Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Resultatbørsen

FOTBALL, TENNIS, KOMBINERT, HOPP, SKØYTER, BASKETBALL, ISHOCKEY

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

FOTBALL

Gresk 1. divisjon: Olympiakos - Paniliakos 3-0, Panelefsiniakos - Panionios 1-0.

Peace Cup:

Paraguay - Bolivia 3-0 (1-0). P: Caballero (18), Toledo (60), Gonzalez (68). T: 10 000

Guatemala - Jamaica 2-4 (1-4). G: Perez (str. 44 og 62). J: Davis (str. 1 og 29), Fuller (11), Whitmore (str. 43). T: 10 000.

,øParaguay vant turneringen med tre seire og ni poeng på tre kamper foran Jamaica 4 poeng, Bolivia 4 og Guatemala 0.

TENNIS

ATP-listen: 1) Pete Sampras, USA 3449, 2) Jevgenij Kafelnikov, Russland 3382, 3) Alex Corretja, Spania 3250, 4) Carlos Moya, Spania 3234, 5) Pat Rafter, Australia 3134, 6) Marcelo Rios, Chile 2880, 7) Tim Henman, Storbritannia 2764, 8) Richard Krajicek, Nederland 2619, 9) Andre Agassi, USA 2491, 10) Greg Rusedski, Storbritannia 2427.

KOMBINERT

Kombinertkomiteen i Norges Skiforbund har tatt ut følgende lag til verdenscuprennene i Falun og Holmenkollen: Knut Tore Apeland (Rein), Kenneth Braaten (Bossmo & Ytteren), Trond Einar Elden (Namdalseid), Kristian Hammer (Bardu), Fred Børre Lundberg (Bardu), Halldor Skard (Heming), Bjarte Engen Vik (BOIF), Lars Andreas Østvik (Bossmo & Ytteren), Jacob Gunnes (Rennebu).

HOPP

Hoppkomiteen i Norges Skiforbund har tatt ut følgende lag til verdenscuprennene i Trondheim, Falun og Holmenkollen: Espen Bredesen (Oppsal), Kristian Brenden (Tormod), Tommy Ingebrigtsen (Byåsen), Roar Ljøkelsøy (Orkdal), Lasse Ottesen (Aurskog/Finstadbru), Henning Stensrud (Hurdal), Morten Ågheim (Åga), Christian Meyer (Selbu).

SKØYTER

Norges Skøyteforbund har tatt ut dette laget til VM enkeltdistanser i Heerenveen (12.-14. mars):

Kvinner: Edel Therese Høiseth (Geithus) - 500 m, 1000 og 1500, Anette Tønsberg (Aurskog/Finstadbru) - 1500 m, 3000 og 5000.

Menn: Roger Strøm (Fram) - 500 m, Grunde Njøs (Leinstrand) 500 m og 1000, Ådne Søndrål (Hol) 1500 m, Eskil Ervik (Hamar) - 1500 m og 5000, Kjell Storelid (Stord) - 5000 m og 10.000, Lasse Sætre (Sand) - 5000 m og 10.000, Brigt Rykkje (Hardanger) 10.000 m.

,ø24 løpere stiller på hver distanse. De 14 beste i verdenscupen er klare sammen med de 10 med best tider.

,øEllen Katrine Lie (ASK) var kvalifisert på 3000-meteren, men har meldt forfall på grunn av sykdom.

,øSøndrål har en bra sjanse til å få gå 1000 meter. Han er førstereserve, og en sørkoreansk løper stiller trolig ikke til start.

BASKETBALL

NBA: New York Knicks - New Jersey Nets 97-96, Indiana Pacers - Miami Heat 85-72, Philadelphia 76ers - Washington Wizards 95-103, Toronto Raptors - Boston Celtics 105-92, Utah Jazz - Los Angeles Lakers 89-97, Denver Nuggets - San Antonio Spurs 96-106, Sacramento Kings - Dallas Mavericks 94-89, Portland Trail Blazers - Houston Rockets 111-71, Seattle SuperSonics - Minnesota Timberwolves 77-88.

ISHOCKEY

NHL: New York Islanders - New Jersey Devils 2-4, Boston Bruins - New York Rangers 1-3, Pittsburgh Penguins - Colorado Avalanche 1-3, Dallas Stars - St Louis Blues 4-3, Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 1-1, Anaheim Mighty Ducks - Detroit Red Wings 3-1, Phoenix Coyotes - Nashville Predators 4-3, Vancouver Canucks - Chicago Blackhawks 2-2.