Røde Løke: - Jeg liker å slåss

Varsler nye tøffe tak mot Tyskland.

RØDT: Heidi Løke fikk rødt kort helt på tampen av triumfen mot Spania i går kveld, men hun deppet ikke etter en solid gjennomføring. Foto: Bjørn Langsem / Dagbladet
RØDT: Heidi Løke fikk rødt kort helt på tampen av triumfen mot Spania i går kveld, men hun deppet ikke etter en solid gjennomføring. Foto: Bjørn Langsem / Dagbladet Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

• Norge - Spania 29-26

FREDERIKSHAVN (Dagbladet): Heidi Løke kunne juble etter seier mot Spania og plass i åttedelsfinalen mot Tyskland søndag.

- Dette er deilig. Jeg er spesielt fornøyd med førsteomgangen. Vi startet veldig bra og forsvaret var satt fra første sekund. Holder vi dette nivået blir vi vanskelige å slå, sier Løke til Dagbladet

Røde Løke Men Løke måtte se sluttsekundene fra tribunen, etter at hun fikk rødt kort for sin tredje tominutter.

- Det er ikke ofte jeg får rødt kort. Jeg kan nesten ikke huske sist, så det må være lenge siden. Det er viktig å være aggressive og gode i forsvar, det er der nøkkelen vår ligger videre. Første omgangen er strålende bakover og det nivået bør vi ligge på, sier Løke.

- Hvordan var spanjolene?

- Jeg får en del trøkker, men det handler om å krige. Jeg liker å slåss, så jeg gir julig og tar imot juling, sier strekspilleren.

- Hva tenker du om Tyskland?

- Det er viktig å forberede oss godt og se mye video. De har et godt lag, sier Løke.

50/50 Thorir Hergeirsson kunne glede seg over en ny seier o.g han føler laget har en fin utvikling i mesterskapet. Nå ser han fram til en tøff og jevn batalje mot tyskerne

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer