Fotball-EM 2021
EM-programDa Portugal holdt pressekonferanse før tirsdagens oppgjør mot Ungarn, gjorde Cristiano Ronaldo noe uventet.
På podiet foran ham og Portugals trener sto det nemlig to flasker med Coca-Cola. Ronaldo er kjent som en gjennomprofesjonell idrettsutøver, og mange vil nok tro at Cola ikke topper hans daglige inntak.
Da portugiseren satte seg ned på pressekonferansen var det første han gjorde å fjerne de to Colaflaskene og løftet vannflaska som sto ved siden av før han utbrøt.
- Drikk vann!
35 milliarder
Coca-Cola er en av hovedsponsorene til mesterskapet, men det at Ronaldo valgte å fjerne de to flaskene, falt nok ikke i god jord hos giganten.
Etter stuntet droppet nemlig Colas aksjer med 1,6 prosent. Fra 56,1 dollar - tilsvarende 466 kroner, til 55,22 dollar - tilsvarende 457 kroner.
Marca skriver at en drøy halvtime etter pressekonferansen hadde altså verdien av Coca-Cola gått fra 242 milliarder dollar til 238 milliarder dollar. Et fall på fire milliarder dollar eller 35 milliarder norske kroner om du vil.
Det hører også med til historien at Ronaldo tidligere har figurert i reklame for Pepsi, men han skal likevel ikke være sponset av dem.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger