Trekning av EM-sluttspillet i fotball

Trekning av EM-sluttspillet i fotball søndag:

Gruppe A:

Portugal, Hellas, Spania, Russland.

Gruppe B:

Frankrike, England, Sveits, Kroatia.

Gruppe C:

Sverige, Bulgaria, Danmark, Italia.

Gruppe D:

Tsjekkia, Latvia, Tyskland, Nederland.

Kampoppsett:

Gruppespillet, lørdag 12/6:

1. runde, gruppe A: Portugal - Hellas 18.00 i Porto (Antas), Spania - Russland 20.45 i Faro/Loulé.

Søndag 13/6:

1. runde, gruppe B: Sveits - Kroatia 18.00 i Leiria, Frankrike - England 20.45 i Lisboa (Luz).

Mandag 14/6:

1. runde, gruppe C: Danmark - Italia 18.00 i Guimaraes, Sverige - Bulgaria 20.45 i Lisboa (Alvalade).

Tirsdag 15/6:

1. runde, gruppe D: Tyskland - Nederland 18.00 i Aveiro, Tsjekkia - Latvia 20.45 i Porto (Antas).

Onsdag 16/6:

2. runde, gruppe A: Hellas - Spania 18.00 i Porto (Bessa), Russland - Portugal i Lisboa 20.45 (Luz).

Torsdag 17/6:

2. runde, gruppe B: England - Sveits 18.00 i Coimbra, Kroatia - Frankrike 20.45 i Leiria.

Fredag 18/6:

2. runde, gruppe C: Bulgaria - Danmark 18.00 i Braga, Italia - Sverige 20.45 i Porto (Antas).

Lørdag 19/6:

2. runde, gruppe D: Latvia - Tyskland 18.00 i Porto (Bessa), Nederland - Tsjekkia 20.45 i Aveiro.

Søndag 20/6:

3. runde, gruppe A: Russland - Hellas 20.45 i Faro/Loulé, Spania - Portugal 20.45 i Lisboa.

Mandag 21/6:

3. runde, gruppe B: Kroatia - England 20.45 i Coimbra, Sveits - Frankrike 20.45 i Lisboa (Luz).

Tirsdag 22/6:

3. runde, gruppe C: Italia - Bulgaria 20.45 i Guimaraes, Danmark - Sverige 20.45 i Porto (Bessa).

Onsdag 23/6:

3. runde, gruppe D: Nederland - Latvia 20.45 i Braga, Tyskland - Tsjekkia 20.45 i Lisboa (Alvalade).

Kvartfinaler, torsdag 24/6:

A1 - B2 20.45 i Lisboa (Luz).

Fredag 25/6:

B1 - A2 20.45 i Lisboa (Alvalade).

Lørdag 26/6:

C1 - D2 20.45 i Faro/Loulé.

Søndag 27/6:

D1 - C2 20.45 i Porto (Antas).

Semifinaler, onsdag 30/6:

A1/B2 - C1/D2 20.45 i Lisboa (Alvalade).

Torsdag 1/7:

B1/A2 - D1/C2 20.45 i Porto (Antas).

Finale, søndag 4/7:

20.45 i Lisboa (Luz).

(NTB)