STJERNELAG: Med Nora Mørk i spissen kjemper Norge for gull i håndball-VM. Foto: Andreas Lekang / Dagbladet
STJERNELAG: Med Nora Mørk i spissen kjemper Norge for gull i håndball-VM. Foto: Andreas Lekang / DagbladetVis mer

Program håndball-VM 2017

Slik spiller Norge i VM

Få full oversikt over kampdager og TV-tider her!

(Dagbladet): Snart ringes jula inn, men først skal vi som vanlig følge de norske håndballjentene i et mesterskap.

Denne gang i VM i Tyskland.

Mesterskapet kastes i gang fredag 1. desember, og derfra er det flere uker stappet med håndball. Norge er som vanlig gullfavoritter, og vi håper å få følge med på dem helt fram til jul.

Først starter gruppespillet, der Norge i gruppe B møter Sverige, Ungarn, Tsjekkia, Argentina og Polen.

Her er programmet (Norges kamper uthevet):

1. desember:
19.00: Tyskland - Kamerun (gruppe D)

2. desember:
14.00: Romania - Paraguay (gruppe A)
14.00: Tsjekkia - Argentina (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen
14.00: Russland - Tunisia (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen fra klokka 15.30 (opptak)

15.30: Serbia - Kina (gruppe D)

17.45: Brasil - Japan (gruppe C)

18.00: Frankrike - Slovenia (gruppe A)
18.00: Sverige - Polen (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen
18.00: Nederland - Sør-Korea (gruppe D)

20.30: Spania - Angola (gruppe A) - på TV 2 Sportskanalen
20.30: Norge - Ungarn (gruppe B) - på TV 2 fra klokka 20.00.
20.30: Danmark - Montenegro (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen fra klokka 22.00 (opptak)

3. desember:
14.00: Slovenia - Romania (gruppe A)
14.00: Polen - Tsjekkia (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen
14.00: Tunisia - Brasil (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen fra klokka 15.30 (opptak)
14.00: Kamerun - Serbia (gruppe D)

Artikkelen fortsetter under annonsen

17.45: Montenegro - Russland (gruppe C)

18.00: Angola - Frankrike (gruppe A)
18.00: Ungarn - Sverige (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen
18.00: Kina - Nederland (gruppe D)

20.30: Paraguay - Spania (gruppe A)
20.30: Argentina - Norge (gruppe B) - på TV 2 fra klokka 20.00
20.30: Japan - Danmark (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen fra klokka 22.15 (opptak)
20.30: Sør-Korea - Tyskland (gruppe D) - på TV 2 Sportskanalen

4. desember:
Hviledag.

5. desember:
12.00: Montenegro - Japan (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen
12.00: Sør-Korea - Kina (gruppe D)

14.00: Slovenia - Angola (gruppe A)
14.00: Ungarn - Argentina (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen

15.30: Nederland - Kamerun (gruppe D) - på TV 2 Sportskanalen

17.45: Russland - Brasil (gruppe C)

18.00: Frankrike - Paraguay (gruppe A)
18.00: Sverige - Tsjekkia (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen
18.00: Tyskland - Serbia (gruppe D)

20.30: Romania - Spania (gruppe A) - på TV 2 Sportskanalen
20.30: Norge - Polen (gruppe B) - på TV 2 fra klokka 20.00
20.30: Danmark - Tunisia (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen fra klokka 22.00 (opptak)

6. desember:
12.00: Kamerun - Sør-Korea (gruppe D) - på TV 2 Sportskanalen

14.00: Russland - Japan (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen

15.30: Serbia - Nederland (gruppe D) - på TV 2 Sportskanalen

17.45: Tunisia - Montenegro (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen

18.00: Tyskland - Kina (gruppe D)

20.30: Brasil - Danmark (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen

7. desember:
14.00: Paraguay - Slovenia (gruppe A) - på TV 2 Sportskanalen fra klokka 15.30 (opptak)
14.00: Polen - Ungarn (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen

18.00: Romania - Angola (gruppe A)
18.00: Sverige - Argentina (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen

20.30: Spania - Frankrike (gruppe A) - på TV 2 Sportskanalen
20.30: Tsjekkia - Norge (gruppe B) - på TV 2 fra klokka 20.00

8. desember:
12.00: Japan - Tunisia (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen

14.00: Angola - Paraguay (gruppe A) - på TV 2 Sportskanalen fra 15.35 (opptak)
14.00: Argentina - Polen (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen
14.00: Kina - Kamerun (gruppe D)

17.45: Brasil - Montenegro (gruppe C)

18.00: Frankrike - Romania (gruppe A)
18.00: Tsjekkia - Ungarn (gruppe B) - på TV 2 Sportskanalen
18.00: Nederland - Tyskland (gruppe D)

20.30: Spania - Slovenia (gruppe A)
20.30: Norge - Sverige (gruppe B) - på TV 2 fra klokka 20.00
20.30: Danmark - Russland (gruppe C) - på TV 2 Sportskanalen fra klokka 22.00 (opptak)
20.30: Serbia - Sør-Korea (gruppe D) - på TV 2 Sportskanalen

9. desember:
Hviledag.

Herfra og ut bestemmes oppsettet ut fra hvordan gruppene ender. Vi oppdaterer underveis. Semifinaler og finaler sendes naturligvis på TV 2.

10. desember (åttedelsfinaler):
17.30: Ungarn - Frankrike - på TV 2 Sportskanalen
17.30: Serbia - Montenegro - på TV 2 Sumo

20.30: Sverige - Slovenia - på TV 2 Sportskanalen
20.30: Danmark - Tyskland - på TV 2 Sumo

11. desember (åttedelsfinaler):
17.30: Russland - Sør-Korea - på TV 2 Sportskanalen
17.30: Romania - Tsjekkia - på TV 2 Sumo

20.30: Spania - Norge - på TV 2
20.30: Japan - Nederland - på TV 2 Sportskanalen

12. og 13. desember:
Kvartfinaler

15. desember:
14.30 og 17.30: Semifinaler

17. desember:
14.30: Bronsefinale
17.30: Finale