Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Riise mot Riise i Europa League

Se alle gruppene.

SNART EUROPARIVALER: Fulham og Bjørn Helge Riise trakk Roma og John Arne Riise i gruppespillet i Europa League.
Foto: Stian Lysberg Solum / SCANPIX .
SNART EUROPARIVALER: Fulham og Bjørn Helge Riise trakk Roma og John Arne Riise i gruppespillet i Europa League. Foto: Stian Lysberg Solum / SCANPIX . Vis mer

(Dagbladet.no): John Arne Riises Roma møter broren Bjørn Helge og resten av den norske trioen i Fulham når gruppespillet i nystartede Europa League sparkes i gang.

Roma og Fulham får i tillegg med seg Basel og CSKA Sofia i gruppe E, mens Ragnvald Somas Rapid Wien møter Hamburg, Celtic og Hapoel Tel Aviv.

Ellers etter trekningen i Monaco i formiddag ble det klart at Ståle Solbakkens FCK møter PSV Eindhoven, Sparta Praha og rumenske Cluj.

Tromsø ville fått en relativt tøff gruppe om de hadde klart å slå ut Athletic Bilbao i går kveld, baskerne har havnet sammen med Werder Bremen, Austria Wien og Nacional fra Portugal.

Dessverre klarte ingen norske lag å spille seg inn i de tolv gruppene:

Gruppe A:Ajax Amsterdam (Nederland), Anderlecht (Belgia), Dinamo Zagreb (Kroatia), Timisoara (Romania).

Gruppe B:Valencia (Spania), Lille (Frankrike), Slavia Praha (Tsjekkia), Genoa (Italia).

Gruppe C:Hamburg (Tyskland), Celtic (Skottland), Hapoel Tel Aviv (Israel), Rapid Wien (Østerrike).

Gruppe D:Sporting (Portugal), Heerenveen (Nederland), Hertha Berlin (Tyskland), Ventspils (Latvia).

Gruppe E:AS Roma (Italia), Basel (Sveits), Fulham (England), CSKA Sofia (Bulgaria).

Gruppe F:Panathinaikos (Hellas), Galatasaray (Tyrkia), Dinamo Bucuresti (Romania), Sturm Graz (Østerrike).

Gruppe G:
Villareal (Spania), Lazio (Italia), Levski Sofia (Bulgaria), Salzburg (Østerrike).

Gruppe H:Steaua Bucuresti (Romania), Fenerbahce (Tyrkia), Twente Enschede (Nederland), Sheriff Tiraspol (Moldova).

Gruppe I:Benfica (Portugal), Everton (England), AEK Aten (Hellas), BATE (Hviterussland).

Gruppe J:Sjakhtar Donetsk (Ukraina), Club Brugge (Belgia), Partizan Beograd (Serbia), Toulouse (Frankrike).

Gruppe K:Eindhoven (Nederland), København (Danmark), Sparta Praha (Tsjekkia), Cluj (Romania).

Gruppe L:Werder Bremen (Tyskland)., Austria Wien (Østerrike), Athletic Bilbao (Spania), Nacional (Portugal).

Utforsk andre nettsteder fra Aller Media
Kode24 - nettavis om utvikling og koding Elbil24.no -  nyheter om elbil KK.no - Mote, interiør, og tips Sol.no - De viktigste nyheter fra nettsider i Norge Vi.no - Quiz, kryssord og nyttig informasjon Dinside.no - teknologi, økonomi og tester Se og Hør - Kjendis og underholdning Lommelegen.no - helse, symptomer og behandling