Sportsresultater

INTERNASJONAL FOTBALL Tysk bundesliga (18. runde) Schalke - Mönchengladbach 1-0, Bayern München - Wolfsburg 3-0, Hansa Rostock - Leverkusen 1-1, Hamburg - Nürnberg 2-0, Kaiserslautern - 1860 München 1-1, Frankfurt - Duisburg 0-0.

Premier League Chelsea - Tottenham 2-0, Coventry - Derby 1-1, Liverpool - Sheffield W. 2-0, Manchester U. - Middlesbrough 2-3, Newcastle - Leicester 1-0, Nottingham - Blackburn 2-2, Southampton - Wimbledon 3-1, West Ham - Everton 2-1. p> Skotsk Premier League: Celtic - Dunfermline 5-0, Dundee - Aberdeen 1-2, Hearts - Rangers 2-3, Motherwell - St Johnstone 1-2.

HÅNDBALL EM-sluttspill, kvinner, plasseringskamper. Kamp om 5. plass: Polen - Tyskland 26-23 (12-12). Kamp om 7. plass: Ukraina - Makedonia 35-21 (21-14). Kamp om 9. plass: Russland - Nederland 32-19 (14-8). Kamp om 11. plass: Romania - Spania 28-25 (16-15).

ISHOCKEY National Hockey League, natt til lørdag Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 4-2, Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 5-1, New Jersey Devils - Calgary Flames 2-5, Tampa Bay Lightning - Edmonton Oilers 1-4, Detroit Red Wings - Dallas Stars 1-3, Anaheim Mighty Ducks - New York Islanders 2-2 (OT).

SKØYTER Verdenscup, sprint, i Seoul Menn, 500 m: 1) Jeremy Wotherspoon, Canada 36,54, 2) Jaegal Sung-yeul, Sør-Korea 36,80, 3) Junichi Inoue, Japan 36,81, 4) Hiroyasu Shimizu, Japan og Toshiyuki Kuroiwa, Japan 36,85, 6) Casey Fitzrandolph, USA 36,88, 7) Manabu Horii, Japan 37,04, 8) Tomasz Swist, Polen 37,05, 9) Ermanno Ioriatti, Italia 37,06, 10) Mike Ireland, Canada 37,13.....16) Grunde Njøs, Norge 37,36. 1000 m: 1) Wotherspoon 1.13,36, 2) Pawel Abratkiewicz, Polen 1.14,63, 3) Jason Parker, Canada 1.14,81, 4) Kuroiwa og Choi Jea-bong, Sør-Korea 1.14,87, 6) Casey FitzRandolph, USA 1.14,93, 7) Ermanno Ioratti, Italia 1.15,03, 8) Janne Hanninen, Finland 1.15,60, 9) Patrick Bouchard, Canada 1.15,70, 10) Roland Brunner, Østerrike 1.15,71. Ådne Søndrål falt. Grunde Njøs vant gruppe 2 på 1.15,93 og går dermed i gruppe 1 søndag. Pål Gravem ble nummer 8 i gruppe 2 med 1.17,87.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Norgescup, Menn, 500 m: 1) Roger Strøm, Fram 36,85, 2) Thor André Pedersen, Ås 37,42, 3) Øystein Haugen, ASK 37,45, 4) Bjørn Egil Lundgrenn, Hamar 38,16, 5) Mikkel Stølen, Gol 38,35, 6) Ole M. Mellemstrand, Sandnes 38,40. 1000 m: 1) Pedersen 1.15.25, 2) Haugen 1.15,41, 3) Mellemstrand 1.16,01, 4) Gisle Spidsberg, ASK 1.16,10, 5) Lundgrenn 1.16,49, 6) Stian Haugsrud 1.17,27. Strøm startet ikke. 3000 m: 1) Øystein Grødum, Arendal 4.03,85, 2) Arnt Olaf Stillerud, Geithus 4.05,29, 3) Steinar Johansen, Holmestrand 4.10,76, 4) Petter Andersen, ASK 4.12,19, 5) Torbjørn Lie, AFSK 4.12,67, 6) Tor Snare Bakke, Kongsvinger 4.13,90. Kvinner, 500 m: 1) Ester Stølen, Gol 41,61, 2) Linda Olsen, Ceres 41,62, 3) Anette Tønsberg, AFSK 41,69, 4) Lillan Westli, Kongsvinger 41,84, 5) Annette Bjelkevik, Arendal 42,30, 6) Hedvig Bjelkevik, Arendal 42,64. 1500 m: 1) H. Bjelkevik 2.08,22, 2) Anne Therese Tveter, Fram 2.09,74, 3 ) Nina Tørset, Leinstrand 2.11,93, 4) Westli 2.12,25, 5) A. Bjelkevik 2.12,50, 6) Ragnhild Andersen, ASK 2.14,45. Hedvig Bjelkevik satte norsk juniorrekord.

Norgescup, Kvinner, 500 m: 1) Monique Garbrecht, Tyskland 39,74, 2) Catriona LeMay-Doan, Canada 39,77, 3) Eriko Sanmiya, Japan 39,89, 4) Edel Therese Høiseth, Norge 40,14, 5) Chris Witty, USA 40,37, 6) Christina Zummack, Tyskland 40,39, 7) Manli Wang, Kina 40,60, 8) Ruihong Xue, Kina 40,72, 9) Tomomi Shimizu, Japan 40,75, 10) Aki Tonoike, Japan 40,85. 1000 m: 1) Garbrecht 1.20,17, 2) Witty 1.20,95, 3) Sanmiya 1.21,02, 4) LeMay-Doan 1.21,17, 5) Tonoike 1.21,94, 6) Amy Sannes, USA 1.21,94, 7) Høiseth 1.22,49, 8) Shimizu 1.22,84, 9) Tomomi Okazaki, Japan 1.22,84, 10) Back Eun-bi, Sør-Korea 1.23,45.

SKISKYTING Verdenscup, sprint i Osrblie, Slovakia Kvinner 7,5 km:

1) Simone Greiner-Petter-Memm, Tyskland 20.33,7 (0), 2) Uschi Disl, Tyskland 20.37,8 (1), 3) Liv Grete Skjelbreid, Norge 21.00,2 (1), 4) Magdalena Forsberg, Sverige 21.02,2 (1), 5) Katrin Apel, Tyskland 21.05,3 (2), 6) Corrinne Niogret, Frankrike 21.08,2 (0), 7) Gunn Margit Andreassen, Norge 21.11,2 (0), 8) Svetlana Itsjmuratova, Russland 21.11,4 (0), 9) Shumei Yu, Kina 21.16,0 (1), 10) Delphyne Burlet-Heymann, Frankrike 21.16,3 (0). Øvrige norske: 15) Ann-Elen Skjelbreid, Norge 0.53,9 (1), 26) Gro Marit Istad 1.13,7 (2).

Verdenscupen (5 av 31 renn):

1) Forsberg 132, 2) Disl 124, 3) Greiner-Petter-Memm 116, 4) Niogret 96, 5) Liv Grete Skjelbreid 82, 6) Martina Zellner, Tyskland 81, 7) Apel 76, 8) Atsjatova 66 og Ann-Elen Skjelbreid 66, 10) Andreassen 65. Nasjonscupen kvinner (etter 4 renn): 1) Tyskland 1471, 2) Norge 1359, 3) Russland 1324, 4) Frankrike 1288, 5) Ukraina 1221.

Menn 10 km:

1) Sven Fischer, Tyskland 24.36,1 (1 strafferunde), 2) Olegs Maluhins, Latvia 0.18,5 min. bak (0), 3) Raphael Poiree, Frankrike 0.19,2 (0), 4) Frank Luck, Tyskland 0.24,5 (1), 5) Rene Cattarinussi, Italia 0.40,5 (2), 6) Oleg Ryzjenkov, Hviterussland 0.43,1 (2), 7) Stephan Azambre, Frankrike 0.43,2 (0), 8) Sergej Rojkov, Russland 0.46,8 (0), 9) Dag Bjørndalen, Norge 0.47,5 (0), 10) Alexander Wolf, Tyskland 0.48,9 (0). Øvrige norske: 13) Ole Einar Bjørndalen, Norge 0.51,4 (2), 40) Egil Gjelland 1.35,4 (2), 46) Sylfest Glimsdal 1.41,7 (1), 49) Frode Andresen 1.46,3 (5), 66) Halvard Hanevold 2.25,0 (4).

Verdenscupen (5 av 31 renn):

1) Fischer 104, 2) Poiree 99, 3) Pavel Rostovtsev, Russland 97, 4) O.E. Bjørndalen 95, 5) Luck 94, 6) Ryzjenkov 88, 7) Hietalahti 69, 8) Cattarinussi 66, 9) Ivan Masarik, Tsjekkia 59, 10) Rojkov 57, 11) Hanevold 53, 12) D. Bjørndalen 50.....19) Andresen 33, 27) Glimsdal 20. Nasjonscupen (etter 4 renn): 1) Tyskland 1418, 2) Russland 1392, 3) Norge 1312, 3) Hviterussland 1312, 5) Frankrike 1283, 6) Italia 1275, 7) Finland 1270, 8) Latvia 1183, 9) Østerrike 1173, 10) Tsjekkia 1120.

LANGRENN Verdenscuprenn i Davos Kvinner 15 km klassisk:

1) Olga Danilova, Russland 41.11,0 2) Bente Martinsen, Norge 41.11,2, 3) Larissa Lazutina, Russland 41.22,6, 4) Nina Gavriljuk, Russland 41.24,3, 5) Svetlana Nagejkina, Russland 41.27,1, 6) Anfisa Retzova, Russland 42.01,1, 7) Kristina Smigun, Estland 42.20,6, 8) Natalja Baranova, Russland 42.31,2, 9) Satu Salonen, Finland 42.40,7, 10) Irina Taranenko-Terelia, Ukraina 42.48.2. Øvrige norske: 14) Elin Nilsen, Norge 43.02,3, 15) Hilde Glomsaas, Norge 43.13,2, 23) Maj Helen Sorkmo, Norge 43.48,6, 31) Guri Knotten, Norge 44.08,8, 38) Marit Roaldseth 44.42,6, 50) Trude Madsen 45.41,7, 56) Rønnaug Schei 46.15,5.

Verdenscupen (etter 5 renn): 1) Martinsen 294, 2) Katerina Neumannova, Tsjekkia 285, 3) Gavriljuk 250, 4) Danilova 236, 5) Ordina 191, 6) Belmondo 187, 7) Kristina Smigun 175, 8) Lazutina 168, 9) Retzova 131, 10) Anita Moen, Norge 130.

Verdenscupen Menn 30 km klassisk i Davos
1) Bjørn Dæhlie, Norge 1.14.49,2,
2) Aleksej Prokurorov, Russland 1.15.19,3, 3) Mikhail Botvinov, Østerrike 1.16.15,0, 4) Erling Jevne, Norge 1.15.19,7, 5) Mathias Fredriksson, Sverige 1.15.28,4, 6) Ivan Batory, Slovakia 1.16.31,3, 7) Jari Isometsä, Finland 1.16.43,9, 8) Alois Stadlober, Østerrike 1.16.55,8, 9) Vladimir Legotin, Russland 1.17.01,9, 10) Mika Myllylä. Finland1.17.14,9. Øvrige norske: 12) Espen Bjervig, Norge 1.17.30,0, 16) Kristen Skjeldal, Norge 1.17.35.3, 17) Odd-Bjørn Hjelmeset, Norge 1.17.35,9, 19) Tore Bjonviken, Norge 1.17.37,1, 21) Krister Sørgård, Norge 1.18.09,6, 32) Thomas Alsgaard, Norge 1.18.45,7, 39) Frode Estil, Norge 1.19.05,4.

