Tippeligaen 2001

For eventuelle nybegynnere kan Dagbladsporten opplyse om at et tippeligaoppsett skal leses slik:

  • Siste serierunde først.
  • Deretter første serierunde.
  • Og så serierunden 16. mai.

Og da finner vi blant andre disse garanterte fornøyelsene:

  • Brann-Rosenborg i siste serierunde.
  • Viking-Rosenborg i første serierunde.
  • Bodø/Glimt-Tromsø 16. mai.

Videre er det bare å boltre seg i spekulasjoner, tips og kanskje allerede nå noen veddemål.

  • Hva med å utfordre en traust østfolding med påstanden om at Moss ikke tar ett eneste poeng på de fire første kampene?
  • Eller en furten Vålerenga-patriot med påstanden om at Lyn har full pott etter like mange kamper?
  • Og hvilken rikdom kan ikke skjule seg i et vunnet veddemål med en entusiast fra Stabæk? Der tror de garantert på 24 poeng og tabell-ledelse før de reiser til Bergen i den 9. serierunden? Og det er slett ikke urealistisk heller...

Bare se på din utskrift av oppsettet. Hver dag, på en vegg rett foran deg.

APRIL

16.04:

Viking-Rosenborg

Brann-Moss

Stabæk-Troms

Lillestrøm-Bryne

Lyn-Strømsgodset

Odd Grenland-Sogndal

Molde-Bodø/Glimt

22.04:

Sogndal-Lyn

Strømsgodset-Lillestrøm

Bryne-Stabæk

Tromsø-Brann

Moss-Viking

Rosenborg-Molde

Bodø/Glimt-Odd Grenland

29.04:

Molde-Moss

Viking-Tromsø

Brann-Bryne

Stabæk-Strømsgodset

Lillestrøm-Sogndal

Lyn-Odd Grenland

Bodø/Glimt-Rosenborg

MAI

02.05:

Odd Grenland-Lillestrøm

Sogndal-Stabæk

Strømsgodset-Brann

Bryne-Viking

Tromsø-Molde

Moss-Rosenborg

Lyn-Bodø/Glimt

06.05: Molde-Bryne

Viking-Strømsgodset

Brann-Sogndal

Stabæk-Odd Grenland

Lillestrøm-Lyn

Rosenborg-Tromsø

Bodø/Glimt-Moss

13.05:

Lyn-Stabæk

Odd Grenland-Brann

Sogndal-Viking

Strømsgodset-Molde

Bryne-Rosenborg

Tromsø-Moss

Lillestrøm-Bodø/Glimt

16.05:

Molde-Sogndal

Viking-Odd Grenland

Brann-Lyn

Stabæk-Lillestrøm

Moss-Bryne

Rosenborg-Strømsgodset

Bodø/Glimt-Tromsø

20.05:

Lillestrøm-Brann

Lyn-Viking

Odd Grenland-Molde

Sogndal-Rosenborg

Strømsgodset-Moss

Bryne-Tromsø

Stabæk-Bodø/Glimt

24.05:

Molde-Lyn

Viking-Lillestrøm

Brann-Stabæk

Tromsø-Strømsgodset

Moss-Sogndal

Rosenborg-Odd Grenland

Bodø/Glimt-Bryne

JUNI

10.06:

Stabæk-Viking

Lillestrøm-Molde

Lyn-Rosenborg

Odd Grenland-Moss

Sogndal-Tromsø

Strømsgodset-Bryne

Brann-Bodø/Glimt

17.06:

Molde-Stabæk

Viking-Brann

Bryne-Sogndal

Tromsø-Odd Grenland

Moss-Lyn

Rosenborg-Lillestrøm

Bodø/Glimt-Strømsgodset

24.06:

Brann-Molde

Stabæk-Rosenborg

Lillestrøm-Moss

Lyn-Tromsø

Odd Grenland-Bryne

Sogndal-Strømsgodset

Viking-Bodø/Glimt

JULI

01.07:

Molde-Viking

Strømsgodset-Odd G.

Bryne-Lyn

Tromsø-Lillestrøm

Moss-Stabæk

Rosenborg-Brann

Bodø/Glimt-Sogndal

08.07:

Rosenborg-Viking

Moss- Brann

Tromsø-Stabæk

Bryne-Lillestrøm

Strømsgodset-Lyn

Sogndal-Odd Grenland

Bodø/Glimt-Molde 22.07: Lyn- Sogndal

Lillestrøm-Strømsgodset

Stabæk-Bryne

Brann-Tromsø

Viking-Moss

Molde-Rosenborg

Odd Grenland-Bodø/Glimt

29.07: Moss-Molde

Tromsø-Viking

Bryne-Brann

Strømsgodset-Stabæk

Sogndal-Lillestrøm

Odd Grenland-Lyn

Rosenborg-Bodø/Glimt

AUGUST

05.08:

Lillestrøm-Odd Grenland

Stabæk-Sogndal

Brann-Strømsgodset

Viking-Bryne

Molde-Tromsø

Rosenborg-Moss

Bodø/Glimt-Lyn

12.08:

Bryne-Molde

Strømsgodset-Viking

Sogndal-Brann

Odd Grenland-Stabæk

Lyn-Lillestrøm

Tromsø-Rosenborg

Moss-Bodø/Glimt

19/08:

Stabæk-Lyn

Brann-Odd Grenland

Viking-Sogndal

Molde-Strømsgodset

Rosenborg-Bryne

Moss-Tromsø

Bodø/Glimt-Lillestrøm

26.08:

Sogndal-Molde

Odd Grenland-Viking

Lyn-Brann

Lillestrøm-Stabæk

Bryne-Moss

Strømsgodset-Rosenborg

Tromsø-Bodø/Glimt

SEPTEMBER

09.09:

Brann-Lillestrøm

Viking-Lyn

Molde-Odd Grenland

Rosenborg-Sogndal

Moss-Strømsgodset

Tromsø-Bryne

Bodø/Glimt-Stabæk

16.09:

Lyn-Molde

Lillestrøm-Viking

Stabæk-Brann

Strømsgodset-Tromsø

Sogndal-Moss

Odd Grenland-Rosenborg

Bryne-Bodø/Glimt

30.09:

Viking-Stabæk

Molde-Lillestrøm

Rosenborg-Lyn

Moss-Odd Grenland

Tromsø-Sogndal

Bryne-Strømsgodset

Bodø/Glimt-Brann

OKTOBER

14.10:

Stabæk-Molde

Brann-Viking

Sogndal-Bryne

Odd Grenland-Tromsø

Lyn-Moss

Lillestrøm-Rosenborg

Strømsgodset-Bodø/Glimt

21.10:

Molde-Brann

Rosenborg-Stabæk

Moss-Lillestrøm

Tromsø-Lyn

Bryne-Odd Grenland

Strømsgodset-Sogndal

Bodø/Glimt-Viking

28.10:

Viking-Molde

Odd Grenland-Strømsgodset

Lyn-Bryne

Lillestrøm-Tromsø

Stabæk-Moss

Brann-Rosenborg

Sogndal-Bodø/Glimt

<B>SPENNENDE:</B> Sogndal spiller mot cupfinalist Odd Grenland i åpningskampen 16. april.