• Vålerenga - Viking 0-2 (0-1)
ULLEVAAL (Dagbladet): Vålerenga og trener Kjetil Rekdal kom dårlig ut av startblokka da laget tapte 0-2 for Viking mandag kveld.
Men det er mer å tygge på:
Speaker på Ullevaal stadion opplyste at 7573 personer hadde kjøpt billett. Men trolig dukket det bare opp 4000-5000 tilskuere. Med utgangspunkt i at nasjonalarenaen tar 27 200 tilskuere framsto den temmelig glissen.
Inntrykkene fra kampen får det til å koke på nettsteder drevet av fansen. Slike steder setter ofte tonen for pubpraten den neste uka.
- Det ble servert lasagne i presserommet og søppel på banen, skriver Vålerenga på nett (VPN).
- Hvor var våre egne fans? heter det i kampreferatet til Aperopet.
Endeløse pasninger Gjennomgangsmelodien på nettstedene - et slags online torg for utveksling av meninger - er at det ikke er noe nytt under sola i Vålerenga. De siste tre sesongene har laget blitt nummer elleve, seks og sju.
Heller ikke i 2016 later det til å være storhet på gang med utspring fra Ullevaal.
- Endeløse, fantasiløse pasninger gikk for mye på tvers og regelrett bakover på banen når særlig høyrekant var ledig (Lundström). Nå skyldtes ikke dette bare fantasiløshet i pasningsspillet, men også elendig bevegelse framover på banen, skriver VPN.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger