Resultater - 19. februar

Skøyter, langrenn, curling, ishockey, fristil.

SKØYTER

1500 meter menn:

Gull: David Parra, USA 1.43,95 (verdensrek.), sølv: Jochem Uytdehaage, Nederland 1.44,57, bronse: Ådne Søndrål, Norge 1.45,26, 4) Joey Cheek, USA 1.45,34, 5) Ids Postma, Nederland 1.45,41, 6) Nick Pearson, USA 1.45,51, 7) Jan Bos, Nederland 1.45,63, 8) Lee Kyu-Hyuk, Sør-Korea 1.45,82, 9) Rintje Ritsma, Nederland 1.45,86, 10) Jevgenij Lalenkov, Russland 1.45,97, 11) Dmitrij Sjepel, Russland 1.45,98, 12) Dustin Molicki, Canada 1.46,00, 13) Janne Hanninen, Finland 1.46,04, 14) JP Shilling, USA 1.46,29, 15) Hiroyuki Noake, Japan 1.46,38, 16) Sergej Tsybenko, Kasakhstan 1.46,40, 17) Kevin Marshall, Canada 1.46,75, 18 Steven Elm, Canada 1.46,99, 19) Radik Biktsjantajev, Kasakhstan 1.47,04, 20) Petter Andersen, Norge 1.47,21, 21) Choi Jae-Bong, Sør-Korea 1.47,26, 22) Alexandr Kibalko, Russland 1.47,63, 23) Takaharu Nakajima, Japan 1.47,64, 24) Stefano Donagrandi, Italia 1.47,72, 25) Keiji Shirahata, Japan 1.47,78, 26) Enrico Fabris, Italia 1.47,83, 27) Vesa Rosendahl, Finland 1.48,02, 28) Philippe Marois, Canada 1.48,13, 29) Cedric Kuentz, Frankrike 1.48,20, 30) Zsolt Balo, Ungarn 1.48,27, 31) Roberto Sighel, Italia 1.48,40, 32) Risto Rosendahl, Finland 1.48,57, 33) Moon Joon, Sør-Korea 1.48,58, 34) Yusuke Imai, Japan 1.48,76, 35) Eskil Ervik, Norge 1.49,24, 36) Nikolaj Ulijanin, Kasakhstan 1.49,42, 37) Vadim Sajutin, Russland 1.49,45, 38) Johan Röjler, Sverige 1.49,50, 39) Vladimir Kostin, Kasakhstan 1.49,57, 40) Igor Makovetskij, Hviterussland 1.50,15, 41) Jan Friesinger, Tyskland 1.50,26, 42) Yeo Sang-Yeop, Sør-Korea 1.50,70, 43) Andrej Fomin, Ukraina 1.51,02, 43) Frank Dittrich, Tyskland 1.51,02, 45) Ma Yongbin, Kina 1.51,81, 46) Liu Guangbin, Kina 1.52,01, 47) Aleksej Kjatijlijov, Hviterussland 1.52,87.

  • Brøt: Christian Breuer, Tyskland.

    LANGRENN, SPRINT

    Menn:

    Gull: Tor Arne Hetland Norge, sølv: Peter Schlickenrieder, Tyskland, bronse: Cristian Zorzi, Italia, 4) Björn Lind, Sverige, 5) Freddy Schwienbacher, Italia, 6) Trond Iversen, Norge, 7) Tobias Angerer, Tyskland, 8) Hannu Manninen, Finland.

    Finale: 1) Tor Arne Hetland 2.56,9, 2) Schlickenrieder 0,1 sek. bak, 3) Zorzi 0,3, 4) Lind 1,2.

    B-finale: 1) Schwienbacher 2.56,1, 2) Iversen 0,5 sek. bak, 3) Angerer 1,9, 4) Manninen 3,4.

    Semifinaler: 1. heat: 1) Schlickenrieder 3.09,9, 2) Lind 0,5 sek. bak, 3) Trond Iversen 0,6, 4) Manninen 4,2. 2. heat: 1) Zorzi 2.59,9, 2) Tor Arne Hetland s.t., 3) Schwienbacher 0,3 sek. bak, 4) Angerer 0,5, 5) Krezelok 0,7.

    Kvartfinaler: 1. heat: 1) Lind 3.02,2, 2) Manninen 0,2 sek. bak, 3) Koukal 0,4, 4) Håvard Bjerkeli 3,6. 2. heat: 1) Schlickenrieder 2.55,0, 2) Trond Iversen 1,8 sek. bak, 3) Soklic 2,1, 4) Trond E. Elden 3,1. 3. heat: 1) Angerer 2.51,4, 2) Zorzi 0,7 sek. bak, 3) Hasler 1,9, 4) Fauner 2,5. 4. heat: 1) Tor Arne Hetland 2.57,2, 2) Schwienbacher 0,5, 3) Krezelok 3,5. Disket: Larsson (0,5 sek. bak). Krezelok til semifinale fordi han ble hindret.

    Kvalifisering: 1) Håvard Bjerkeli, Norge 2.50,07, 2) Cristian Zorzi, Italia 0,27 sek. bak, 3) Janusz Krezelok, Polen 0,60, 4) Trond Iversen, Norge 1,02, 5) Peter Schlickenrieder, Tyskland 1,05, 6) Tor Arne Hetland, Norge 1,12, 7) Silvio Fauner, Italia 1,44, 8) Martin Koukal, Tsjekkia 2,02, 9) Björn Lind, Sverige 2,10, 10) Tobias Angerer, Tyskland 2,24, 11) Freddy Schwienbacher, Italia 2,96, 12) Trond E. Elden Norge 3,24, 13) Matej Soklic, Slovenia 3,35, 14) Peter Larsson, Sverige 3,48, 15) Markus Hasler, Liechtenstein 3,67, 16) Hannu Manninen, Finland 3,80. Utslått: 17) Sergej Novikov, Russland 4,28, 18) Thobias Fredriksson, Sverige 4,38, 19) Christoph Eigenmann, Sveits 4,69, 20) René Sommerfeldt, Tyskland 4,80, 21) Marc Mayer, Østerrike 4,89, 22) Ari Palolahti, Finland 5,21, 23) Sami Repo, Finland 5,40, 24) Stephan Kunz, Liechtenstein 5,84, 25) Reinhard Neuner, Østerrike 6,13, 26) Jörgen Brink, Sverige 6,77, 27) Keijo Kurttila, Finland 6,84, 28) Roman Virolainen, Hviterussland 7,41, 29) Fulvio Valbusa, Italia 7,53, 30) Vasilij Rotsjev, Russland 7,69 31) Carl Swenson, USA 8,49, 32) Vitalij Denisov, Russland 9,14, 33) Dmitri Titsjkin, Russland 9,33, 34) Indrek Tobreluts, Estland 9,95, 35) Nikolaj Tsjebotko, Kasakhstan 10,24, 36) Pavo Raudsepp, Estland 10,97, 37) Torin Koos, USA 11,25, 38) Lars Flora, USA 11,34, 39) Daichi Azegami, Japan 11,40, 40) Priit Narusk, Estland 11,68, 41) Zoltan Tagscherer, Ungarn 11,83, 42) Eleftherios Fafalis, Hellas 11,91, 43) Kris Freeman, USA 12,61, 44) Denis Krivusjkin, Kasakhstan 12,66, 45) Donald Farley, Canada 12,95, 46) Roman Leijbijuk, Ukraina 13,14, 47) Zsolt Antal, Romania 15,17, 48) Masaaki Kozu, Japan 15,83, 48) Damir Jurcevic, Kroatia 15,83, 50) Imre Tagscherer, Ungarn 15,91, 51) Vladimir Bortsov, Kasakhstan 15,96, 52) Maksim Odnodvortsev, Kasakhstan 16,76, 53) Han Dawei, Kina 16,93, 54) Vadim Gusev, Litauen 17,18, 54) Vladislavas Zijbailo, Litauen 17,18, 56) Aleksej Tregobov, Hviterussland 17,98, 57) Dzianis Varabijeu, Hviterussland 18,72, 58) Sin Doo-Sun, Sør-Korea 21,82, 59) Aleksandr Sjalak, Hviterussland 23,56, 60) Slavtsjo Batinkov, Bulgaria 24,14, 61) Matyas Hollo, Ungarn 25,04, 62) Sebahattin Oglago, Tyrkia 28,17, 63) Ivan Barijakov, Bulgaria 28,90, 64) Aram Hajiyan, Armenia 34,82, 65) Gokio Dineski, Makedonia 39,22, 66) Philip Boit, Kenya 1.01,42, 67) Isaac Menyoli, Kamerun 1.20,00, 68) Prawat Nagvajara, Thailand 1.24,48, 69) Arturo Kinch, Costa Rica 1.32,65, 70) Paul O'Connor, Irland 1.43,75, 71) Jayaram Khadka, Nepal 1.58,35.

  • Brøt: Axel Teichmann, Tyskland.

    Kvinner:

    Gull: Julija Tsjepalova, Russland, sølv: Evi Sachenbacher, Tyskland, bronse: Anita Moen Norge, 4) Claudia Künzel, Tyskland, 5) Beckie Scott, Canada, 6) Maj Helen Sorkmo, Norge, 7) Andreja Mali, Slovenia, 8) Gabriella Paruzzi, Italia.

    Finale: 1) Tsjepalova 3.10,6, 2) Sachenbacher 1,6 sek. bak, 3) Anita Moen 2,1, 4) Künzel 2,7.

    B-finale: 1) Scott 3.24,9, 2) Sorkmo 0,6 sek. bak, 3) Mali 1,0, 4) Paruzzi 1,2.

    Semifinaler: 1. heat: 1) Anita Moen 3.23,8, 2) Künzel 0,7 sek. bak, 3) Paruzzi 1,5, 4) Scott 1,6. 2. heat: 1) Tsjepalova 3.18,2, 2) Sachenbacher 0,3 sek. bak, 3) Sorkmo 1,2, 4) Mali 1,6, 5) Renner 1,8.

    Kvartfinaler: 1. heat: 1) Künzel 3.15,1, 2) Paruzzi 1,1 sek. bak, 3) Natumi 2,4, 4) Neumannova 3,8. 2. heat: 1) Scott 3.15,8, 2) Anita Moen 0,1 sek. bak, 3) Reschwamm Schulze 0,1, 4) Burukina 3,5. 3. heat: 1) Mali 3.14,8, 2) Tsjepalova 0,1 sek. bak, 3) Jegorova 1,2, 4) Henkel 1,5. 4. heat: 1) Sachenbacher 3.40,2, 2) Renner 3.42,4, 3) Maj Helen Sorkmo 4,0, 4) Pienimäki 21,3. Sorkmo kom til semifinale fordi hun ble hindret.

