MØTES TIDLIG: Vegard Forren og Alexander Søderlund møtes allerede i femte runde i Eliteserien 2019. Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB scanpix
MØTES TIDLIG: Vegard Forren og Alexander Søderlund møtes allerede i femte runde i Eliteserien 2019. Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB scanpixVis mer

Terminlista for Eliteserien 2019

Solskjær mister Moldes første oppgjør mot RBK

Slik spilles Eliteserien 2019.

NFF kunne i dag presentere terminlista for Eliteserien 2019.

Sesongen starter lørdag 30. mars i Skien med oppgjøret mellom Odd og Brann. Siste serierunde spilles den første helga i desember.

Manchester Uniteds nye vikar-manager Ole Gunnar Solskjær skal etter planen returnere til Molde etter sesongslutt i England. Det betyr at kampen 16. mai mellom Kristiansund og Molde vil være hans første mulige kamp denne sesongen.

Det betyr også at han mister det første oppgjøret mot gullrival Rosenborg. Det oppgjøret vil gå den 28. april på Aker Stadion. Det motsatte oppgjøret kommer fem runder før slutt.

Det første oppgjøret mellom Brann og Rosenborg blir ikke før i den tiende serierunden, den 26. mai. Da spiller lagene på Brann Stadion. Sesongens første hatoppgjør mellom Vålerenga og Lillestrøm spilles samme runde, men er lagt til lørdag klokka seks på Intility Arena.

Her er hele terminlista:

Runde 1 (30/3-1/4):

Lør. 15.30: Odd - Brann, ES+1

Lør. 18.00: Vålerenga - Mjøndalen, ESN

Søn. 18.00: Sarpsborg 08 - Molde, ESN

Søn. 18.00: Viking - Kristiansund ES+1

Søn. 18.00: Strømsgodset - Haugesund, ES+2

Søn. 18.00: Ranheim - Tromsø, ES+3

Søn. 20.00: Bodø/Glimt - Rosenborg, ESN

Man. 19.00: Stabæk - Lillestrøm, MAX

Runde 2 (06/04-08/04):

Lør. 18.00: Mjøndalen - Bodø/Glimt, ESN

Søn. 18.00: Kristiansund - Vålerenga, ESN

Søn. 18.00: Tromsø - Viking, ES+1

Søn. 18.00: Molde - Stabæk, ES+2

Søn 18.00: Haugesund - Sarpsborg 08, ES+3

Søn. 18.00: Lillestrøm - Ranheim, ES+4

Søn. 20.00: Brann - Strømsgodset, ESN

Man. 19.00: Rosenborg - Odd, MAX

Runde 3 (13/04-15/04):

Lør. 20.00: Viking - Brann, TVN

Søn. 18.00: Sarpsborg 08 - Lillestrøm, ESN

Søn. 18.00: Stabæk - Rosenborg, ES+1

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Molde, ES+2

Søn 18.00: Odd - Kristiansund, ES+3

Søn 18.00: Ranheim - Haugesund, ES+4

Søn 20.00: Vålerenga - Tromsø, ESN

Man 19.00: Strømsgodset - Mjøndalen, MAX

Runde 4 (20/04-22/04):

Man 18.00: Lillestrøm - Molde, ESN

Man 18.00: Rosenborg - Strømsgodset, ES+1

Man 18.00: Bodø/Glimt - Sarpsborg 08, ES+2

Man 18.00: Mjøndalen - Tromsø, ES+3

Man 18.00: Kristiansund - Ranheim, ES+4

Man 18.00: Haugesund - Stabæk, ES+5

Man 20.00: Brann - Vålerenga ESN

Tir 19.00: Odd - Viking, MAX

Runde 5 (27/04-29/04):

Lør 18.00: Sarpsborg 08 - Mjøndalen, ESN

Søn 18.00: Lillestrøm - Haugesund, ESN

Søn 18.00: Tromsø - Brann, ES+1

Søn 18.00: Ranheim - Viking, ES+2

Søn 18.00: Strømsgodset - Kristiansund, ES+3

Søn 18.00: Stabæk - Bodø/Glimt, ES+4

Søn 20.00: Molde - Rosenborg,

ESN Man 19.00: Vålerenga - Odd, MAX

Runde 6 (04/05-06/05):

Lør 18.00: Mjøndalen - Stabæk, MAX

Søn 18.00: Brann - Ranheim, ESN

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Lillestrøm, ES+1

Søn 18.00: Kristiansund - Tromsø, ES+2

Søn 18.00: Odd - Strømsgodset, ES+3

Søn 18.00: Haugesund - Molde, ES+4

Søn 20.00: Rosenborg - Sarpsborg 08

Man 19.00: Viking - Vålerenga, ESN

Runde 7 (11/05-13/05):