ALPINT Verdenscupen utfor kvinner i Veysonnaz, Sveits

1) Alexandra Meissnitzer, Østerrike 1.42,68, 2) Regine Cavagnoud, Frankrike 1.43,00, 3) Renate Götschl, Østerrike 1.43,17, 4) Corrine Rey-Bellet, Sveits 1.43,46, 5) Florence Masnada, Frankrike 1.43,47, 6) Hilde Gerg, Tyskland 1.43,55, 7) Bibiana Perez, Italia og Melanie Turgeon, Canada 1.43,66, 9) Michaela Dorfmeister, Østerrike 1.43,70, 10) Regina Häussl, Tyskland 1.43,74. Norske utøvere: 11) Ingeborg Helen Marken, Norge 1.44,03, 18) Trude Gimle, Norge 1.44,70, 28) Tonje Norheim, Norge 1.45,86, 31) Grete Strøm, Norge 1.46,58.

Verdenscupen utfor (etter 4 renn): 1) Götschl 278, 2) Meissnitzer 255, 3) Kostner 191, 4) Gerg 189, 5) Cavagnoud 186, 6) Häusl 158, 7) Dorfmeister 145, 8) Masnada 125, 9) Ertl 117, 10) Gimle 104. Verdenscupen (etter 12 renn): 1) Meissnitzer 775, 2) Götschl 422, 3) Ertl 416, 4) Cavagnoud 368, 5) Gerg 340, 6) Pernilla Wiberg, Sverige 330, 7) Kostner 295, 8) Häussl 251, 9) Rey-Bellet 234, 10) Andrine Flemmen, Norge 219.

Verdenscupen utfor menn i Val Gardena 1) Kristian Ghedina, Italia 2.04,17, 2) Lasse Kjus, Norge 2.04,31, 3) Werner Franz, Østerrike 2.04,45, 4) Hermann Maier, Østerrike 2.04,85, 5) Kjetil André Aamodt, Norge 2.05,10, 6) Andreas Schifferer, Østerrike 2.05,22, 7) Fritz Strobl, Østerrike 2.05,27, 8) Patrik Järbyn, Sverige 2.05,39, 9) Patrick Ortlieb, Østerrike 2.05,49, 10) Hans Knauss, Østerrike 2.05,84. Øvrige norske: 22) Lasse Paulsen, Norge 2.07,30, 28) Kenneth Sivertsen, Norge 2.07,54. Audun Grønvold falt.

HOPP Verdencuprenn (K120) i Harrachov, Tsjekkia

1) Janne Ahonen, Finland 235,3 (109-132), 2) Ronny Hornschuh, Tyskland 221,8 (110-126), 3) Kazuyoshi Funaki, Japan 217,8 (107,5-123,5), 4) Olav Magne Dønnem, Norge 211,4 (122-108,5), 5) Morten Ågheim, Norge 209,1 (107,5-119,5), 6) Christoph Duffner, Tyskland 207,6 (114-114), 7) Andreas Widhölzl, Østerrike 200,2 (104,5-119,5), 8) Nicolas Dessum, Frankrike 196,5 (103,5-119), 9) Masahiko Harada, Japan 190,4 (104-114), 10) Roar Ljøkelsøy, Norge 189,2 (98-121). Øvrige norske: 30) Christian Meyer, Norge 107,5 (99,5-88). Ikke til finaleomgangen: 42) Henning Stensrud, Norge 44,3 (86), 49) Tommy Ingebrigtsen, Norge 22,5 (75), 50) Lasse Ottesen, Norge 15,3 (71).

Sammenlagtstillingen i verdenscupen (etter sju renn): 1) Martin Schmitt, Tyskland 540 poeng, 2) Ahonen 508, 3) Funaki 406, 4) Hannawald 233, 5) Kasai 232, 6) Loitzl 218, 7) Widhoelzl 202, 8) Ågheim 189, 9) Hornschuh 179, 10) Dessum 161.