Sportsresultater

Resultater ishockey, langrenn, alpint og tennis.

ISHOCKEY

Lillehammer - Storhamar 2-9

(0-0, 2-7, 0-2). T: 1536. 2. periode: 1-0 (20.59) Jens Lissel (Mikael Enander), 1-1 (22.43) Aleksander Smirnov (Pål Johnsen), 1-2 (24.46) Joakim Andersson (Tom Erik Olsen), 1-3 (25.58) Geir Svendsberget (Johnsen), 1-4 (29.44) Snorre Hallem (Ole Eskild Dahlstrøm), 2-4 (30.18) Tom Cato Myhre (Ulrik Johansson), 2-5 (30.33) Morten Fjeld (Olsen, Andersson), 2-6 (36.03) Smirnov (Thomas Berg, Johnsen), 2-7 (37.48) Svendsberget (Smirnov). 3. periode: 2-8 (48.05) Jonas Göthberg (Sergej Bushkov, Petter Salsten), 2-9 (54.30) Andersson (Olsen). Hoveddommer: Tor Hansen, Sparta.

Utvisninger: Lillehammer 12 x 2 min., 1 x 10 min. og 1 x 5 (liten disiplinærstraff), Storhamar 12 x 2 min.

Frisk-Asker - Furuset 6-0 (0-0, 2-0, 4-0). T: ca. 450. 2. periode: 1-0 (30.26) Cam Bristow (Kyle McDonough), 2-0 (37.37) Johnny Nilsen (Per Christian Fjeldstad). 3. periode: 3-0 (51.06) Bristow (Fjeldstad, Krister Sætre), 4-0 (53.34) Bristow, 5-0 (56.18) McDonough (Fjeldstad), 6-0 (59.25) Henrik Aaby (Bristow, Per Martinsen). Hoveddommer: Pål Idar Sørensen, Hasle/Løren.

Utvisninger: Frisk-Asker 5 x 2 min., Furuset 9 x 2 min. og 1 x 10 min.

Stavanger/Viking - Stjernen 2-4 (1-3, 0-1, 1-0). T: 442. 1. periode: 1-0 (9.30) Vesa Karjalainen (Magnus Götberg, Timo Lohko), 1-1 (10.06) Morten Finstad (Johan Olsson, René Hansen), 1-2 (13.16) Svenn Erik Bjørnstad (Tom Johansen), 1-3 (14.04) André Manskow Hansen (Johansen). 2. periode: 1-4 (21.40) Johansen (Thomas Hansen, Anders Kristiansen). 3. periode: 2-4 (46.22) Karjalainen (Götberg, Tonny Petterson). Hoveddommer: Lasse Dahl, Astor.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Utvisninger: Stavanger/Viking 5 x 2 min., Stjernen 4 x 2 min.

Sparta Sarpsborg - Trondheim 0-3 (0-0, 0-0, 0-3). T: 1004. 3. periode: 0-1 (48.46) Rob Doroshuk (Bjørn Anders Dahl), 0-2 (51.50) Bjørn Olsen (Daniel Levin, B. A. Dahl), 0-3 (59.25) Jan Morten Dahl (Dallas Gaume). Hoveddommer: Hans Petter Berg, Stjernen.

Utvisninger: Sparta Sarpsborg 1 x 2 min., Trondheim 3 x 2 min.

Vålerenga - Manglerud/Star 4-2 (2-0, 1-1, 1-1). T: ca. 700.

1. periode: 1-0 (4.23) Erik Tveten (Magnus Hermansson), 2-0 (6.04) Atle Olsen (Marius Rath, Vegar Barlie). 2. periode: 2-1 (27.17) Per O. Walbye (Steffen Øvstedal), 3-1 (34.45) Johan Brummer (Rune Fjeldstad, Morten Ask). 3. periode: 4-1 (47.32) Johan Åkerman (Rath, Barlie), 4-2 (49.52) Mads Hansen (Mats Trygg, Flemming Pettersen). Hoveddommer: Tommy Hansen, Frisk-Asker.

Utvisninger: Vålerenga 7 x 2 min., Manglerud/Star 6 x 2 min.

 Vålerenga* 29 22 5 2 135 - 59 48 Storhamar 29 21 4 4 126 - 69 46 Stjernen 29 21 1 7 143 - 72 43 Trondheim* 29 13 4 12 104 - 89 29 Lillehammer* 29 14 2 13 109 - 110 29 Sparta Sarp.* 29 14 1 14 96 - 91 28 Frisk-Asker 29 11 3 15 112 - 100 25 Manglerud/Star 29 8 4 17 94 - 113 20 Furuset 29 5 2 22 64 - 141 12 Stavanger-Viking 29 3 0 26 50 - 189 6 

De fire beste går til sluttspill. Lagene merket med * er fratatt ett poeng.

Ishockey National Hockey League, natt til torsdag:

New York Islanders - Florida Panthers 2-5, Dallas Stars - Toronto Maple Leafs 4-6, Anaheim Mighty Ducks - New Jersey Devils 3-4.

LANGRENN

NM, 10 km klassisk menn i Skrautvål:
Gull:
Bjørn Dæhlie, Nannestad 27.39,0, sølv: Thomas Alsgaard, Eidsvold Værk 0.13,9 min. bak, bronse: Espen Bjervig, Oseberg 0.18,0, 4) Frode Estil, Byåsen 0.23,5, 5) Odd-Bjørn Hjelmeset, Fjellhug/Vereide 0.37,7, 6) Erling Jevne, Øyer-Tretten 0.39,3, 7) Anders Eide, Snåsa 0.58,0, 8) Remi Andersen, Bækkelaget 1.02,4, 9) Øyvind Skaanes, Strindheim 1.18,7, 10) Håvard Solbakken, Tromsdalen 1.20,0, 11) Anders Aukland, Oseberg 1.20,1, 12) Kjetil Juul Pedersen, Magnor 1.29,5, 13) Halgeir Bratberg, Kjelsås 1.34,3, 14) Lars Wadahl, Sør-Fron 1.42,5, 15) Håvard Bjerkeli, Isfjorden 1.45,7, 16) Arne Chr. Sand, Sjåstad/V.Lier 1.47,0, 17) Kristen Skjeldal, Bulken 1.48,0, 18) Krister Sørgård, Kirkenes & Omegn 1.50,4, 18) Sture Sivertsen, Leirådal 1.50,4, 20) Trond Iversen, Mjøndalen 1.53,0. Rekkefølgen danner startlisten på lørdagens 15 km jaktstart i fri teknikk.

NM, 5 km klassisk kvinner i Skrautvål:
Gull:
Bente Martinsen, Nittedal 15.11,7, sølv: Anita Moen, Trysilgutten 0.24,6 min. bak, bronse: Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren 0.42,3, 4) Maj Helen Sorkmo, Os 0.56,7, 5) Trude Dybendal Hartz, Kjelsås 1.10,3, 6) Marit Roaldset, Molde & Omegn 1.10,6, 7) Tina Bay, Korlevoll 1.17,3, 8) Guri Knotten, Byåsen 1.20,4, 9) Trude Madsen, Bærums verk 1.23,1, 10) Kathrine Rokke, Byåsen 1.23,7, 11) Hilde Gjermundshaug Pedersen, Hamar 1.27,9, 12) Lene Akselsen, Fossum 1.34,1, 13) Rønnaug Schei, Stadsbygd 1.34,8, 14) Astrid Ruud, Kjelsås 1.39,3, 15) Åse Idland, Figgjo 1.44,5, 16) Ella Gjømle, Lyn 1.45,3, 17) Marit Bjørgen, Rognes 1.50,6, 18) Anja Veum, Viljar 1.53,4, 20) Eva Kjerstadmo, Strindheim 1.53,6, Rekkefølgen danner startlisten på lørdagens 10 km jaktstart i fri teknikk.

ALPINT

Offisiell utfortrening for menn i Kitzbühel:

1) Lasse Kjus, Norge 1.55,11, 2) Stephan Eberharter, Østerrike 1.55,22, 3) Andreas Schifferer, Østerrike 1.55,96, 4) Markus Herrmann, Sveits 1.56,01, 5) Daron Rahlves, USA og Werner Franz, Østerrike 1.56,07, 7) Kristian Ghedina, Italia 1.56,09, 8) Kenneth Sivertsen, Norge 1.56,33, 9) Peter Runggaldier, Italia 1.56,38, 10) Hermann Maier, Østerrike 1.56,47. Øvrige norske plasseringer: 14) Kjetil André Aamodt 1.57,00, 21) Audun Grønvold 1.57,60, 23) Lasse Paulsen 1.57,65.

Verdenscup utfor kvinner i Cortina d'Ampezzo: 1) Regine Cavagnoud, Frankrike 1.31,06, 2) Isolde Kostner, Italia 1.31,20, 3) Hilde Gerg, Tyskland 1.31,26, 4) Regina Häusl, Tyskland 1.31,28, 5) Corinne Rey Bellet, Sveits 1.31,42, 6) Pernilla Wiberg, Sverige 1.31,49, 7) Florence Masnada, Frankrike 1.31,52, 8) Renate Götschl, Østerrike 1.31,59, 9) Michaela Dorfmeister, Østerrike 1.31,72, 10) Ingeborg Helen Marken, Norge 1.31,83,...17) Trude Gimle, Norge 1.32,40, 26) Kristine Kristiansen, Norge 1.33,41.

TENNIS

Australian Open (7,5 millioner dollar), utvalgte resultater 2. runde :

Menn:

André Agassi (5), USA - Slava Dosedel, Tsjekkia 7-6 (7-5), 6-2, 6-0, Paul Goldstein, USA - Greg Rusedski (8), Storbritannia 6-4, 6-7 (9-11) 7-6 (7-5), 6-2, Jevgenij Kafelnikov (10), Russland - Jason Stoltenberg, USA 7-5, 3-6, 7-6 (12-10), 7-6 (7-3), Todd Martin (15), USA - Hendrik Dreekmann, Tyskland 4-6, 6-2, 7-6 (7-5), 6-2, Petr Korda, Tsjekkia - Julian Alonso, Spania 6-3, 6-1, 6-1, Jim Courier, USA - Younes El Aynaoui, Marokko 7-6 (7-5), 6-2, 6-0, Wayne Black, Zimbabwe - Andrej Medvedev, Ukraina 6-4, 6-4, 3-6, 4-6, 6-2.

Kvinner: Martina Hingis (2), Sveits - Jelena Dementieva, Russland 6-3, 6-2, Monica Seles (6), USA - Alexia Dechaume-Balleret, Frankrike 6-1, 6-4, Mary Pierce (7), Frankrike - Anne Kremer, Luxembourg 6-2, 6-1, Steffi Graf (10), Tyskland - Barbara Schwartz, Østerrike 4-6, 6-1, 6-2, Anna Kournikova (12), Russland - Miho Saeki, Japan 1-6, 6-4, 10-8, Sandrine Testud (14), Frankrike - Els Callens, Belgia 6-3, 6-1, Amanda Coetzer (16), Sør-Afrika - Julie Halard-Decugis, Frankrike 4-6, 7-5, 6-4, Mary Joe Fernandez, USA - Amy Frazier, USA 4-6, 7-5, 6-3.