Lør 18.00: Lillestrøm - Rosenborg, ESN

Søn 18.00: Molde - Mjøndalen, ESN

Søn 18.00: Ranheim - Vålerenga, ES+1

Søn 18.00: Haugesund - Bodø/Glimt, ES+2

Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Kristiansund, ES+3

Søn 18.00: Tromsø - Odd, ES+4

Søn 20.00: Stabæk - Brann, ESN

Man 19.00: Strømsgodset - Viking, MAX

Runde 8 (16/05-16/05):

Tor 18.00: Brann - Sarpsborg 08, ESN

Tor. 18.00: Rosenborg - Haugesund, ES+1

Tor 18.00: Kristiansund - Molde, ES+2

Tor 18.00: Viking - Stabæk, ES+3

Tor 18.00: Tromsø - Bodø/Glimt, ES+4

Tor 18.00: Odd - Ranheim, ES+5

Tor 18.00: Mjøndalen - Lillestrøm, ES+6

Tor 20.00: Vålerenga - Strømsgodset, ESN

Runde 9 (18/05-20/05):

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Brann, ESN

Søn 18.00: Rosenborg - Mjøndalen, ES+1

Søn 18.00: Haugesund - Kristiansund, ES+2

Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Ranheim, ES+3

Søn 18.00: Lillestrøm - Odd, ES+4

Søn 18.00: Strømsgodset - Tromsø, ES+5

Søn 20.00: Stabæk - Vålerenga, ESN

Man 19.00: Molde - Viking, MAX

Runde 10 (25/05-27/05):

Lør 18.00: Vålerenga - Lillestrøm, ESN

Søn 18.00: Mjøndalen - Haugesund, ESN

Søn 18.00: Tromsø - Molde, ES+1

Søn 18.00: Kristiansund - Bodø/Glimt, ES+2

Søn 18.00: Ranheim - Strømsgodset, ES+3

Søn 18.00: Odd - Stabæk, ES+4

Søn 20.00: Brann - Rosenborg, TVN

Man 19.00: Viking - Sarpsborg 08, MAX

Runde 11 (15/06-17/06):

Lør 18.00: Haugesund - Brann, ESN

Søn 18.00: Lillestrøm - Viking, ESN

Søn 18.00: Molde - Ranheim, ES+1

Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Odd, ES+2

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Strømsgodset, ES+3

Søn 18.00: Mjøndalen - Kristiansund, ES+4

Søn 20.00: Rosenborg - Vålerenga, TVN

Man 19.00: Stabæk - Tromsø, MAX

Runde 12 (22/06-24/06):

Fre 21.00: Tromsø - Rosenborg, TVN

Lør 18.00: Strømsgodset - Molde, ESN

Søn 15. 00: Vålerenga - Sarpsborg 08, ESN

Søn 18.00: Viking - Bodø/Glimt, ESN

Søn 18.00: Odd - Haugesund, ES+1

Søn 18.00: Kristiansund - Stabæk, ES+2

Søn 18.00: Ranheim - Mjøndalen, ES+3

Søn 20.00: Brann - Lillestrøm, ESN

Runde 13 (29/06-01/97):

Lør 18.00: Rosenborg - Kristiansund, ESN

Søn 18.00: Mjøndalen - Viking, ESN

Søn 18.00: Haugesund - Vålerenga, ES+1

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Odd, ES+2

Søn 18.00: Lillestrøm - Tromsø, ES+3

Søn 18.00: Stabæk - Ranheim, ES+4

Søn 20.00: Molde - Brann,ESN

Man 19.00: Sarpsborg 08 - Strømsgodset, MAX

Runde 14 (06/07-08/07):

Tor 20.00: Ranheim - Rosenborg, TVN

Fre 19.00: Vålerenga - Bodø/Glimt, ESN

Fre 19.00: Brann - Mjøndalen, ES+1Fra

19.00: Odd - Molde, ES+2Fre

19.00: Kristiansund - Lillestrøm, ES+3

Fre 19.00: Tromsø - Sarpsborg 08, ES+4

Fre 19.00: Strømsgodset - Stabæk, ES+5

Fre 21.00: Viking - Haugesund, ESN

Runde 15 (13/07-15/07):

Lør 18.30: Rosenborg - Viking, ESN

Søn 18.00: Mjøndalen - Odd, ESN

Søn 18.00: Brann - Kristiansund, ES+1

Søn 18.00: Haugesund - Tromsø, ES+2

Søn 18.00: Lillestrøm - Strømsgodset, ES+3

Søn 18.00: Mjøndalen - Odd, ESN

Søn 20.00: Molde - Vålerenga, ESN

Man 19.00: Stabæk - Sarpsborg 08, MAX

Runde 16 (03/08-05/08):

(Dato og TV-oppsett kommer senere)

Vålerenga - Kristiansund

Ranheim - Brann

Sarpsborg 08 - Rosenborg

Odd - Lillestrøm

Tromsø - Mjøndalen

Strømsgodset - Bodø/Glimt

Stabæk - Haugesund

Viking - Molde

Runde 17 (10/08-12/08):

Rosenborg - Tromsø

Molde - Sarpsborg 08

Brann - Stabæk

Haugesund - Ranheim

Kristiansund - Odd

Bodø/Glimt - Viking

Lillestrøm - Mjøndalen

Strømsgodset - Vålerenga

Runde 18 (17/08-19/08):

Vålerenga - Haugesund

Ranheim - Molde

Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt

Odd - Rosenborg

Tromsø - Lillestrøm

Stabæk - Kristiansund

Viking - Strømsgodset

Mjøndalen - Brann

Runde 19 (24/08-26/08):

Rosenborg - Stabæk

Molde - Odd

Brann- Tromsø

Haugesund - Lillestrøm

Kristiansund - Mjøndalen

Bodø/Glimt - Vålerenga

Strømsgodset - Sarpsborg 08

Viking - Ranheim

Runde 20 (31/08-02/09):

Vålerenga - Rosenborg

Ranheim - Kristiansund

Sarpsborg 08 - Viking

Odd - Bodø/Glimt

Tromsø - Haugesund

Lillestrøm - Brann

Stabæk - Strømsgodset

Mjøndalen - Molde

Runde 21 (14/09-16/09):

Rosenborg - Lillestrøm

Molde - Tromsø

Haugesund - Mjøndalen

Kristiansund - Brann

Sarpsborg 08 - Vålerenga

Bodø/Glimt - Stabæk

Strømsgodset - Ranheim

Viking - Odd

Runde 22 (21/09-23/09):

Brann - Haugesund

Vålerenga - Viking

Ranheim - Bodø/Glimt

Odd - Sarpsborg 08

Tromsø - Strømsgodset

Lillestrøm - Kristiansund

Stabæk - Molde

Mjøndalen - Rosenborg

Runde 23 (28/09 - 30/09):

Rosenborg - Brann

Molde - Lillestrøm

Kristiansund - Haugesund

Vålerenga - Ranheim

Sarpsborg 08 - Stabæk

Bodø/Glimt - Tromsø

Strømsgodset - Odd

Viking - Mjøndalen

Runde 24 (05/10-07/19):

Brann - Molde

Haugesund - Rosenborg

Ranheim - Sarpsborg 08

Odd - Vålerenga

Tromsø - Kristiansund

Lillestrøm - Bodø/Glimt

Stabæk - Viking

Mjøndalen - Strømsgodset

Runde 25 (19/10-21/10):

Molde - Haugesund

Kristiansund - Rosenborg

Vålerenga - Stabæk

Ranheim - Odd

Sarpsborg 08 - Brann

Bodø/Glimt - Mjøndalen

Strømsgodset - Lillestrøm

Viking - Tromsø

Runde 26 (26/10-28/10):

Rosenborg - Molde

Brann - Bodø/Glimt

Haugesund - Strømsgodset

Kristiansund - Viking

Tromsø - Ranheim

Lillestrøm - Vålerenga

Stabæk - Odd

Mjøndalen - Sarpsborg 08

Runde 27 (02/11-04/11):

Molde - Kristiansund

Vålerenga - Brann

Ranheim - Stabæk

Sarpsborg 08 - Tromsø

Odd - Mjøndalen

Bodø/Glimt - Haugesund

Strømsgodset - Rosenborg

Viking - Lillestrøm

Runde 28 (09/11-11/11):

Rosenborg - Bodø/Glimt

Molde - Strømsgodset

Brann - Odd

Haugesund - Viking

Kristiansund - Sarpsborg 08

Tromsø - Vålerenga

Lillestrøm - Stabæk

Mjøndalen - Ranheim

Runde 29 (23/11-25/11):

Vålerenga - Molde

Ranheim - Lillestrøm

Sarpsborg 08 - Haugesund

Odd - Tromsø

Bodø/Glimt - Kristiansund

Strømsgodset - Brann

Stabæk - Mjøndalen

Viking - Rosenborg

Runde 30 (30/11-02.12):

Rosenborg - Ranheim

Molde - Bodø/Glimt

Brann - Viking

Haugesund - Odd

Kristiansund - Strømsgodset

Tromsø - Stabæk

Lillestrøm - Sarpsborg 08

Mjøndalen - Vålerenga