Slik går det med klubben din i år

Lesere, trenere og spillere har kommet med innspill og Dagbladet plasserer 391 klubber på tabellen.

Dagbladet har med hjelp av lesere, trenere og spillere over hele landet testet formen til 391 norske fotballklubber og gir deg tips for alle avdelinger fra 1. divisjon menn og nedover til 3. divisjon, pluss Toppserien og kvinnens 1. divisjon.

Tabelltipset for Tippeligaen kommer seinere i dag.

Slik tror vi tabellene blir seende ut til høsten:

1. DIVISJON

1. Odd

2. Moss

3. Start

4. Sandefjord

TILBAKE TIL TIPPELIGAEN: Ole Martin Årst og Start rykket ned forrige sesong. Vi tror de ender på 3. plass i år - og dermed rykker opp igjen. Foto: ERLING HÆGELAND
TILBAKE TIL TIPPELIGAEN: Ole Martin Årst og Start rykket ned forrige sesong. Vi tror de ender på 3. plass i år - og dermed rykker opp igjen. Foto: ERLING HÆGELAND Vis mer

5. Bryne

6. Sogndal

7. Kongsvinger

8. Haugesund

9. Sparta Sarpsborg

10. Notodden

11. Hønefoss

12. Hødd

Slik går det med klubben din i år

13. Løv-Ham

14. Alta

15. Nybergsund

16. Ulf Sandnes

Tre lag rykker direkte opp til den utvidede Tippeligaen i 2009. Fjerdeplass i 1. divisjon gir kvalikspill mot lag nr. 13 fra øverste nivå.

2. DIVISJON avd. 1

1. Raufoss

2. Follo

3. Manglerud Star

4. Lørenskog

5. Drøbak/Frogn

6. Østsiden

7. Mjøndalen

8. Stabæk 2

9. Modum

10. Strømmen

11. FFK 2

12. Valdres

13. Sprint/Jeløy

14. Strømsgodset 2

2. DIVISJON avd. 2

1. Kristiansund

2. Skeid

3. Ranheim

4. Strindheim

5. Byåsen

6. Levanger

7. VIF 2

8. Lyn 2

9. Steinkjer

10. Kjelsås

11. Groruddalen

12. Korsvoll

13. Skarbøvik

14. KIL/Hemne

2. DIVISJON avd. 3

1. Randaberg

2. Viking 2

3. Mandalskameratene

4. Fløy

5. Vard

6. Stavanger IF

7. Fana

8. Åsane

9. LSK 2

10. Fyllingen

11. Nest-Sotra

12. Os

13. Vindbjart

14. Ålgård

2. DIVISJON avd. 4

1. Tromsdalen IL

2. Asker

3. FK Tønsberg

4. Bærum Spk.

5. RBK 2

6. Eidsvoll Turn

7. Pors

8. UllKisa

9. Tromsø 2

10. Skjetten

11. Mo

12. Skarp

13. Lofoten

14. Senja

3. DIVISJON Østfold

1. Kvik/Halden

2. Moss 2

3. Mysen

4. Sparta 2

5. Lisleby

6. Askim

7. Selbak

8. Borgar

9. Ås

10. Rygge

11. Greåker

12. Hærland

13. Sprint/Jeløy 2

14. Trøgstad/Båstad

3. DIVISJON Akershus

1. Fjellhammer

2. Høland

3. Skedsmo

4. Fet

5. Bjerke

6. Aurskog/Finstadbru

7. LSK 3

8. Eidsvoll IF

9. Eidsvoll Turn 2

10. Funnefoss/Vormsund

11. Lørenskog 2

12. Strømmen 2

13. Sørumsand

14. UllKisa 2

3. DIVISJON Oslo 1

1. Sagene

2. Skeid 2

3. Grei

4. Oslo City

5. Røa

6. Fagerborg

7. Årvoll

8. Gruner

9. Manglerud Star

10. Bærum 2

11. Jutul

12. Lille Tøyen

3. DIVISJON Oslo 2

1. Ullern

2. Frigg

3. Nordstrand

4. Kolbotn

5. Follo 2

6. Lommedalen

7. Asker 2

8. Heming

9. Langhus

10. Vestli

11. Hasle/Løren

12. Kurer

3. DIVISJON Oslo 3

1. KFUM

2. Bøler

3. Bygdøy Monolitten

4. Grorud

5. Vollen

6. Klemetsrud

7. Nesodden

8. Kjelsås 2

9. Øvrevoll/Hosle

10. Korsvoll 2

11. Holmen

12. Rommen

3. DIVISJON Indre Østland 1

1. FF Lillehammer

2. Brumunddal

3. Ringsaker

4. Raufoss 2

5. Hadeland

6. Moelven

7. Hamar IL

8. Redalen

9. Kolbu KK

10. Toten

11. Otta

12. Follebu

3. DIVISJON Indre Østland 2

1. HamKam 2

2. Flisa

3. Elverum

4. Kongssvinger 2

5. Sander

6. Gjøvik/Lyn

7. Stange

8. Vardal

9. Fart

10. Løten

11. Nordre Land

12. Østre Trysil

3. DIVISJON Buskerud

1. Åskollen

2. Birkebeineren

3. Åssiden

4. Konnerud

5. Jevnaker

6. Vestfossen

7. Hønefoss 2

8. Kongsberg

9. Svelvik

10. Mjøndalen 2

11. Solberg

12. Slemmestad

3. DIVISJON Vestfold

1. Sandefjord 2

2. Fram

3. Eik Tønsberg

4. Ørn

5. Sandar

6. Svarstad

7. Larvik Turn

8. Falk

9. Tønsberg FK

10. FK Tønsberg 2

11. Flint

12. Sem

3. DIVISJON Telemark

1. Odd 2

2. Skarphedin

3. Herkules

4. Notodden 2

5. Urædd

6. Brevik

7. Langesund/Stathelle

8. Sannidal

9. Tollnes

10. Pors 2

11. Ulefoss

12. Skotfoss

13. Kjapp

14. Gulset

3. DIVISJON Agder

1. Donn

2. Start 2

3. FK Arendal

4. Trauma

5. Vigør

6. Våg

7. Lyngdal

8. Tveit

9. Mandalkameratene 2

10. Giv Akt

11. Farsund

12. Søgne

13. Jerv

14. Birkenes

3. DIVISJON Rogaland 1

1. Klepp

2. Vidar

3. Staal Jørpeland

4. Vaulen

5. Randaberg 2

6. Buøy

7. Egersund

8. Sandnes Ulf 2

9. Brodd

10. Frøyland

11. Nærbø

12. Sola

13. Ålgård 2

14. Sandved

3. DIVISJON Rogaland 2

1. Kopervik

2. Vardeneset

3. Haugesund 2

4. Bryne 2

5. Skjold

6. Åkra

7. Avaldsnes

8. Djerv 1919

9. Nord

10. Havørn

11. Austrått

12. Vedavåg

13. Vard 2

14. Ganddal

3. DIVISJON Hordaland 1

1. Stord

2. Voss

3. Trio

4. Hald

5. Baune

6. Bergen Nord

7. Arna Bjørnar

8. Varegg

9. Odda

10. Nordhordaland

11. Frøya

12. Sandviken

3. DIVISJON Hordaland 2

1. Brann 2

2. Hovding

3. Askøy

4. Follese

5. Vadmyra

6. Norheimsund

7. Lyngbø

8. Loddefjord

9. Austevoll

10. Øygard

11. Tertnes

12. Djerv

3. DIVISJON Sogn og Fjordane

1. Årdal FK

2. Førde

3. Stryn

4. Sogndal 2

5. Tornado/Måløy

6. Fjøra

7. Florø

8. Eid

9. Høyang

10. Skavøypoll

11. Kaupanger

12. Selje

3. DIVISJON Sunnmøre

1. Ålesund 2

2. Brattvåg

3. Sykkylven

4. Hareid

5. Hødd 2

6. Volda

7. Langevåg

8. Spjelkavik

9. Godøy

10. Valder

11. Rollon

12. Blindheim

3. DIVISJON Nordmøre og Romsdal

1. Træff

2. Molde 2

3. Kristiansund 2

4. Sunndal

5. Averøykam.

6. Elnesvågen

7. Dahle

8. Måndalen

9. Surnadalen

10. Rival

11. Bryn

12. Eidsvåg

3. DIVISJON Trøndelag 1

1. Orkla

2. Kolstad

3. Tiller

4. Kattem

5. Tynset

6. Ranheim 2

7. Melhus

8. Heimdal

9. Flå

10. Strindheim 2

11. Byåsen 2

12. National

3. DIVISJON Trøndelag 2

1. Nardo

2. Namsos

3. Verdal

4. Stjørdals/Blink

5. RBK 3

6. NTNUI

7. Nidelv

8. Vuku

9. Levanger 2

10. Rissa

11. Neset

12. Steinkjer 2

3. DIVISJON Hålogaland

1. Harstad

2. Mjølner

3. Sortland

4. Grovfjord

5. Landsås

6. Medkila

7. Skånland

8. Svolvær

9. Leknes

10. Hardhaus

3. DIVISJON Nordland

1. Bodø/Glimt 2

2. Innstranden

3. Steigen

4. Fauske/Sprint

5. Stålkameratene

6. Mosjøen

7. Mo 2

8. Meløy

9. Herøy/Dønna

10. Tverlandet

11. Sandnessjøen

12. Bosmo/Yttern

3. DIVISJON Troms

1. Skjervøy

2. Lyngen/Karnes

3. Fløya

4. Ishavsbyen

5. Finnsnes

6. Kvaløysletta

7. Tromsdalen 2

8. Skognes

9. Nordreisa

10. Salangen

11. Ramfjord

3. DIVISJON Finnmark

1. Hammerfest

2. Kirkenes

3. Alta 2

4. Bossekop

5. Porsanger

6. Kautokeino

7. Båtsfjord

8. Sørøy/Glimt

9. Nordlys

10. Norild

11. Bjørnevatn

12. Tverrelvdalen

I 3. divisjon går alle avdelingsvinnerne til kvalikspill. 12 av de 24 lagene rykker opp til 2. divisjon. Nedrykk fra 3. divisjon avhenger av lokale forhold, men som en tommelfingerregel rykker to lag ned fra hver avdeling.

TOPPSERIEN KVINNER

1. Kolbotn

2. Asker

3. Røa

4. Arna/Bjørnar

5. Trondheims Ørn

6. Team Strømmen

7. Kattem

8. Klepp

9. Fløya

10. Amazon Grimstad

11. Larvik

12. Fart

1. DIVISJON KVINNER

1. Sandviken

2. Medkila

3. Grand Bodø

4. Manglerud Star

5. Donn

6. Haugar

7. Fortuna

8. Lindrud/Grei

9. Gjøvik

10. Voss

De to nederste vil spille kvalik mot andredivisjonsklubber om retten til fire plasser i en utvidet 1. divisjon i 2009.

FRA NM-GULL TIL SERIEGULL: Kolbotn vant cupfinalen i fjor høst. Dagbladet tror jentene klatrer i topps i serien denne sesongen.