Frida Karlsson og Ebba Andersson

Slår tilbake etter Norge-stikk

Frida Karlsson og Ebba Andersson slår tilbake etter treningskritikk fra norsk ekspert: - Han vet virkelig ikke hele bildet, og derfor synes jeg egentlig ikke han trenger uttale seg om det, sier Karlsson.

SVENSK HÅP: Frida Karlsson er et av sveriges store medaljehåp i Beijing. Foto: Shutterstock editorial
SVENSK HÅP: Frida Karlsson er et av sveriges store medaljehåp i Beijing. Foto: Shutterstock editorial Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

I februar går OL i Beijing av stabelen. Som vanlig knyttes det stor spenning til duellen mellom Norge og Sverige, og kanskje da spesielt i skisporet.

Torsdag møtte den svenske duoen Frida Karlsson og Ebba Andersson media i Stockholm. Karlson ble i sommer tvunget til å ta et steg tilbake på grunn av helsesituasjonen, men er nå tilbake.

Spørsmålet er om det svenske skiesset kommer i så god form at hun kan tukte sin største konkurrent, Therese Johaug.

- Nei, nei, nei

Rett før månedsskifte uttalte TV 2s langrennsekspert Petter Skinstad at svenskene overhodet ikke hadde kontroll på treningsmengden til de svenske langrennsjentene.

- Nei, nei, nei. De har ikke kontroll. Ser du på for eksempel Frida Karlsson, som har jevnlige avbrekk, så er det ingenting som er under kontroll. Therese Johaug har kontroll. Hun er veldig sjelden syk eller sliten og opprettholder kontinuiteten i treningshverdagen. Det er kontroll, sa Skinstad.

På pressetreffet torsdag ble Karlsson konfrontert med uttalelsen.

- Han vet virkelig ikke hele bildet, og derfor synes jeg egentlig ikke han trenger uttale seg om det, sa hun.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer