Sportsresultater lørdag

Resultater fra engelsk, tysk, skotsk og japansk fotball, samt håndball, ishockey, skøyter og motorsport.

ENGELSK FOTBALL

Premier League

Aston Villa - Tottenham 3-2 (2-0). A: Dublin (31, 35), Collymore (48). T: Anderton (str., 65), Vega (76). T: 39 245.

Blackburn - Coventry 1-2 (0-0).

B: Sherwood (73). C: Huckerby (54), Whelan (74). T: 23 779.

Charlton - Leicester 0-0.

T: 20 021.

Liverpool - Derby 1-2 (0-2).

L: Redknapp (84). D: Harper (6), Wanchope (27). T: 44 020.

Nottingham - Wimbledon 0-1 (0-1).

W: Gayle (23). T: 21 362.

Southampton - Middlesbrough 3-3 (0-0).

S: Monkou (61), Beattie (82), Østenstad (85). M: Gascoigne (47), Lundekvam (selvmål, 66), Festa (90). T: 15 202.

1. divisjon:

Barnsley - Bury 1-1, Bristol C. - Wolverhampton 1-6, Crewe - Swindon 0-2, Crystal Palace - Portsmouth 4-1, Huddersfield - Ipswich 2-2, Norwich - Bradford 2-2, Queens P.R. - Bolton 2-0, Sheffield U. - Tranmere 2-2, Sunderland - Grimsby 3-1, Watford - Oxford 2-0, West Bromwich - Birmingham 1-3.

2. divisjon:

Chesterfield - Lincoln 3-0, Fulham - Bristol R. 1-0, Gillingham - Wigan 2-0, Northampton - Wycombe 1-1, Oldham - Manchester C. 0-3, Preston - Burnley 4-1, Reading - Bournemouth 3-3, Stoke - Luton 3-1, Walsall - Millwall 3-0, Wrexham - Blackpool 1-1, York - Notts County 1-1.

Artikkelen fortsetter under annonsen

3. divisjon:

Cambridge - Barnet 3-2, Carlisle - Halifax 0-1, Darlington - Brighton 1-2, Exeter - Southend 2-1, Hartlepool - Plymouth 2-0, Hull - Leyton Orient 0-1, Rochdale - Mansfield 1-0, Rotherham - Scarborough 4-0, Scunthorpe - Chester 2-1, Shrewsbury - Brentford 2-0, Swansea - Peterborough 0-0, Torquay - Cardiff 0-0.

SKOTSK FOTBALL

Aberdeen - Dunfermline 2-1 (1-0).

A: Jess (2, 83). D: Squires (81). T: 10 293.

Celtic - Dundee 6-1 (3-1).

C: Larsson (str. 8, 18, 58), Burchill (27, 53), Donnelly (65). D: Annand (21). T: 58 093.

Dundee U. - Motherwell 2-2 (0-1).

D: Dodds (48), Jonsson (60). M: Coyle (4, 50). T: 6 616.

Hearts - Kilmarnock 2-1 (1-0).

H: Adam (6), Fulton (86). K: Wright (87). T: 14 363.

TYSK FOTBALL

Bayern München - 1860 München 3-1 (0-0).

B: Jeremies (60), Zickler (64), Linke (87). M: Kientz (90). T: 69 000.

Bochum - Hertha Berlin 2-0 (0-0).

B: Sundermann (60), Drincic (90). T: 17 000.

Kjetil Rekdal spilte 76 minutter for Hertha Berlin.

Hamburg - Schalke 2-2 (1-0).

H: Hollerbach (39), Yeboah (67). S: Mulder (77), Max (81). T: 28 173.

Frode Grodås spilte ikke for Schalke.

Hansa Rostock - Frankfurt 2-2 (1-1).

H: Ehlers (44), Lange (86). F: Pedersen (26), Schneider (87). T: 11 000.

Tore Pedersen spilte hele kampen for Frankfurt.

Freiburg - Kaiserslautern 0-1 (0-1).

K: Hristov (37). T: 22 500.

Wolfsburg - Mönchengladbach 7-1 (4-1).

W: Akonnor (6,72), Juskoviak (14,45), Präger (41,69), O'Neil (52). M: Polster (3). T: 15 375.

INTERNASJONAL FOTBALL

Japansk J-liga, 16. serierunde

JEF United Ichihara - Consadole Sapporo 1-3, Yokohama Flugels - Avispa Fukuoka 2-1, Bellmare Hiratsuka - Gamba Osaka 2-1, Jubilo Iwata - Kashiwa Reysol 4-0, Nagoya Grampus Eight - Yokohama Marinos 3-2, Kyoto Purple Sanga - Urawa Red Diamonds 1-3, Cerezo Osaka - Sanfrecce Hiroshima 0-1, Vissel Kobe - Shimizu S-Pulse 3-0, Verdy Kawasaki - Kashima Antlers 1-2.

Stillingen (vunnet-tapt): 1) Kashima 39 (14-2), 2) Iwata 36 (12-4), 3) Urawa 30 (10-6), 4) Nagoya 30 (11-5).

HÅNDBALL

Cupvinnercupen kvinner, åttedelsfinale 1. kamp

Bækkelaget - Slavia Praha (Tsjekkia) 32-21 (10-13). T: 833.

Mål Bækkelaget: Hong Yeong-ho 7, Anja Andersen 5, Gitte Madsen 5, Sorina Teodorovic 5, Siv Heim Sæbøe 4, Eli Fallingen 3, Sahra Hausmann 2, Gro Engstrøm 1.

Toppscorer Slavia Praha: Ivana Ronova 6. Utv. B: 3 x 2 min., S: 3 x 2 min.

Mesterligaen, menn:

Gruppe C: GOG Gudme (Danmark) - Kiel (Tyskland) 26-31 (9-15).

Cupvinnercupen, menn, åttedelsfinale 1. kamp

Runar - ACSI Haenna (Italia) 38-18 (19-7). T: 859.

Mål Runar: Geir Erlandsen 8, Lasse Lie 8, Kristian Hansen 5, Tormod Moldestad 4, Vidar Gjesdal 4, Jarl Trollerud 4, Bård Tonning 2, Jan Kirkegaard 2, Jan Petter Barth 1.

Toppscorer ACSI Haenna: Dragan Lucic 7. Utv. R: 3 x 2 min., AC: 5 x 2 min. og rødt kort.

Sandefjord - General Trieste (Italia) 26-19 (16-8). T: 1043.

Mål Sandefjord: Geir Oustorp 8, Øystein Havang 5, Pål Kramer 4, Johnny Jensen 2, Erik Hucko 2, Thomas Pettersen 2, Atle Larsen 2.

Toppscorer General Trieste: Dusan Novokmet 10. Utv. S: 3 x 2 min., G: 5 x 2 min.

Returkampene spilles lørdag 14. november.

ISHOCKEY

NHL, natt til i går

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 2-3, Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhawks 2-2 e.o., Calgary Flames - Nashville Predators 1-2, Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 2-5, Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 3-1, Anaheim Mighty Ducks - San Jose Sharks 2-2 e.o.

Firenasjonersturnering

Norge - Slovakia 1-4 (0-2, 0-2, 1-0). T: 1016.

1. periode: 0-1 (4.38) Richard Sechny (Stanislav Jasecko, Peter Pucher), 0-2 (5.38) Igor Rataj (Jan Lipiansky, Lubomir Visnovsky). Skudd: 7-7. 2. periode: 0-3 (21.03) Sechny (Jasecko), 0-4 (33.44) Marek Urman (Martin Kuhla). Skudd: 7-10. 3. periode: 1-4 (55.30) Mats Trygg (Rune Fjeldstad). Skudd: 7-13. Totalt: 21-30. Hoveddommer: Tor Olav Johnsen, Norge. Utv. N: 4 x 2 min., S: 4 x 2 min.

Sveits - Canada 1-4 (1-2, 0-1, 0-1). T: 150.

1. periode: 0-1 (8.27) Warren Norris (Ryan Foster), 1-1 (10.58) Patrick Fischer, 1-2 (16.48) Casson Masters (Norris). 2. periode: 1-3 (22.27) Jeremy Adduono (Shawn Heins). 3. periode: 1-4 (53.12) Troy Stonier (Ryan Lindsay, Justin Cardwell).

Hoveddommer: Lasse Dahl, Norge. Utv. S: 3 x 2 min., C: 6 x 2 min.

BASKETBALL

Eliteserien, kvinner:

Tromsø - Gimle 62-93.

SKØYTER

Norgescup Menn:

500 m: 1) Roger Strøm, Fram 36,78, 2) Grunde Njøs, Leinstrand 37,29, 3) Ådne Søndrål, Hol 37,71, 4) Thor André Pedersen, Ås 37,84, 5) Pål Gravem, Eidsvold 37,95.

1000 m: 1) Strøm 1.14,39, 2) Njøs 1.14,55, 3) Graven 1.15,16, 4) Øystein Haugen, Ask 1.15,86, 5) Ole Morten Mellemstrand, Sandnes 1.16,17.

3000 m: 1) Eskil Ervik, Hamar 3.55,85, 2) Lasse Sætre, Sand 3.56,27, 3) Kjell Storelid, Stord 3.58,27, 4) Øystein Grødum, Arendal 4.01,77, 5) Remi Hereide, Fana 4.02,77.

Kvinner:

500 m: 1) Ester Stølen, Gol 41,64, 2) Linda Olsen, Ceres 41,87, 3) Annette Bjelkevik, Arendal 42,03, 4) Ellen Kathrine Lie, Ask 42,18, 5) Jenny Andberg, Hamar 43.08.

1500 m: 1) Edel Therese Høiseth, Geithus 2.06,17, 2) Hedvig Bjelkevik, Arendal 2.11,15, 3) Anne Therese Tveter, Fram 2.11,42, 4) Andberg 2.12,61, 5) A. Bjelkevik 2.13,03.

MOTORSPORT

Rally Australia, VM-runde 12 av 13

1) Carlos Sainz, Spania (Toyota) 2.52.22,2, 2) Didier Auriol, Frankrike (Toyota) 2.52.57,6, 3) Richard Burns, Storbritannia (Toyota) 2.53.10,1, 4) Juha Kankkunen, Finland (Ford) 2.53.10,1, 5) Colin McRae, Storbritannia (Subaru) 2.53.23,0, 6) Tommi Mäkinen, Finland (Mitsubishi) 2.53.45,0, 7) Freddy Loix, Belgia (Toyota) 2.54.04,6, 8) Bruno Thiry, Belgia (Ford) 2.55.17,3, 9) Possum Bourne, New Zealand (Subaru) 2.56.40,5, 10) Sebastian Lindholm, Finland (Ford) 2.59.10,5.

Rallyet avsluttes søndag.