawks 7-3, Phoenix Coyotes - San Jose Sharks 5-6, Anaheim M. Ducks - St Louis Blues 2-3.

  • Espen Knutsen var på banen ved to av Columbus' baklengsmål. Selv klarte ikke Shampo å noterte seg for poeng.

    RALLY

    Paris-Dakar, 13. etappe

  • Motorsykler: 1) Giovani Sala, Italia (KTM) 6.10.06, 2) Fabrizio Meoni, Italia (KTM) 3.45 min. bak, 3) Isidre Esteve Pujol, Spania (KTM) 4.12. ... 9) Pål Anders Ullevålseter (KTM) 58.29. Sammenlagt: 1) Meoni 39.32.59, 2) Joan Nani Roma, Spania (KTM) 3.03 min. bak, 3) Alfie Cox, Sør-Afrika (KTM) 16.19. ... 10) Ullevålseter 5.29.33.
  • Biler: 1) Hiroshi Masuoka, Japan (Mitsubishi) 6.37.10, 2) Jean-Pierre Fontenay, Frankrike (Mitsubishi) 4.41 min. bak, 3) Kenjiro Shinozuka, Japan (Mitsubishi) 22.51. Sammenlagt: 1) Masuoka 37.47.51, 2) Shinozuka 52.09 min. bak, 3) Jutta Kleinschmidt, Tyskland (Mitsubishi) 52.22.
  • Rallyet avsluttes søndag.

    SKISKYTING

    V-cup sprint i Oberhof, Tyskland

    1) Liv Grete Poiree, Norge 22.13,5 (0 strafferunder), 2) Olga Pyleva, Russland 0.01 min. bak (0), 3) Magdalena Forsberg, Sverige 0.07,1 (1), 4) Uschi Disl, Tyskland 0.11,0 (1), 5) Olena Zubrilova, Ukraina 0.15,3 (1), 6) Anna Bogali, Russland 0.38,3 (0). Øvrige norske: 14) Gunn M. Andreassen 1.20,2 (1), 39 Linda Tjørhom 2.47,5 (2), 45) Gro M. Kristiansen 2.58,6 (2), 46) Liv Kjersti Eikeland 3.00,3 (1), 50 Ann-E. Skjelbreid 3.11,1 (3).

  • Sprintresultatene danner grunnlaget for dagens jaktstart.
  • Verdenscupen (8 av 24 renn): 1) Forsberg 343, 2) Pyleva 289, 3) Disl 275, 4) Manuela Henkel, Tyskland 256, 5) Zubrilova 255, 6) Katrin Apel, Tyskland 208. Norske: 13) Poiree 136, 14) Andreassen 130, 52) Skjelbreid 9, 53) Kristiansen 9, 55) Eikeland 8.
  • Sprintcupen (3 av 8 renn): 1) Disl 109, 2) Wilhelm 98, 3) Forsberg 93. Norske: 13) Poiree 58, 25) Andreassen 18, 39) Kristiansen 9, 41) Eikeland 8.

    TELEMARK

    Verdenscup storslalåm i Maribor

  • Menn: 1) Patrick Leopold, Sveits 1.48,00, 2) Per Lindström, Sverige 1.48,20, 3) David Primozic, Slovenia 1.48,54. Utvalgte norske: 5) Børge Søvik 1.50,02, 7) Eivind Modalsli 1.50,39, 8) Eirik Rykhus 1.50,83, 9) Kjetil Søvik 1.51,24.
  • Kvinner: 1) Line Aas Sandnes, Norge 1.50,41, 2) Märta Åberg, Sverige 1.50,85, 3) Francoise Matter, Sveits 1.54,00.

    TENNIS

    Kooyong International i Bbourne

    Andre Agassi, USA - Thomas Enqvist, Sverige6-2, 6-7 (6-8), 6-3. Taylor Dent, USA - Tommy Haas, Tyskland 7-6 (8-6), 7-6 (7-4). Jevgenij Kafelnikov, Russland - Alex Corretja, Spania 6-4, 6-2.

    Sydney International, kvartfinaler

  • Menn: Roger Federer (2), Sveits - Marcelo Rios, Chile 6-7 (2-7), 7-6 (7-4), 6-3. Max Mirnyi, Hviterussland - Julien Boutter, Frankrike 6-4, 6-2. Juan Ignacio Chela, Argentina - Nicolas Escude, Frankrike walk over. Andy Roddick (3), USA - Lee Hyung-Taik, Sør-korea 6-7 (3-7), 6-3, 7-5.
  • Kvinner: Martina Hingis (2), Sveits - Sandrine Testud (7), Frankrike 6-4, 6-2. Kim Clijsters (3), Belgia - Justine Henin (5), Belgia 7-6 (7-5), 6-2. Meghann Shaughnessy (8), USA - Alexandra Stevenson, USA 6-4, 6-1.

    Canberra Classic, kvartfinaler

    Lilia Osterloh, USA - Nathalie Dechy (7), Frankrike 4-6, 7-5, 6-3. Tamarine Tanasugarn (1), Thailand - Patty Schnyder (6), Sveits 6-2, 6-4. Amanda Grahame, Australia - Petra Mandula, Ungarn 5-7, 6-1, 6-1. Anna Smashnova, Israel - Emilie Loit, Frankrike 6-3, 6-0.

    Auckland, kvartfinaler

    Jiri Novak (5), Tsjekkia - Felix Mantilla, Spania 6-1, 6-1. Greg Rudeski (6), Storbritannia - Goran Ivanisevic (2), Kroatia 6-2, 0-6, 6-3. Jerome Golmard, Frankrike - Jonas Björkman, Sverige 6-3, 6-4. Michel Kratosjvil, Sveits - David Nalbandian, Argentina 2-6, 6-1, 7-5.

    Tasmania International, kvartfinaler

    Anabel Medina Garrigues, Spania - Rita Grande (1), Italia 6-2, 6-2. Amy Frasier (7), USA - Janette Husarova (6), Slovakia 6-2, 5-7, 6-2. Nicole Pratt (8), Australia - Meilen Tu (5), USA 6-4, 7-6 (7-3), Martina Sucha, Slovakia - Alina Jidcova, Russland 1-6, 7-5, 6-4.