Skøyter, 500 m menn

NAGANO (NTB): OL skøyter tirsdag, 500 m menn (sluttstilling etter 2. løp):

Gull: Hiroyasu Shimizu, Japan 1.11,35 (35,76-35,59)

Sølv: Jeremy Wotherspoon, Canada 1.11,84 (36,04-35,80)

Bronse: Kevin Overland, Canada 1.11,86 (36,78-36,08)

4) Sylvain Bouchard, Canada 1.12,00 (35,90-36,10)

5) Patrick Bouchard, Canada 1.12,05 (35,96-36,09)

6) Casey FitzRandolph, USA 1.12,20 (35,81-36,39)

7) Kim Yoon-man, Sør-Korea 1.12,36 (36,13-36,23)

8) Lee Kyu-hyuk, Sør-Korea 1.12,55 (36,14-36,41)

9) Ermanno Ioriatti, Italia 1.12,66 (36,30-36,36)

10) Roger Strøm, Norge 1.12,68 (36,53-36,15)

11) Michael Künzel, Tyskland 1.12,75 (36,56-36,19)

12) Jan Bos, Nederland 1.12,77 (36,66-36,11)

13) Manabu Horii, Japan 1.12,78 (36,37-36,41)

14) Sergej Klevtsjenja, Russland 1.12,86 (36,56-36,30)

15) Hiroaki Yamakage, Japan 1.12,91 (36,61-36,30)

16) Jaegal Sung-yeol, Sør-Korea 1.12,97 (36,58-36,39) og Toshiyuki Kuroiwa, Japan 1.12,97 (36,37-36,60)

18) Janne Hänninen, Finland 1.13,04 (36,58-36,46)

19) Christian Breuer, Tyskland 1.13,19 (36,78-36,41)

20) Aleksander Golubev, Russland 1.13,21 (36,67-36,54)

21) Jakko Jan Leeuwangh, Nederland 1.13,23 (36,69-36,54)

22) Pawel Abratkiewicz, Polen 1.13,27 (36,76-36,51)

23) Marc Pelchat, USA 1.13,35 (36,94-36,41)

24) Vadim Sjaksjakbajev, Kasakhstan 1.13,44 (36,87-36,57)

25) David Cruikshank, USA 1.13,53 (36,67-36,86)

26) Tomasz Swist, Polen 1.13,54 (36,86-36,68)

27) Li Yu, Kina 1.13,58 (36,79-36,79)

28) Liu Hongbo, Kina 1.13,72 (36,77-36,95)

29) Roland Brunner, Østerrike 1.13,76 (36,90-36,86)

30) Davide Carta, Italia 1.13,91 (37,11-36,80)

31) Dai Dengwen, Kina 1.13,98 (37,03-36,95)

32) Vladimir Klepinin, Kasakhstan 1.14,14 (37,22-36,92)

33) Aleksander Kibalko, Russland 1.14,18 (37,32-36,86)

34) Kim Jin-soo, Sør-Korea 1.14,32 (37,19-37,13

Artikkelen fortsetter under annonsen

35) Oleg Kostromitin, Ukraina 1.14,46 (37,27-37,19)

36) Cory Carpenter, USA 1.15,11 (37,35-37,76)

37) Zsolt Balo, Ungarn 1.16,56 (38,48-38,08)

38) Ids Postma, Nederland 1.56,49 (1.18,68/fall-37,81).

Diskvalifisert 1. løp: Sergej Saveljev, Russland.

Startet ikke 2. løp: Peter Adeberg, Tyskland 36,92.

Fullførte ikke 2. løp: Erben Wennemars, Nederland (35,96-fall), Grunde Njøs, Norge (36,32-fall).