Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Program håndball-VM i Japan 2019:

Slik spilles håndball-VM

Med et mesterskap som arrangeres i Japan, må nordmenn se håndballjentene spille på formiddagen og tidlig ettermiddag.

SNART VM: Lørdag 30. november kastes VM i gang.
Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix
SNART VM: Lørdag 30. november kastes VM i gang. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix Vis mer

Det er snart klart for håndball-VM igjen, der Norge skal forsøke å revansjere et skuffende EM for ett år siden. Den gangen endte det med femteplass, noe som er den dårligste plasseringen Norge har hatt under Thorir Hergeirssons ledelse.

På den andre siden ble det sølv forrige gang det var VM, men det er flere profiler fra det mesterskapet som ikke er med denne gangen.

Blant annet må Hergeirsson klare seg uten profilene Nora Mørk, Veronica Kristiansen og Katrine Lunde.

Det er verdt å merke seg at kampene spilles tidlig på dagen, og ikke på kvelden, som vi gjerne har blitt vant med. Mesterskapet spilles i Japan, og tidsforskjellen mellom Norge og Japan er åtte timer.

Det er Viasat som har rettighetene i år, og alle Norges kamper vises på TV 3.

Slik spilles mesterskapet (oppgitt i norsk tid):

Lørdag 30/11:

Gruppe A (i Kumamoto): Serbia – Angola 07.00, Nederland – Slovenia 10.00, Norge – Cuba 12.30.

Gruppe B (i Yamaga): Tyskland – Brasil 07.00, Frankrike – Sør-Korea 10.00, Danmark – Australia 12.30 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Montenegro – Senegal 07.00, Ungarn – Kasakhstan 10.00, Romania – Spania 10.00 (i Kumamoto).

Gruppe D (i Kumamoto): Japan – Argentina 07.00, Russland – Kina 10.00, Sverige – Kongo 12.30.

Søndag 1/12:

Gruppe B (i Yamaga): Brasil – Frankrike 07.00, Australia – Tyskland 10.00, Sør-Korea – Danmark 12.30 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Kasakhstan – Montenegro 07.00, Senegal – Romania 10.00, Spania – Ungarn 10.00 (i Kumamoto).

Mandag 2/12:

Gruppe A (i Kumamoto): Cuba – Serbia 04.30, Angola – Nederland 07.00, Slovenia – Norge 12.30.

Gruppe D (i Kumamoto): Argentina – Russland 07.00, Kongo – Japan 10.00, Kina – Sverige 12.30.

Tirsdag 3/12:

Gruppe A (i Kumamoto): Nederland – Cuba 07.00, Slovenia – Angola 10.00, Norge – Serbia 12.30.

Gruppe B (i Yamaga): Sør-Korea – Brasil 07.00, Frankrike – Australia 11.00, Danmark – Tyskland 12.30 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Spania – Senegal 07.00, Ungarn – Montenegro 07.00 (i Kumamoto), Romania – Kasakhstan 11.00.

Gruppe D (i Kumamoto): Russland – Kongo 06.30, Kina – Argentina 09.00, Sverige – Japan 11.30.

Onsdag 4/12:

Gruppe B (i Yamaga): Australia – Sør-Korea 07.00, Tyskland – Frankrike 11.00, Danmark – Brasil 12.30 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Kasakhstan – Spania 07.00, Makedonia – Romania 07.00 (i Kumamoto), Ungarn – Senegal 11.00.

Torsdag 5/12:

Gruppe A (i Kumamoto): Cuba – Slovenia 07.00, Serbia – Nederland 10.00, Norge – Angola 12.30.

Gruppe D (i Kumamoto): Kongo – Kina 07.00, Japan – Russland 10.00, Sverige – Argentina 12.30.

Fredag 6/12:

Gruppe A (i Kumamoto): Serbia – Slovenia 07.00, Angola – Cuba 10.00, Nederland – Norge 12.30.

Gruppe B (i Yamaga): Brasil – Australia 07.00, Tyskland – Sør-Korea 11.00, Frankrike – Danmark 12.30 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Montenegro – Spania 07.00, Senegal – Kasakhstan 07.00, Romania – Ungarn 11.00 (i Kumamoto).

Gruppe D (i Kumamoto): Japan – Kina 07.00, Argentina – Kongo 10.00, Russland – Sverige 12.30.

Søndag 8/12:

I Kumamoto, hovedrunden: Gruppe 1: A2 – B3, A3 – B1, A1 – B2. Gruppe 2: C2 – D3, C3 – D1, C1 – D2. (avkast for kampene 07.00, 10.00 og 12.30, avgjøres etter gruppespillet).

Presidents Cup: C4 – D4 04.30, A4 – B4 04.30, A6 – B6 02.00, C6 –D6 04.30, A5 – B5 07.00, C5 – D5 10.00.

Mandag 9/12:

I Kumamoto, hovedrunden: Gruppe 1: B1 – A2, B2 – A3, B3 – A1 (avkast for kampene 07.00, 10.00 og 12.30, avgjøres etter gruppespillet).

Plasseringskamper, kamp om 23.-plass 04.30, kamp om 21.-plass 04.30, kamp om 19.-plass 07.00, kamp om 17.-plass 10.00, kamp om 15.-plass 07.00 og kamp om 13.-plass 10.00.

Tirsdag 10/12:

I Kumamoto, hovedrunden: Gruppe 2: D2 – C3, D3 – C1, D1 – C2 (avkast for kampene 07.00, 10.00 og 12.30, avgjøres etter gruppespillet).

Onsdag 11/12:

I Kumamoto, hovedrunden: Gruppe 1: A3 – B3, A2 – B2, A1 – B1. Gruppe 2: C3 – D3, C2 – D2, C1 – D1. (avkast for kampene 07.00, 10.00 og 12.30, avgjøres etter gruppespillet).

Fredag 13/12:

I Kumamoto: Semifinaler 09.30 og 12.30.

Plasseringskamper, kamp om 7.-plass 03.30, kamp om 5.-plass 06.30.

Søndag 15/12:

I Kumamoto: Bronsekamp 09.30, finale 12.30.

Lyst til å diskutere?

Besøk Dagbladet debatt!