    Kvalifisering: 1) Katerina Neumannova, Tsjekkia 3.12,76, 2) Julija Tsjepalova, Russland 0,27 sek. bak, 3) Evi Sachenbacher, Tyskland 1,05, 4) Anita Moen, Norge 1,37, 5) Beckie Scott, Canada 1,86, 6) Elina Pienimäki, Finland 2,03, 7) Andreja Mali, Slovenia 2,99, 8) Gabriella Paruzzi, Italia 3,35, 9) Claudia Künzel, Tyskland 3,65, 10) Manuela Henkel, Tyskland 4,13, 11) Maj Helen Sorkmo, Norge 4,34, 12) Jelena Burukina, Russland 4,50, 13) Anke Reschwamm, Tyskland 4,69, 14) Sara Renner, Canada 5,31, 15) Ljubov Jegorova, Russland 5,70, 16) Madoka Natumi, Japan 6,02. Utslått: 17) Sabina Valbusa, Italia 6,46, 18) Kati Sundqvist, Finland 6,47, 19) Hilde G. Pedersen, Norge 7,03, 20) Nina Gavriljuk, Russland 7,26, 21) Vibeke Skofterud, Norge 7,45, 22) Magda Genuin, Italia 7,52, 23) Kaisa Varis, Finland 7,76, 24) Viktoria Lopatina, Hviterussland 7,83, 25) Kristina Smigun, Estland 8,18, 26) Karin Moroder, Italia 9,16, 27) Andrea Huber, Sveits 9,42, 28) Lina Andersson, Sverige 9,89, 29) Jirina Terelia, Ukraina 10,71, 30) Jaime Fortier, Canada 11,22, 31) Milaine Theriault, Canada 11,65, 32) Natasa Lacen, Slovenia 12,14, 33) Anna Dahlberg, Sverige 12,56, 34) Teja Gregorin, Slovenia 12,88, 35) Elin Ek, Sverige 13,17, 36) Riitta Liisa Lassila, Finland 14,40, 37) Anna-Carin Olofsson, Sverige 15,31, 38) Tessa Benoit, USA 15,59, 39) Nobuko Fukuda, Japan 15,62, 40) Hou Yuxia, Kina 15,95, 41) Vita Jakimtsjuk, Ukraina 16,18, 42) Helena Balatkova, Tsjekkia 16,47, 43) Ilona Bublova, Tsjekkia 16,59, 44) Kikkan Randall, USA 17,51, 45) Natalia Sviridova, Hviterussland 19,07, 46) Aelin Peterson, USA 21,29, 47) Tomomi Otaka, Japan 21,38, 48) Kristina Joder, USA 21,42, 48) Jirina Terentjeva, Litauen 21,42, 50) Luan Zhengrong, Kina 22,45, 51) Natalja Issatsjenko, Kasakhstan 26,33, 52) Lee Chun-Ja, Sør-Korea 28,30, 53) Daria Starostina, Kasakhstan 28,93, 54) Zsofia Gottschall, Ungarn 30,22, 55) Jelena Gorohova, Moldova 31,06, 56) Kelime Aydin, Tyrkia 47,74, 57) Aikaterini Balkampa, Hellas 54,23, 58) Margarit Nikolyan, Armenia 1.00,79.

    CURLING

    Omspill kvinner: Storbritannia - Sverige 6-4. Spilles senere: Tyskland - Storbritannia (22.00). Vinneren får den siste kvartfinaleplassen.

  • Semifinaler Kvinner: Canada - Tyskland/Storbritannia, Sveits - USA. Menn: Canada - Sverige, Norge - Sveits.

    ISHOCKEY

    Kvinner: Semifinaler: Canada - Finland 7-3 (2-1, 0-2, 5-0). Kamp om 7. plass: Kina - Kasakhstan 2-1 e.f. (1-0, 0-0, 0-1, 1-0).

    FRISTIL, HOPP

    Menn: Gull: Ales Valenta, Tsjekkia 257,02 (127,04-129,98), sølv: Joe Pack, USA 251,64 (129,49-122,15), bronse: Aleksei Gritsjin, Hviterussland 251,19 (129,71-121,48), 4) Jeff Bean, Canada 250,97 (128,60-122,37), 5) Stanislav Kravtsjuk, Ukraina 246,30 (125,49-120,81), 6) Brian Currutt, USA 245,19 (123,93-121,26), 7) Dmitrij Dasjinski, Hviterussland 244,29 (127,04-117,25), 8) Andy Capicik, Canada 243,78 (117,18-126,60), 9) Jeret Peterson, USA 238,05 (112,56-125,49), 10) Dmitrij Rak, Hviterussland 226,34 (98,41-127,93), 11) Steve Omischl, Canada 222,04 (100,34-121,70), 12) Eric Bergoust, USA 218,49 (130,38-88,11).