Slik gikk det sist - program 18/2

OL i dag - lørdag 18. februar.

09.00: Curling kvinner, innledende kamper: Japan-Canada, Russland-Sveits, Storbritannia-Italia, Sverige-Danmark.

09.45: Langrenn kvinner, 4x5 kilometer stafett.

11.00: Alpint menn, super-G.

11.30: Ishockey menn gruppe B: Kasakhstan-Russland.

12.30: Skiskyting kvinner, 10 kilometer jaktstart.

13.00: Ishockey menn gruppe A: Italia-Tyskland.

14.00: Curling menn, innledende kamper: Finland-Norge, Canada-Italia, Sveits-Storbritannia, Tyskland-USA.

14.30: Skiskyting menn, 12,5 kilometer jaktstart.

15.30: Ishockey menn gruppe A: Canada-Sveits.

17.00: Ishockey menn gruppe B: Sverige-Latvia.

17.00: Skøyter menn, 1000 meter.

17.30: Bob toer menn, første omgang.

18.00: Hopp stor bakke.

19.00: Curling kvinner, innledende kamper: Italia-USA, Japan-Sverige, Storbritannia-Norge.

19.20: Bob toer menn, andre omgang.

19.30: Skøyter kortbane, 1500 meter kvinner og 1000 meter menn.

20.00: Ishockey menn gruppe B: Slovakia-USA.

21.00: Ishockey menn gruppe A: Tsjekkia-Finland.

Slik gikk det sist

Langrenn 4 x 5 km stafett kvinner: Gull: Tyskland 49.30,6 (Manuela Henkel, Viola Bauer, Claudia Künzel, Evi Sachenbacher). Sølv: Norge 0.01,3 min. bak (Marit Bjørgen, Bente Skari, Hilde Gjermundshaug Pedersen, Anita Moen). Bronse: Sveits.

Alpint super-G menn: Gull: Kjetil André Aamodt, Norge 1.21,58. Sølv: Stephan Eberharter, Østerrike 1.21,68. Bronse: Andreas Schifferer, Østerrike 1.21,83, 5) Bjarne Solbakken, Norge 1.22,10. 19) Kenneth Sivertsen, Norge 1.24,16, Kjørte ut: Lasse Kjus.

Skiskyting 10 km jaktstart kvinner: Gull: Olga Pyleva, Russland 31.07,1 (1). Sølv: Kati Wilhelm, Tyskland 0.05,3 min. bak (4). Bronse: Jirina Nikultsjina, Bulgaria 0.08,1 (2), 4) Liv Grete Skjelbreid Poiree, Norge 0.10,6 (4), 16) Gunn Margit Andreassen, Norge 1.49.1 (2), 39) Ann-Elen Skjelbreid, Norge 4.48,9 (6), 40) Gro Marit Kristiansen, Norge 5.06,2 (4)

Artikkelen fortsetter under annonsen

Skiskyting 12,5 km jaktstart menn: Gull: Ole Einar Bjørndalen, Norge 32,34,6, (2). Sølv: Raphael Poiree, Frankrike 0,43,0 min bak (1). Bronse: Ricco Gross, Tyskland 0,56,0, (2), 8) Halvard Hanevold, Norge 1,25,0 (2), 14) Frode Andresen, Norge 1.39,9 (5), 15) Egil Gjelland, Norge 1.42,3 (1).

Skøyter 1000 meter menn: Gull: Gerard van Velde, Nederland 1.07,18 (verdensrek.). Sølv: Jan Bos, Nederland 1.07,53

Bronse: Joey Cheek, USA 1.07,61, 11) Ådne Søndrål, Norge 1.08,64, 28) Petter Andersen, Norge 1.10,14, 39) Grunde Njøs, Norge 1.11,31.

Hopp stor bakke: Gull: Simon Ammann, Sveits 281,4, (132,5-133). Sølv: Adam Malysz, Polen 269,7, (131-128).

Bronse: Matti Hautamäki, Finland 256,0, (127-125,5), 25) Anders Bardal, Norge 212,9 (118,5-114,5), 26) Tommy Ingebrigtsen, Norge 207,8 (119-112). Ikke til finaleomgangen: 32) Roar Ljøkelsøy, Norge 107,2 (116,5), 38) Lars Bystøl, Norge 99,4 (113),

Skøyter kortbane 1500 meter kvinner: Gull: Ko Gi-Hyun, Sør-Korea 2.31,581. Sølv: Choi Eun-Kyung, Sør-Korea 2.31,610.

Bronse: Jevgenija Radanova, Bulgaria 2.31,723.

Skøyter kortbane 1000 meter menn: Gull: Steven Bradbury, Australia 1.29,109. Sølv: Apolo Ohno, USA 1.30,160. Bronse: Mathieu Turcotte, Canada 1.30,563.