Rooney blir skolegutt

Vil ta matte- og engelskeksamen til sommeren.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet.no): I alderen 14-16 år tar engelske skoleelever såkalte GCSE-eksamener (General Certificate of Secondary Education).

Wayne Rooney ble hentet til Everton før han fylte 11 år, og prioriterte ned skolegangen. Nå har han imidlertid hyret inn en privatlærer for å ta GCSE-prøvene i engelsk og matte, skriver Daily Mail.

Det er mulig det korte skadeavbrekket gir 22-åringen litt ekstra tid til å gjøre lekser.

Ellers Manchester United-spissen flere muligheter for å fylle hodet med annet enn fotball. Han fikk en gitar verdt 28 000 av kjæresten Coleen nylig. Hun ville overraske ham litt ved å få gitaren signert av Oasis-stjernen Noel Gallagher.

Overraskelsen ble imidlertid større enn planlagt. Gallagher-brødrene er kjent som svorne Manchester City-fans. Da gitaren kom i retur var den signert - men først var den malt i City-lyseblått.

Daily Mail forteller at manager Alex Ferguson tidlig i Rooneys United-karriere rådet spissen til å lære seg å spille et instrument for å tøyle temperamentet.

Selv skal skotten ha hamret løs på tangentene i sine dager som ung spiller. Han tok pianotimer for å roe seg ned.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer