Resultater - 15. februar

Langrenn jaktstart kvinner, aking og curling.

LANGRENN, JAKTSTART KVINNER

OL langrenn fredag, jaktstart kvinner (5 km klassisk og 5 km fri teknikk): Gull: Olga Danilova, Russland 24.52,1. Sølv: Larissa Lazutina, Russland 0.06,9 min. bak. Bronse: Beckie Scott, Canada 0.17,8, 4) Katerina Neumannova, Tsjekkia 0.17,9, 5) Viola Bauer, Tyskland 0.19.0, 6) Julija Tsjepalova, Russland 0.19,2, 7) Nina Gavriljuk, Russland 0.21,4, 8) Bente Skari, Norge 0.22,1, 9) Petra Majdic, Slovenia 0.24,4, 10) Gabriella Paruzzi, Italia 0.26,5, 11) Sabina Valbusa, Italia 0.30,0, 12) Jirina Terelia, Ukraina 0.41,5, 13) Stefania Belmondo, Italia 0.43,2, 14) Kaisa Varis, Finland 0.43,9, 15) Kristina Smigun, Estland 0.56,5, 16) Hilde G. Pedersen, Norge 1.13,9, 17) Oksana Jatskaja, Kasakhstan 1.16,9, 18) Kati Sundqvist, Finland 1.18,0, 19) Sara Renner, Canada 1.18,2, 20) Evi Sachenbacher, Tyskland 1.18,9, 21) Karine Philippot, Frankrike 1.18,9, 22) Manuela Henkel, Tyskland 1.19,3, 23) Valentina Sjevtsjenko, Ukraina 1.19,3, 24) Laurence Rochat, Sveits 1.19,7, 25) Natasa Lacen, Slovenia 1.22,0, 26) Svetlana Sjisjkina, Kasakhstan 1.22,9, 27) Elin Ek, Sverige 1.26,2, 28) Tina Bay, Norge 1.30,6, 29) Sumiko Yokoyama, Japan 1.31,2, 30) Vibeke Skofterud, Norge 1.34,6, 31) Birgitte Albrecht Loretan, Sveits 1.35,2, 32) Nina Kemppel, USA 1.35,7, 33) Aurelie Storti, Frankrike 1.35,8, 34) Vera Zjatikova, Hviterussland 1.37,3, 35) Milaine Theriault, Canada 1.37,0, 36) Natalja Zjatikova, Hviterussland 1.37,3, 37) Jenny Olsson, Sverige 1.37,7, 38) Satu Salonen, Finland 1.40,4, 39) Annick Vaxelaire-Pierrel, Frankrike 1.42,0, 40) Kanoko Goto, Japan 1.43,5, 41) Lina Andersson, Sverige 1.43,6, 42) Elina Pienimäki, Finland 1.45,6, 43) Teja Gregorin, Slovenia 2.11,5, 44) Helena Balatkova, Tsjekkia 2.13,7, 45) Svetlana Desjevjkj, Kasakhstan 2.15,6, 46) Hou Yuxia, Kina 2.17,2, 47) Kamila Rajdlova, Tsjekkia 2.17,5, 48) Anna-Carin Olofsson, Sverige 2.28,6, 49) Jelena Antonova, Kasakhstan 2.29,7, 50) Wendy Wagner, USA 2.33,0.

  • 73 utøvere fikk plassering i første del. De 50 beste fikk gå 2. del.

    Resultater etter første del, 5 km klassisk: 1) Olga Danilova, Russland 12.58,7, 2) Larissa Lazutina, Russland 0.00,2 min. bak, 3) Petra Majdic, Slovenia 0.07,4,1, 4) Bente Skari, Norge 0.13,0, 5) Viola Bauer, Tyskland 0.16,6, 6) Beckie Scott, Canada 0.18,8, 7) Nina Gavriljuk, Russland 0.28,1, 8) Katerina Neumannova, Tsjekkia 0.28,9, 9) Julija Tsjepalova, Russland 0.31,3, 10) Gabriella Paruzzi, Italia 0.35,2, 11) Kaisa Varis, Finland 0.39,2, 12) Sabina Valbusa, Italia 0.43,2, 13) Satu Salonen, Finland 0.44,7, 14) Jirina Terelija, Ukraina 0.45,0, 15) Hilde G. Pedersen, Norge 0.46,0, 16) Oksana Jatskaja, Kasakhstan 0.49,6, 17) Valentina Sjevtsjenko, Ukraina 0.50,0, 18) Manuela Henkel, Tyskland 0.51,1, 19) Stefania Belmondo, Italia 0.51,7, 20) Lina Andersson, Sverige 0.51,9, 21) Kristina Smigun, Estland 0.52,8, 22) Tina Bay, Norge 0.55,0, 23) Kati Sundqvist, Finland 0.55,7, 24) Milaine Theriault, Canada 0.58,3, 25) Laurence Rochat, Sveits 0.58,4, 26) Sara Renner, Canada 0.58,6, 27) Nina Kemppel, USA 0.59,4, 28) Svetlana Sjisjkina, Kasakhstan 1.01,9, 29) Jenny Olsson, Sverige 1.02,0, 30) Elin Ek, Sverige 1.02,9, 31) Evi Sachenbacher, Tyskland 1.06,7, 32) Aurelie Storti, Frankrike 1.07,3, 33) Jelena Antonova, Kasakhstan 1.07,9, 34) Kamila Rajdlova, Tsjekkia og Wendy Wagner, USA 1.12,4, 36) Vibeke Skofterud, Norge 1.13,6, 37) Karine Philippot, Frankrike 1.14,2, 38) Natasa Lacen, Slovenia 1.16,0, 39) Vera Zjatikova, Hviterussland 1.16,5, 40) Kanoko Goto, Japan 1.17,4, 41) Svetlana Desjevikh, Kasakhstan 1.17,5, 42) Annick Vaxelaire-Pierrel, Frankrike 1.19,9, 43) Helena Balatkova, Tsjekkia 1.21,9, 44) Teja Gregorin, Slovenia 1.22,0, 45) Elina Pienimäki, Finland 1.22,6, 46) Sumiko Yokoyama, Japan 1.23,7, 47) Natalja Zjatikova, Hviterussland 1.24,8, 48) Hou Yuxia, Kina 1.27,6, 49) Anna-Carin Olofsson, Sverige 1.29,6, 50) Brigitte Albrecht Loretan, Sveits 1.31,3, 51) Amanda Fortier, Canada 1.31,8, 52) Nobuko Fukuda, Japan 1.32,9, 53) Aelin Peterson, USA 1.35,0, 54) Jelena Kalugina, Hviterussland 1.35,9, 55) Cristina Paluselli, Italia 1.37,8, 56) Piret Niglas, Estland 1.38,2, 57) Claudia Künzel, Tyskland 1.38,3, 58) Jelena Rodina, Ukraina 1.39,1, 59) Marina Pestrekova, Ukraina 1.42,3, 60) Jaroslava Bukvajova, Slovakia 1.44,2, 61) Madoka Natumi, Japan 1.52,7, 62) Kikkan Randall, USA 1.54,3, 63) Natalia Sviridova, Hviterussland 1.54,9, 64) Katerina Hanusova, Tsjekkia 1.56,3, 65) Jirina Terentjeva, Litauen 2.14,8, 66) Maja Kezele, Kroatia 2.41,4, 67) Luan Zhengrong, Kina 2.41,9, 68) Lee Chun-Ja, Sør-Korea 3.14,4, 69) Kelime Aydin, Tyrkia 4.12,1, 70) Davaa Enkhee, Mongolia 4.21,6, 71) Margarit Nikolyan, Armenia 4.24,9, 72) Zsofia Gottschall, Ungarn 4.37,9, 73) Katerina Balkaba, Hellas 5.50,2.

  • Jaktstarten avsluttes med 5 km fri teknikk kl. 19.30 i kveld.

    AKING, DOUBLE MENN

    Gull: Patric-Fritz Leitner/Alexander Resch, Tyskland 1.26,082 (42,953-43,129). Sølv: Mark Grimmette/Brian Martin, USA 1.26,216 (43,111-43,105). Bronse: Chris Thorpe/Clay Ives, USA 1.26,220 (43,013-43,207), 4) Steffen Skel/Steffen Wöller, Tyskland 1.26,375 (43,121-43,254), 5) Chris Moffat/Eric Pothier, Canada 1.26,501 (43,285-43,216), 6) Tobias Schiegl/Markus Schiegl, Østerrike 1.26,518 (43,208-43,310), 7) Gerhard Plankensteiner/Oswald Haselrieder, Italia 1.26,616 (43,278-43,338), 8) Andreas Linger/Wolfgang Linger, Østerrike 1.26,684 (43,330-43,354), 9) Lubomir Mick/Walter Marx, Slovakia 1.26,706 (43,248-43,458), 10) Ivars Deinis/Sandris Berzins, Latvia 1.26,906 (43,413-43,493), 11) Oleg Avdejev/Danjlo Panstsjenko, Ukraina 1.27,327 (43,727-43,600), 12) Grant Albrecht/Mike Moffat, Canada 1.27,366 (43,645-43,721), 13) Danil Tsjaban/Jevgenij Zikov, Russland 1.27,586 (43,691-43,895), 14) Mihail Kutzmitsja/Jurij Veselov, Russland 1.27,659 (43,815-43,844), 15) Eugen Radu/Marian Tican, Romania 1.27,846 (43,901-43,945), 16) Cristian Stanciu/Robert Taleanu, Romania 1.27,956 (43,977-43,979), 17) Christian Oberstolz/Patrick Gruber, Italia 1.29,303 (45,882-43,421).

  • Brøt: Takahisa Oguchi/Kei Takahashi, Japan, Anders Söderberg/Bengt Walden, Sverige.

    CURLING

    Innledende kamper: Menn, 7. runde: Frankrike - USA 3-8, Norge - Danmark 9-4, Storbritannia - Finland 4-6, Tyskland - Canada 7-9.

  • Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 5-1, 2) Norge 4-1, 3) Finland og Tyskland 4-2, 5) USA 3-3, 6) Sveits og Sverige 3-2, 8) Storbritannia 1-4, 9) Danmark 1-5, 10) Frankrike 0-6.
  • De fire beste går til semifinale.

    ISHOCKEY


    Menn, gruppe C:

    Canada - Sverige 2-5 (1-1, 0-4, 1-0)

    Tsjekkia - Tyskland 8-2 (3-0, 3-1, 2-1)

    Gruppe D:

    Russland - Hviterussland 6-4 (3-1, 1-2, 2-1)

    Finland - USA 0-6 (0-0, 0-3, 0-3)

    CURLING


    Innledende kamper:

    Menn, 7. runde: Frankrike - USA 3-8, Norge - Danmark 9-4, Storbritannia - Finland 4-6, Tyskland - Canada 7-9.

    8. runde:

    Finland - Norge 5-6, Canada - Sveits 7-2, Frankrike - Sverige 6-9, Storbritannia - Danmark 5-6.

    Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 6-1, 2) Norge 5-1, 3) Sverige og Tyskland 4-2, 5) Finland 4-3, 5) Sveits og USA 3-3, 8) Danmark 2-5, 9) Storbritannia 1-5, 10) Frankrike 0-7.

    Kvinner, 7. runde:

    Storbritannia - Sveits 7-4, Japan - Sverige 7-8 e.o., Tyskland - Canada 4-8, Norge - Russland 5-4.

    Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 6-0, 2) Sveits 5-1, 3) Storbritannia 4-2, 4) Tyskland 3-2, 5) Sverige 3-3, 6) Danmark og USA 2-3, 8) Norge 2-4, 9) Russland 1-5, 10) Japan 0-5.

  • De fire beste går til semifinale.

    KUNSTLØP


    Isdans pliktdans: 1) Marina Anissina/Gwendal Peizerat, Frankrike 0,4, 2) Jirina Lobatsjeva/Ilija Averbukh, Russland 0,8, 3) Barbara Fusar Poli/Maurizio Margaglio, Italia 1,2, 4) Shae-Lynn Bourne/Victor Kraatz, Canada 1,6, 5) Margarita Drobiazko/Povilas Vanagas, Litauen 2,0, 6) Galit Chait/Sergei Sakhnovski, Israel 2,4, 7) Albena Denkova/Maksim Stavijski, Bulgaria 2,8, 8) Kati Winkler/René Lohse, Tyskland 3,2, 9) Tatjana Navka/Roman Kostomarov, Russland 3,6, 10) Jelena Grusjina/Ruslan Gontsjarov, Ukraina 4,0, 11) Marie-France Dubreuil/Patrice Lauzon, Canada 4,6, 11) Naomi Lang/Peter Tchernyshev, USA 4,6, 13) Sylwia Nowak/Sebastian Kolasinski, Polen 5,2, 14) Isabelle Delobel/Olivier Schoenfelder, Frankrike 5,6, 15) Eliane Hugentobler/Daniel Hugentobler, Sveits 6,0, 16) Marika Humphreys/Vitali Baranov, Storbritannia 6,4, 17) Kristin Fraser/Igor Lukanin, Aserbajdsjan 6,8, 18) Federica Faiella/Massimo Scali, Italia 7,2, 19) Natalia Gudina/Alexei Beletsky, Israel 7,6, 20) Beata

    Handra/Charles Sinek, USA 8,0, 21) Katarina Kovalova/David Szurman, Tsjekkia 8,4, 22) Julia Golovina/Oleg Voiko, Ukraina 8,8, 23) Zhang Weina/Cao Xianming, Kina 9,2, 24) Yang Tae-Hwa/Lee Chuen-Gun, Sør-Korea 9,6.

  • Originaldansen avvikles søndag og fridansen mandag.