Arsenal - Liverpool 0-3 (0-0)
Det var lenge sjansefattig på Emirates lørdag kveld. Men så tok det virkelig fyr.
Etter kun fire minutter på banen, sendte Diogo Jota Liverpool opp i føringa. Trent-Alexander Arnold slo et fantastisk innlegg som fant pannebrasken til portugiseren.
Fra kort hold gjorde han ingen feil, og sendte Liverpool opp i en fortjent ledelse. Bare fem minutter seinere måtte Bernd Leno igjen plukke en ny ball ut av nettet.
- Veldig, veldig viktig. Vi måtte holde det gående som vi avsluttet. To strake seirer og clean sheets. I dag kom nok en seier og nok en clean sheet, sier Jota til TV 2 etter kampen.
- Endelig satt vi sjansene. Dette var åpenbart viktig for oss, sier manager Jürgen Klopp etter kampen.
- Arsenal er statister. Han er sleip som en ål, Salah. Det er så lurt, og det er så frekt av Mohamed Salah, utbrøt TV2s Kasper Wikestad idet Premier Leagues toppscorer la på til 2-0 for Liverpool.
Jota var ikke ferdig. Drøyt ti minutter før slutt rullet Liverpool fint opp. Ballen endte til slutt opp hos Jota, som økte til 3-0, og fjernet all tvil om hvor poengene skulle ende opp.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger