Premier League

- Turen fra helvete

Slik reagerer England på Manchester Uniteds møte med Astana fra Kasakhstan i Europa League.

NY KAMP: Ole Gunnar Solskjær og Manchester United spiller mot Southampton lørdag. Foto: NTB scanpix
NY KAMP: Ole Gunnar Solskjær og Manchester United spiller mot Southampton lørdag. Foto: NTB scanpixVis mer
  • Southampton - Manchester United, kl. 13.30 - følg kampen direkte her

SOUTHAMPTON (Dagbladet): To saker preger nyhetsbildet rundt Manchester United i forbindelse med kampen mot Southampton lørdag.

Manager Ole Gunnar Solskjær innrømmer at overgangsvinduet ikke gikk hundre prosent etter planen - og at laget mangler en ekstra spiller på topp.

I tillegg fikk United en utfordrende trekning i Europa League i går. Motstandere i gruppa blir Astana fra Kasakhstan, Partizan Beograd fra Serbia og AZ Alkmaar fra Nederland. Spesielt den første motstanderen vekker oppsikt.

- Det er turen fra helvete, skriver Daily Express i dag. Andre bruker ordet «mareritt». Astana holder til i hovedstaden som nettopp har fått navnet Nur-Sultan, og ligger åtte timers flytur fra Manchester.

DEN SOM VENTER PÅ NOE GODT: ... venter ikke forgjeves. United-fansen ventet utenfor klubbens treningsanlegg for å få et glimt av - og kanskje sågar et bilde med - spillerne. Reporter/video: Tore Ulrik Bratland Vis mer

Kampen spilles 28. november, i en periode der temperaturen kan synke helt ned til minus ti grader. Europa League-kampen er inneklemt mellom to oppgjør i Premier League. Lørdag før den torsdagen spiller Manchester United borte mot Sheffield United. Under 72 timer seinere venter Aston Villa på Old Trafford.

Nye ansikter

- Det kommer til å bli noen nye ansikter for oss, sier Solskjær om trekningen.

- Du vet aldri hva du får. Du kan få en kort tur til Skottland. Eller du kan ende opp i Kasakhstan, sånn som oss.

Han fortsetter:

- Dette blir en ny erfaring. Jeg snakket akkurat med Scott (McTominay), som var der med Skottland. Banen er bra, men flyturen er lang.

Solskjær kommer til å oppleve press på to fronter denne sesongen. Suksess vil bli målt i den fjerdeplassen i Premier League alle snakker om. Den vil gi tilgang til Champions League neste sesong, og er essensielt for en storklubb som Manchester United. I tillegg mener tidligere manager José Mourinho at laget bør vinne Europa League.

- Fjerdeplass og seier i Europa League vil være en god sesong for United, sier den nåværende Sky Sports-eksperten.

MISFORNØYDE: Manchester United tapte 1-2 på overtid for Crystal Palace. Dette hadde supporterne å si om kampen. Klipp: Madeleine Liereng. Reporter og video: Tore Ulrik Bratland / Dagbladet Vis mer

Overfor pressefolk i England bekreftet Solskjær i går at han hadde håpet å få inn en angriper til i overgangsvinduet. Med Romelu Lukaku og Alexis Sánchez ute, innrømmer nordmannen at laget er én spiller for lite på topp.

- Vi er én for lite, men vi fant ikke den rette spilleren, sier han.

- Vi fant ikke svaret vi ønsket oss. Jeg vil ha en som scorer noen skrap av noen mål i og rundt boksen, akkurat som Ole (ham selv).

Ingen handel

Begge de to Juventus-spillerne Paulo Dybala og Mario Mandzukic var inne i bildet, men det ble til slutt ingen handel. United ligger på femteplass før kampen i dag og har fire poeng. Southampton er nummer 18 med tre poeng.

Utfallet av oppgjøret på St. Mary's Stadium vil sette takten og tonen for stemningen rundt United de neste 14 dagene. På grunn av landslagspause er ikke neste kamp før 14. september, mot Leicester.

Tabell
Liverpool33009-39
Manchester C.321010-37
Arsenal32014-46
Leicester31203-25
Manchester U.31116-34
Burnley31115-34
Tottenham31115-44
Brighton31114-34
Sheffield U.31113-34
Crystal Palace31112-24
Bournemouth31114-54
Everton31111-24
Chelsea31114-74
West Ham31114-74
Wolverhampton30302-23
Aston Villa31024-53
Norwich31026-83
Southampton31023-53
Newcastle31022-43
Watford30031-70