Norge-Irland 1–0 (0–0)
STAVANGER (Dagbladet): - Vi må skjerpe oss, sier Norges matchvinner Caroline Graham Hansen til Dagbladet.
- Heldigvis var det ikke Nederland vi spilte mot.
Nederland er for øvrig regjerende europamestere og topplaget i Norges gruppe. 4. september møter vi dem til det som blir gruppefinale på Intility Arena i Oslo. Og da holder ikke det spillet jentene leverte mot Irland, verken i 2–0 seieren i Dublin eller 1–0 seieren her i Stavanger.
Om ikke kvaliteten heves betraktelig blir det Nederland går rett til VM i Frankrike neste sommer.
- Det var veldig rotete, sier Caro.
- Vi gjør jo ingenting av det vi har trent på. Men heldigvis har vi et høyere nivå inne. Vi har spilt veldig mye bedre enn dette.
Det som frustrerer mest er Norges mange balltap som gir brudd imot. Og den manglende evnen til å lese terrenget og mulighetene underveis.
- Vi bruker ikke bredden, fortsetter Norges målscorer.
- Vi vet de ligger smalt, men likevel bruker vi ikke kantene nok, vi bare går oss fast i midten og mister ballen. Ogdet holder ikke, vi må opp mange hakk.
- Hvilket dere klarer?
- Det tror jeg, det er lenge til september. Og denne kampen var ingen mal på vår standard.
- Vi kan mye bedre, sier Caro.
