Rosenborg mot Rørvik, her er hele 1. runde i cupen

Regjerende cupmester Rosenborg skal ut mot 4. divisjonslaget Rørvik i åpningsrunden av årets fotball-NM.

REGJERENDE MESTERE: Rosenborg vant cupen i fjor, og skal til Rørvik i første runde i år. Foto: Fredrik Hagen / NTB Scanpix
REGJERENDE MESTERE: Rosenborg vant cupen i fjor, og skal til Rørvik i første runde i år. Foto: Fredrik Hagen / NTB ScanpixVis mer

Det ble klart da Norges Fotballforbund torsdag presenterte 1. rundeoppsettet. Som vanlig er det lokaloppgjørene som dominerer.

Slik ble oppsettet for eliteserielagene:

Sprint-Jeløy – Sarpsborg, Heming – Stabæk, Hønefoss – Mjøndalen, Faaberg – Vålerenga, Gjelleråsen – Lillestrøm, Flint – Strømsgodset, Storm – Odd, Frøyland – Viking, Åkra – Haugesund, Arna-Bjørnar – Brann, Herd – Kristiansund, Eide og Omegn – Molde, Kolstad – Ranheim, Rørvik – Rosenborg, Åga – Bodø/Glimt, Norild – Tromsø.

Rosenborg slo Strømsgodset 4-1 i fjorårets cupfinale på Ullevaal og blir blant cupfavorittene også i 2019.

Kampene i 1. runde spilles 1. og 2. mai.

Her er hele oppsettet:

Kvik Halden – Lokomotiv Oslo

Sparta Sarpsborg – Fredrikstad

Kråkerøy - Grorud

Sprint-Jeløy – Sarpsborg 08

Follo – Bærum

Nordstrand – KFUM

Oppsal - Ullern

Lyn – Moss

Heming – Stabæk

Ready - Skeid

Gjelleråsen - Lillestrøm

Skjetten – Lørenskog

Eidsvold Turn - Frigg

Ottestad – HamKam

Toten – Raufoss

Gjøvik-Lyn – Ull/Kisa

Faaberg – Vålerenga (spilles 2. mai)

Nybergsund – Kongsvinger

Brumunddal - Elverum

Hønefoss – Mjøndalen

Åssiden - Kjelsås

Vestfossen - Asker

Ørn Horten - Pors

FK Tønsberg - Sandefjord

Flint – Strømsgodset

Fram - Start

Storm – Odd (spilles 2. mai)

Donn – Notodden

Fløy – Jerv

Vindbjart - Arendal

Frøyland – Viking (spilles 2. mai)

Ålgård – Bryne

Brodd - Egersund

Hinna - Sola

Madla – Sandnes Ulf

Åkra - Haugesund

Vard Haugesund - Vidar

Frøya – Nest-Sotra

Fyllingsdalen - Fana

Arna-Bjørnar – Brann

Lysekloster - Sotra

Bergen Nord - Åsane

Fjøra – Florø

Stryn - Sogndal

Bergsøy - Aalesund

Herd – Kristiansund

Spjelkavik - Brattvåg

Eide og Omegn – Molde

Træff – Hødd

Sunndal - Byåsen

NTNUI – Nardo

Kolstad - Ranheim

Trygg/Lade – Tiller

Verdal – Stjørdals-Blink

Rørvik – Rosenborg

Steinkjer – Levanger

Åga – Bodø/Glimt

Junkeren – Strømmen

Melbo - Mjølner

Skjervøy - Tromsdalen

Bardufoss/Landsås* - Harstad

Fløya - Senja

Porsanger – Alta

Norild - Tromsø

* Bardufoss og Landsås møtes til kvalifiseringskamp fredag 12. april