I DET GODE SELSKAP: Frankrike og Paul Pogba møter Tyskland og Nederland i sin Nations League-gruppe. Foto: David Klein/Sportimage/PA Images
I DET GODE SELSKAP: Frankrike og Paul Pogba møter Tyskland og Nederland i sin Nations League-gruppe. Foto: David Klein/Sportimage/PA ImagesVis mer

Kampoppsettet i Nations League

Slik spilles Nations League

Få oversikt over alle gruppene og kampene her.

Torsdag kveld sparkes nyvinningen Nations League i gang. Her skal fotballandslagene i Europa møtes i fire forskjellige divisjoner, delt på fire grupper med tre til fire lag.

Kampene skal spilles i høst. De som anses som de beste lagene, eksempelvis Tyskland, Frankrike og Belgia, spiller i A-divisjonen. Gruppevinnere fra B, C og D rykker opp, mens de som ender sist rykker ned.

Neste sommer spilles en salgs «finale» mellom gruppevinnerne i A-divisjonen. Vinneren får tittelen «nasjonsligamester». Men resultatene i gruppene har også noe å si mot EM-kvalifiseringen til 2020.

Norge skal spille mot Bulgaria, Kypros og Slovenia i avdeling C. Her får du en oversiktlig plan over hvem som spiller mot hvem og når. Vær oppmerksom på at klokkeslettene kan endres:

A-divisjonen:

Gruppe 1: Nederland, Tyskland, Frankrike.
Slik spilles kampene:
6.9: Tyskland - Frankrike klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sport Premium.
9.9: Frankrike - Nederland klokka 20.45. Sendes på TV 2 Zebra.

13.10: Nederland - Tyskland klokka 20.45.
16.10: Frankrike - Tyskland klokka 20.45.

16.11: Nederland - Frankrike klokka 20.45.
19.11: Tyskland - Nederland klokka 20.45.

Gruppe 2: Belgia, Island, Sveits.
Slik spilles kampene:
8.9: Sveits - Island klokka 18.00. Sendes på TV 2 Zebra.
11.9: Island - Belgia klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sport Premium.

12.10: Belgia - Sveits klokka 20.45.
15.10: Island - Sveits klokka 20.45.

Artikkelen fortsetter under annonsen

15.11: Belgia - Island klokka 20.45.
18.11: Sveits - Belgia klokka 20.45.

Gruppe 3: Italia, Polen, Portugal.
Slik spilles kampene:
7.9: Italia - Polen klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sportskanalen.
10.9: Portugal - Italia klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sport Premium.

11.10: Polen - Portugal klokka 20.45.
14.10: Polen - Italia klokka 20.45.

17.11: Italia - Portugal klokka 20.45.
20.11: Portugal - Polen klokka 20.45.

Gruppe 4: England, Kroatia, Spania.
Slik spilles kampene:
8.9: England - Spania klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sportskanalen.
11.9: Spania - Kroatia klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

12.10: Kroatia - England klokka 20.45.
15.10: Spania - England klokka 20.45.

15.11: Kroatia - Spania klokka 20.45.
18.11: England - Kroatia klokka 15.00.

B-divisjonen

Gruppe 1: Slovakia, Tsjekkia, Ukraina.
Slik spilles kampene:
6.9: Tsjekkia - Ukraina klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
9.9: Ukraina - Slovakia klokka 15.00. Sendes på TV 2 Sport Premium.

13.10: Slovakia - Tsjekkia klokka 15.00.
16.10: Ukraina - Tsjekkia klokka 20.45.

16.11: Slovakia - Ukraina klokka 20.45.
19.11: Tsjekkia - Slovakia klokka 20.45.

Gruppe 2: Russland, Sverige, Tyrkia.
Slik spilles kampene:
7.9: Tyrkia - Russland klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sport Premium.
10.9: Sverige - Tyrkia klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sportskanalen.

11.10: Russland - Sverige klokka 20.45.
14.10: Russland - Tyrkia klokka 18.00.

17.11: Tyrkia - Sverige klokka 18.00.
20.11: Sverige - Russland klokka 20.45.

Gruppe 3: Bosnia-Hercegovina, Nord-Irland, Østerrike.
Slik spilles kampene:
8.9: Nord-Irland - Bosnia-Hercegovina klokka 15.00. Sendes på TV 2 Sport Premium.
11.9: Bosnia-Hercegovina - Østerrike klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

12.10: Østerrike - Nord-Irland klokka 20.45.
15.10: Bosnia-Hercegovina - Nord-Irland klokka 20.45.

15.11: Østerrike - Bosnia-Hercegovina klokka 20.45.
18.11: Nord-Irland - Østerrike klokka 18.00.

Gruppe 4: Danmark, Irland, Wales.
Slik spilles kampene:
6.9: Wales - Irland klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sport Premium 2.
9.9: Danmark - Wales klokka 18.00. Sendes på TV 2 Sumo.

13.10: Irland - Danmark klokka 20.45.
16.10: Irland - Wales klokka 20.45.

16.11: Wales - Danmark klokka 20.45.
19.11: Danmark - Irland klokka 20.45.

C-divisjonen

Gruppe 1: Albania, Israel, Skottland.
Slik spilles kampene:
7.9: Albania - Israel klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
10.9: Skottland - Albania klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

11.10: Israel - Skottland klokka 20.45.
14.10: Israel - Albania klokka 20.45.

17.11: Albania - Skottland klokka 20.45.
20.11: Skottland - Israel klokka 20.45.

Gruppe 2: Estland, Finland, Hellas, Ungarn.
Slik spilles kampene:
8.9: Finland - Ungarn klokka 18.00. Sendes på TV 2 Sport Premium.
8.9: Estland - Hellas klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sport Premium.
11.9: Ungarn - Hellas klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
11.9: Finland - Estland klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

12.10: Estland - Finland klokka 20.45.
12.10: Hellas - Ungarn klokka 20.45.
15.10: Estland - Ungarn klokka 20.45.
15.10: Finland - Hellas klokka 20.45.

15.11: Ungarn - Estland klokka 20.45.
15.11: Hellas - Finland klokka 20.45.
18.11: Ungarn - Finland klokka 20.45.
18.11: Hellas - Estland klokka 20.45.

Gruppe 3: Bulgaria, Kypros, Norge, Slovenia.
Slik spilles kampene:
6.9: Norge - Kypros klokka 20.45. Sendes på TV 2.
6.9: Slovenia - Bulgaria klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
9.9: Bulgaria - Norge klokka 18.00. Sendes på TV 2.
9.9: Kypros - Slovenia klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sport Premium.

13.10: Norge - Slovenia klokka 18.00.
13.10: Bulgaria - Kypros klokka 20.45.
16.10: Slovenia - Kypros klokka 20.45.
16.10: Norge - Bulgaria klokka 20.45.

16.11: Kypros - Bulgaria klokka 20.45.
16.11: Slovenia - Norge klokka 20.45.
19.11: Kypros - Norge klokka 20.45.

19.11: Bulgaria - Slovenia klokka 20.45.

Gruppe 4: Litauen, Montenegro, Romania, Serbia.
Slik spilles kampene:
7.9: Romania - Montenegro klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
7.9: Litauen - Serbia klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
10.9: Serbia - Romania klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
10.9: Montenegro - Litauen klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

11.10: Litauen - Romania klokka 20.45.
11.10: Montenegro - Serbia klokka 20.45.
14.10: Romania - Serbia klokka 20.45.
14.10: Litauen - Montenegro klokka 20.45.

17.11: Serbia - Montenegro klokka 15.00.
17.11: Romania - Litauen klokka 20.45.
20.11: Montenegro - Romania klokka 20.45.
20.11: Serbia - Litauen klokka 20.45.

D-divisjonen

Gruppe 1: Andorra, Georgia, Kasakhstan, Latvia.
Slik spilles kampene:
6.9: Kasaksthan - Georgia klokka 16.00. Sendes på TV 2 Sport Premium.
6.9: Latvia - Andorra klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
9.9: Georgia - Latvia klokka 18.00. Sendes på TV 2 Sport Premium.
10.9: Andorra - Kasakhstan klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

13.10: Georgia - Andorra klokka 18.00.
13.10: Latvia - Kasakhstan klokka 18.00.
16.10: Kasakhstan - Andorra klokka 16.00.
16.10: Latvia - Georgia klokka 20.45.

15.11: Kasakhstan - Latvia klokka 16.00.
16.11: Andorra - Georgia klokka 20.45.
19.11: Georgia - Kasakhstan klokka 18.00.
19.11: Andorra - Latvia klokka 18.00.

Gruppe 2: Hviterussland, Luxembourg, Moldova, San Marino.
Slik spilles kampene:
8.9: Hviterussland - San Marino klokka 18.00. Sendes på TV 2 Sumo.
8.9: Luxembourg - Moldova klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
11.9: San Marino - Luxembourg klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
11.9: Moldova - Hviterussland klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

12.10: Moldova - San Marino klokka 20.45.
12.10: Hviterussland - Luxembourg klokka 20.45.
15.10: Hviterussland - Moldova klokka 20.45.
15.10: Luxembourg - San Marino klokka 20.45.

15.11: San Marino - Moldova klokka 20.45.
15.11: Luxembourg - Hviterussland klokka 20.45.
18.11: Moldova - Luxembourg klokka 18.00.
18.11: San Marino - Hviterussland klokka 18.00.

Gruppe 3: Aserbajdsjan, Færøyene, Kosovo, Malta.
Slik spilles kampene:
7.9: Aserbajdsjan - Kosovo klokka 18.00. Sendes på TV 2 Sport Premium.
7.9: Færøyene - Malta klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
10.9: Malta - Asberbajdsjan klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
10.9: Kosovo - Færøyene klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

11.10: Færøyene - Aserbajdsjan klokka 20.45.
11.10: Kosovo - Malta klokka 20.45.
14.10: Aserbajdsjan - Malta klokka 18.00.
14.10: Færøyene - Kosovo klokka 18.00.

17.11: Malta - Kosovo klokka 18.00.
17.11: Aserbajdsjan - Færøyene klokka 18.00.
20.11: Kosovo - Aserbajdsjan klokka 20.45.
20.11: Malta - Færøyene klokka 20.45.

Gruppe 4: Armenia, Gibraltar, Lichtenstein, Makedonia.
Slik spilles kampene:
6.9: Armenia - Lichtenstein klokka 18.00. Sendes på TV 2 Sport Premium.
6.9: Gibraltar - Makedonia klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.
9.9: Makedonia - Armenia klokka 18.00. Sendes på TV 2 Sportskanalen.
9.9: Lichtenstein - Gibraltar klokka 20.45. Sendes på TV 2 Sumo.

13.10: Armenia - Gibraltar klokka 18.00.
13.10: Makedonia - Lichtenstein klokka 20.45.
16.10: Armenia - Makedonia klokka 18.00.
16.10: Gibraltar - Lichtenstein klokka 20.45.

16.11: Gibraltar - Armenia klokka 20.45.
16.11: Lichtenstein - Makedonia klokka 20.45.
19.11: Lichtenstein - Armenia klokka 20.45.
19.11: Makedonia - Gibraltar klokka 20.45.