(Dagbladet): Ståle Solbakken er en flittig bruker av Wolverhamptons sjekkhefte.
I dag sikret Wolves-sjefen seg sommerens sjuende signering i St. Etiennes Bakary Sako, melder klubbens hjemmeside. 24-åringen har skrevet under en treårskontrakt med Championship-laget.
Lokalavisa Express and Star skriver at Solbakken kapret Sako foran nesa på Lille og Stuttgart.
- Jeg er veldig fornøyde med at vi har sikret oss avtalen med Bakary. Han kan spille på begge flanker og bak spissen. Han har en flott venstrefot som vi savner i angrepsspillet vårt, sier Solbakken til klubbsida.
Sako har 10 U21-kandskamper for Frankrike og sier han alltid har ønsket å spille fotball i England. Prislappen skal ifølge lokalavisa Shropshire Star ligge på tre millioner pund.
- Jeg tror engelsk fotball passer min stil, og jeg tror Wolves er en bra klubb for meg å komme til, sier Sako.
Solbakken har mistet klubbens største stjerner i Steven Fletcher (Sunderland), Matt Jarvis (West Ham) og Michael Kightly (Stoke) i sommer. Til gjengjeld har den norske treneren fått handle inn følgende sju spillere: Sako, Bjørn Sigurdarson, Frank Nouble, Tongo Doumbia, Slawomir Peszko, Georg Margreitter og Razak Boukari.
Ifølge Shropshire Star er Solbakken ikke ferdig med shoppingen, og overgangsvinduet stenger først natt til lørdag.