Resultater

Skiskyting, verdenscupIshockey, NHLSnowboard, VMBandy, VM-troppTelemark, verdenscupSeiling, VM

SKISKYTING

Ruhpolding: Verdenscup, fellesstart:
Menn, 15 km:
1) Raphael Poiree, Frankrike 41.08,1 (0), 2) Frank Luck, Tyskland 0.12,1 min. bak (1), 3) Sergej Rozhkov, Russland 0.15,8 (1), 4) Peter Sendel, Tyskland 0.21,9 (1), 5) Ole Einar Bjørndalen, Norge 0.26,1 (3), 6) Ricco Gross, Tyskland 0.28,4 (2), 7) Oleg Ryzhenkov, Hviterussland 0.36,3 (3), 8) Sven Fischer, Tyskland 0.39,5 (3), 9) Wolfgang Perner, Østerrike 0.41,1 (2), 10) Aleksej Aidarov, Hviterussland 0.43,6 (1),... 12) Halvard Hanevold, Norge 1.21,7 (2), 14) Dag Bjørndalen, Norge 1.28,3 (1), 22) Frode Andresen, Norge 3.38,1 (6).
Verdenscupen (etter 9 renn): 1) O.E. Bjørndalen 187,
2) Luck 185, 3) Fischer 181, 4) Rostovtsev 169, 5) Poiree 155, 6) Hietalahti 133,... 12) Hanevold 99.
Kvinner, 12,5 km:
1) Uschi Disl, Tyskland 41.10,7 (1), 2) Olena Zubrilova, Ukraina 0.32,7 min. bak (3), 3) Corinne Niogret, Frankrike 0.39,2 (1), 4) Gro Marit Istad, Norge 1.01,5 (2), 5) Magdalena Forsberg, Sverige 1.03,0 (3), 6) Simone Greiner-Petter-Memm, Tyskland 1.09,0 (4), 7) Delphyne Heymann-Burlet, Frankrike 1.12,4 (1), 8) Svetlana Itsjmoratova, Russland 1.21,2 (3), 9) Ann-Elen Skjelbreid, Norge 1.26,4 (4), 10) Martina Zellner, Tyskland 1.28,1 (4),... 21) Gunn Margit Andreassen, Norge 3.23,3 (1).
Verdenscupen (etter 9 renn):
1) Disl 227, 2) Forsberg 212, 3) Greiner-Petter-Memm 178, 4) Liv Grete Skjelbreid, Norge 149, 5) Niogret 145, 6) Henkel 139,... 8) Ann-Elen Skjelbreid 121.

ISHOCKEY


NHL natt til i går:
Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 3-4, Detroit Red Wings - Montreal Canadiens 5-1, Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 4-1, Edmonton Oilers - Dallas Stars 2-2 (OT).

SNOWBOARD


Berchtesgaden, Tyskland: FIS-VM, storslalåm menn: 1) Markus Ebner, Tyskland 2.12,28 (1.02,93-1.09,35), 2) Maxence Idesheim, Frankrike 2.13,36 (1.03,62-1.09,74), 3) Stefan Kaltschütz, Østerrike 2.13,83 (1.04,50-1.09,33), 4) Harald Walder, Østerrike 2.14,07 (1.04,78-1.09,29), 5) Richard Richardsson, Sverige 2.14,34 (1.04,00-1.10,34), 6) Ian Price, USA 2.14,80 (1.04,16-1.10,64).

BANDY


Landslagstrener Espen Johansen har tatt ut følgende spillere til VM i i Arkhangelsk, Russland i februar:
Keepere:
Thomas Arnesen (Stabæk), Øivind Gulbrandsen (Røa).
Forsvarere: Per W. Holstad (Solberg), Egil Tho (Stabæk), Jarl Øverby (Stabæk), Espen Tho (Stabæk), Tom Andersen (Mjøndalen), Kjetil Gundersen (Solberg).
Midtbane/angrep: Erik Nordbrenden (Røa) kaptein, Pål Hanssen (Vänersborg), Christer Lystad (Boltic), Nicolay Hauger (Stabæk), Ole Blom (Solberg), Stian Kristiansen (Mjøndalen), Thomas Moen (Boltic), Kjetil Johansen (Solberg).
Hjemmeværende reserver: Kenneth Lauritzen (Mjøndalen), John Richard Øen (Mjøndalen), Robert Arnesen (Mjøndalen), Anders Johansen (Røa).

Artikkelen fortsetter under annonsen

TELEMARK

Big Mountain, Monatana: Verdenscup, klassisk:
Menn:

1) Patrick Leopold, Sveits 3.23,40, 2) Remo Rickenbach, Sveits 3.23,48, 3) Toni Burn, Sveits 3.23,78, 4) Fritjof Loen, Norge 3.29,70, 5) Stein Kjartan Vik, Norge 3.29,78.
Verdenscupen:
1) Leopold 460, 2) Vik 250.
Kvinner: 1) Hege Johansson, Norge 3.41,51,
2) Mirjam Rubin, Sveits 3.48,14, 3) Andrea Walker, Sveits 3.50,79.

Verdenscupen totalt: 1) Johansson 420, 2) Rubin 400, 3) Walker 350.

SEILING

Melbourne: VM:
Laser menn (etter 12 av 12 seilaser):
1) Ben Ainslie, Storbritannia 34,... 35) Peer Moberg, Norge 245.
Europajolle kvinner (seks av seks):
1) Sari Multala, Finland 8,... 25) Camilla Aasland Pedersen, Norge 48, 35) Siren Sundby, Norge 52, 57) Marte Wang-Hansen, Norge 88.
Soling (seks av ni):
1) Stig Westergaard/Jens Bojsen Møller/Bjørn Westergaard, Danmark 13,... 5) Herman Horn Johannessen/Paul Davis/Espen Stokkeland, Norge 41, 31) Hans Olav Kvalvaag/Harald Blom Bakke/Lars Horn Johannessen, Norge 124.
Europajolle menn (etter sju av 11):
1) Peter Santen, Sverige 36,... 5) Christian Theodorsen, Norge 49, 10) Richard Nilsen, Norge 73, 13) Sjur Johannessen, Norge 87.
470, kvinner (etter fem av 12):
1) Susanne Ward/Michaela Ward, Danmark 22,... 16) Carolina Toll/Jeanette Lunde, Norge 81, 19) Karianne Eikeland/Jannicke Staalstrøm, Norge 95.
470, menn (etter 6 av 12):
1) Benoit Petit/Jean-Francois Cuzon, Frankrike 9.

Finnjolle (etter åtte av 11 seilaser): 1) Mateusz Kusznierewicz, Polen 32.

49er, kvalifisering: 1) Chris Nicholson/Ed Smyth, Australia 14,... 14) Christoffer Sundby/Vegard Arnhoff, Norge 45.