I FARESONEN Tom Hilde kan få OL-plass i morgen. Da blir den siste utøveren fra hoppleiren tatt ut. Foto: Øistein Norum Monsen / DAGBLADET
I FARESONEN Tom Hilde kan få OL-plass i morgen. Da blir den siste utøveren fra hoppleiren tatt ut. Foto: Øistein Norum Monsen / DAGBLADETVis mer

Sagen vraket til OL

Olympiatoppen tok ut 43 nye utøvere.

(Dagbladet): Olympiatoppen tok mandag ut 43 nye utøvere som skal representere Norge under Sotsji-OL neste måned.

De største usikkerhetsmomentene før uttaket var navn som Tiril Sjåstad Christiansen (fristil), Anne Line Gjersem (kunstløp) og hopperne Tom Hilde og Anette Sagen.

Nå er det klart at de to førstnevnte har fått OL-billett, mens nyhetene ikke er like positive for Tom Hilde og Anette Sagen.

Sagen har en 16. plass som bestenotering fra verdenscupen denne sesongen, og er ikke funnet verdig en plass i OL-troppen.

På herresiden vil den siste plassen bli tatt ut først i morgen, noe som gjør at Tom Hilde må vente 24 timer til før han vet om det blir Russland-tur.

Her er dagens 43 OL-uttatte utøvere:

Aking: Jo Alexander Koppang, Thor Haug Nørbech og Tønnes Stang Rolfsen.
 
Alpint: Mona Løseth og Aleksander Aamodt Kilde.
 
Freestyle: Tiril Sjåstad Christiansen (slopestyle), Marte Høie Gjefsen (ski cross), Hedvig Wessel (moguls), Aleksander Aurdal (slopestyle), Øystein Bråten (slopestyle), Per-Kristian Hunder (slopestyle), Andreas Håtveit (slopestyle), Didrik Bastian Juel (ski cross), Thomas Borge Lie (ski cross), Jon Anders Lindstad (halfpipe) og Christian Mithassel (ski cross).
 
Hopp: Line Jahr, Maren Lundby, Helena Olsson Smeby, Anders Bardal, Anders Fannemel, Anders Jacobsen og Rune Velta.
(Ytterligere en hopper vil få klarsignal tirsdag).
 
Kombinert: Jørgen Nyland Graabak, Håvard Klemetsen, Mikko Kokslien, Magnus Krog og Magnus Moan.
 
Skøyter: Hege Bøkko, Camilla Helene Hallås Farestveit og Mari Hemmer, Espen Aarnes Hvammen, Simen Spieler Nilsen.
 
Kunstløp: Anne Line Gjersem
 
Snowboard: Kjersti Buaas (slopestyle), Hilde Katrine Engeli (parallel), Silje Norendal (slopestyle), Helene Olafsen (snowboard cross), Torstein Horgmo (slopestyle), Ståle Sandbech (slopestyle), Gjermund Bråten (slopestyle), Stian Sivertzen (snowboard cross) og Emil André Ulsletten (slopestyle).