Søndrål vant på tiden 1.47.85, og var halvannet sekund foran Petter Andersen som ble nummer to. Ids Postma fra Nederland tok tredjeplassen.
- Jeg tror det var et bra løp, og hadde egentlig ikke trodd jeg skulle klare det så sliten som jeg var etter lørdagen. Men jeg følte at hele Norge trengte et bra løp nå, og det var viktig å prestere, sier Ådne som også var kjempeglad på Petter Andersens vegne.
- Det er flott at vi tar dobbelt på 1500 igjen. Johann (Koss) og jeg var jo et radarpar en stund, men etter det har det vært magert. Nå har Petter bekreftet at han er meget bra på distansen, sier Ådne.
Søndrål gikk med seieren opp på tredjeplass i sammendraget før den avsluttende 10.000-meteren. Gianni Romme leder foran Ids Postma.
Resultater 1500-meter:
1 Ådne Søndrål NOR 1:47.85
2 Petter Andersen NOR 1:49.29
3 Ids Postma NED 1:50.28
4 Gianni Romme NED 1:50.36
5 Rintje Ritsma NED 1:50.46
6 Hiroyuki Noake JPN 1:50.60
7 Bart Veldkamp BEL 1:50.90
8 Roberto Sighel ITA 1:51.22
9 Eskil Ervik NOR 1:51.42
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger