(Dagbladet): Kjetil Jansrud med start nummer sju kom offensivt ut, og hadde en solid ledelse ved alle passeringene foruten en, og kjørte inn til en foreløpig ledelse med tiden 1.31,22. Det var sju hundredeler foran Hannes Reichelt.
Men det skulle ikke holde lenge.
Aksel Lund Svindal, som var tilbake i Kitzbühel etter fallet i 2016, kjørte strålende fra start til slutt. Nordmannen kom inn til en knusende bestetid på 1.30,72. Nøyaktig et halvt sekund foran lagkameraten.
- Det har vært mye trykk inn mot den uka her, men dette var en konge start på helga. Det er spesielt å komme tilbake hit etter det som skjedde sist, men det å levere er det jeg tenker mest på. Dette var digg, sa Svindal, strålende fornøyd til NRK.
Matthias Mayer kom inn 56 hundredeler etter Lund Svindal, og var nære ved å splitte de to nordmennene, men var seks hundredeler bak Jansrud ved målgang.
Jansrud beholdt andreplassen, og sikret dobbelseieren. Han var godt fornøyd med rennet etter målgang, men skulle gjerne stått på toppen av pallen.
- Misforstå meg rett, jeg er superfornøyd, men man vil jo selvfølgelig vinne.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger