Carlsen hadde ingen problemer med å sikre remis i det tiende og nest siste partiet av Grand Chess Tour-turneringen i Zagreb. Før den avsluttende runden søndag leder han turneringen et halvt poeng foran nettopp Wesley So.
- Jeg kom i bitte litt trøbbel, men jeg klarte remis uansett. Jeg er fornøyd. Wesley kom ikke til å gå «all in», det er ikke måten han spiller på. Jeg kan forstå det, det er ikke bare førsteplassen som er verdt noe her, sa Carlsen i et intervju med arrangøren.
Han er på god vei mot nok en turneringsseier. Carlsen har vunnet samtlige turneringer han har spilt i år.
Kjapt parti
I lørdagens parti spilte Carlsen med svarte brikker, og allerede i det 13. trekket tilbød nordmannen et dronningbytte. So godtok, og uten dronninger igjen på brettet lå det tidlig an til remis.
Amerikaneren skaffet seg et ørlite overtak, men de to byttet av en rekke brikker, og etter én time og 45 minutter var partiet over. De ble enige om remis etter kun 36 trekk.
Carlsen er dermed ubeseiret i 78 langsjakkpartier på rad.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger