TV-oversikt for OL

OL på tvEurosport i dagKomplett TV-oversikt

Komplett oversikt over TV-sendinger fra NRK og TV 2 under OL i Aten (Norske utøvere i parentes).

Fredag 13. august

NRK1:

19.30: OL-studio og åpningsseremoni.

Lørdag 14. august

NRK1:

08.00: OL-studio.

08.10: Roing (Olav Tufte).

10.20: Roing (Nils Torolf Simonsen og Morten Gundro Adamsen).

11.00 Sandvolleyball og svømming (Alexander Oen).

11.45: Skyting kvinner og sykkel landevei for menn (Thor Hushovd, Kurt Asle Arvesen, Mads Kaggestad og Morten Hegreberg).

12.00: Seiling (Karianne Eikeland, Beate Kristiansen, Lise Birgitte Fredriksen).

17.30: Dagens høydepunkter.

19.45: OL-studio.

23.15: OL-studio med svømming.

NRK2:

12.00: Åpningsseremonien, reprise.

15.15: Sandvolleyball, innledende.

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

18.45: Svømming.

TV 2:

23.15: OL-magasinet.

Søndag 15. august

NRK1:

07.55: OL-studio med svømming, sandvolleyball og skyting.

14.00: Sykkel landevei for kvinner (Anita Valen, Lene Byberg og Linn Torp).

17.30: Dagens høydepunkter.

19.45: OL-studio.

23.15: OL-studio med svømming og finaler i fekting (kvinner).

NRK2:

10.30: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

12.00: Basket kvinner: Hellas - Russland.

13.15: Sandvolleyball, innledende.

14.15: Basket menn: Kina - Spania.

15.30: Synkronstup

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

18.00: OL-studio med oppdatering fra kvartfinale i NM i fotball: Sandefjord - Stabæk.

TV 2:

21.40: OL-magasinet.

Mandag 16. august

NRK1:

07.55: OL-studio med svømming, sandvolleyball og skyting.

14.00: Skyting (Leif Steinar Rolland og Espen Berg-Knudsen).

17.15: Dagens høydepunkter.

19.30: OL-studio med svømming og sandvolleyball.

22.00: OL-studio med svømming og sandvolleyball og turn.

23.10: OL-studio med sandvolleyball og oppsummering.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Vannpolo: Kroatia - USA.

12.30: Landhockey.

13.30: Basket kvinner: Tsjekkia - USA.

15.15: Sandvolleyball.

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

TV 2:

22.35 OL-magasinet.

Tirsdag 17. august

NRK1:

07.55: OL-studio med sandvolleyball, svømming, skyting, feltridning, judo.

12.00: Seiling (Peer Moberg, Jannicke Stålstrøm og Siren Sundby).

17.15: Dagens høydepunkter.

19.30: OL-studio med svømming og sandvolleyball.

22.15: OL-studio med svømming, sandvolleyball, turn og oppsummering.

23.10: OL-studio med basket menn: USA - Hellas.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Vannpolo menn: Australia - Italia.

12.30: Landhockey.

14.00: Padling, slalåm.

15.15: Landhockey.

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

TV 2:

22.35: OL-magasinet.

Onsdag 18. august

NRK1:

07.30: OL-studio med roing (semifinaler), sandvolleyball, svømming, friidrett og seiling (Karianne Eikeland, Beate Kristensen, Lise Birgitte Fredriksen.

12.00: Sykkel tempo kvinner, individuell (Anita Valen, Lene Byberg og Linn Torp).

14.00: Sykkel tempo menn, individuell (Thor Hushovd og Kurt Asle Arvesen).

17.15: Dagens høydepunkter.

19.30: OL-studio med svømming og sandvolleyball.

22.05: OL-studio med svømming, sandvolleyball, turn og oppsummering.

23.10: OL-studio med oppsummering.

NRK2:

10.00: Oppsummering gårsdagens øvelser.

11.30: Kano/kajakk slalåm (Stine Larsen)

13.10: Sandvolleyball.

14.00: Badminton kvartfinale, menn.

15.00: Basket menn: USA - Hellas.

16.00: Bueskyting finale kvinner.

17.00: Oppsummering av dagens øvelser.

TV 2:

23.00: OL-magasinet.

Torsdag 19. august

NRK1:

08.00: OL-studio med sandvolleyball, svømming, skyting, basket, badminton finale kvinner og bueskyting.

17.15: Dagens høydepunkter.

19.30: OL-studio med sandvolleyball og svømming.

21.55: OL-studio med sandvolleyball, turn finale kvinner og oppsummering.

23.10: OL-studio med oppsummering.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Feltritt, finale.

12.45: Kajakk (Nils Olav Fjeldheim/Eirik Verås Larsen og Stine Larsen).

14.00: Landhockey: Pakistan - Sør-Korea

15.30: Vannpolo: USA - Ungarn

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

TV 2:

22.35: OL-magasinet.

Fredag 20. august

NRK1:

07.45: OL-studio med svømming og banesykling.

08.00: Friidrett (Erik Tysse).

12.00: Seiling (Peer Moberg, Christoffer Sundby/Frode Bovim og Siren Sundby).

13.30: Skyting (Harald Stenvaag og Espen Berg-Knudsen):

17.15: Dagens høydepunkter

19.30: OL-studio med friidrett og svømming.

20.55: OL-studio med friidrett.

23.15: OL-studio med sandvolleyball, stup og oppsummering.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Landhockey kvinner.

12.30: Badminton, bronsefinale.

13.30: Kano/Kajakk slalåm semifinaler.

15.10: Sandvolleyball 1/8-finale menn.

16.00: Stup kvinner, 10 meter.

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

18.10: Trampoline finale, kvinner.

18.30: Friidrett.

20.05: Friidrett.

TV 2:

23.00: OL-magasinet.

Lørdag 21. august

NRK1:

07.30: OL-studio med roing finaler (menn), friidrett, basket (Spania - Serbia og Montenegro), bordtennis dobbeltfinale (menn), skyting pistol finale (menn), sandvolleyball, badminton singlefinale (menn), banesykling finaler, turn trampoline finaler (menn).

17.30: Dagens høydepunkter.

18.30: OL-studio med svømming og friidrett.

19.55: OL-studio med friidrett (Jim Svenøy) og svømming.

21.40: OL-studio med friidrett.

23.15: OL-studio med sandvolleyball og oppsummering.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Landhockey.

12.30: Volleyball.

13.30: Vannpolo: Kasakhstan - Ungarn.

14.30: Stup kvinner 10 meter, semifinale.

15.30: Friidrett 100 meter, forsøk menn.

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

18.45: Friidrett.

20.15: Friidrett (Jim Svenøy).

TV 2:

23.15: OL-magasinet.

Søndag 22. august

NRK1:

11.30: OL-studio med seiling finaler, skyting finaler, sandvolleyball kvartfinaler, banesykling (kvinner).

17.00: Friidrett maraton (Stine Larsen).

18.30: OL-studio med friidrett og maraton (Stine Larsen).

19.45: OL-studio med friidrett, turn apparatfinaler og oppdatering fra eliteserien i fotball menn.

23.20: OL-studio med stup finale (kvinner).

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Tennis single finale (kvinner).

13.30: Basket kvinner: Brasil - Australia.

15.15: Sandvolleyball kvartfinaler.

16.05: Oppsummering av dagens øvelser.

TV 2:

22.10: OL-magasinet.

Mandag 23. august

NRK1:

07.15: OL-studio med basket (Litauen - Australia), bordtennis single finale (menn), Volleyball (Russland - Italia) og banesykling.

07.30: K1 kajakk 1000 meter (Eirik Verås Larsen).

08.00: Friidrett, kappgang (Kjersti Tysse Plätzer)

08.40: K2 kajakk 1000 meter (Eirik Verås Larsen/Nils Olav Fjeldheim).

09.40: K4 kajakk 1000 meter (Andreas Gjersøe, Alexander Wefald, Jacob Norenberg og Mattis Næss).

17.15: Dagens høydepunkter.

19.30: OL-studio med friidrett.

21.30: OL-studio med friidrett, sandvolleyball semifinaler og turn finaler.

23.10: Oppsummering.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Tennis singlefinale, menn.

14.00: Landhockey menn: Spania - Egypt.

15.15: Volleyball menn: Nederland - Australia.

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

18.10: Friidrett.

20.05: Friidrett.

TV 2:

22.35 OL-magasinet.

Tirsdag 24. august

NRK1:

07.15: OL-studio med friidrett, stup (menn) og banesykling finaler.

07.30: Kajakk 500 meter (Eirik Verås Larsen).

08.30: Bryting (Fritz Aanes).

12.00: Seiling 49er (Christoffer Sundby/Frode Bovim).

17.15: Dagens høydepunkter.

19.30: OL-studio med friidrett (Trine Pilskog).

21.30: OL-studio med friidrett.

22.35: OL-studio med friidrett og stup.

23.10: OL-studio med sandvolleyball finale (kvinner).

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Vannpolo menn: Italia - Hellas.

12.30: Fotball semifinale, kvinner.

14.00: Volleyball kvinner.

15.30: Turngalla

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

18.45: Friidrett.

20.05: Sandvolleyball finale (kvinner).

21.00: Friidrett.

TV 2:

13.30: Håndball, kvartfinale menn (TV 2 Xtra).

15.30: Håndball, kvartfinale menn (TV 2 Xtra).

22.35: OL-magasinet.

Onsdag 25. august

NRK1:

07.15: OL-studio med kajakk semifinaler, triatlon (kvinner), fotball, volleyball kvartfinale (menn), basket kvartfinale (kvinner), stup (kvinner) og bryting.

12.05: Seiling (Jannicke Stålstrøm).

17.15: Dagens høydepunkter.

19.30: OL-studio med friidrett (Marius Bakken).

21.35: OL-studio med friidrett og sandvolleyball finale (menn).

23.10: OL-studio med oppsummering.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Fotball semifinale, menn.

13.00: Landhockey semifinale (kvinner).

14.30: Fotball semifinale (menn).

15.45: Sandvolleyball finale (kvinner).

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

18.55: Friidrett (Marius Bakken).

20.35: Sandvolleyball, finale (menn).

TV 2:

22.35: OL-magasinet.

Torsdag 26. august

NRK1:

07.15: OL-studio med kajakk semifinaler, triatlon finale, stup semifinaler, seiling 49er finale, ridning, moderne femkamp (menn) og oppsummering.

17.15: Dagens høydepunkter.

19.30: OL-studio med friidrett (Ronny Nilsen og Andreas Thorkildsen).

21.30: OL-studio med friidrett og oppsummering.

23.10: OL-studio med stup finaler (kvinner).

NRK2:

TV 2:

13.30: Håndball, kvartfinale kvinner (TV 2 Xtra).

22.30: OL-magasinet.

23.00: Håndball, kvartfinale kvinner.

Fredag 27. august

NRK1:

07.00: OL-studio med 50 km kappgang (Trond Nymark), kajakk finaler, stup 10 meter, basket semifinale (kvinner) og boksing.

10.00: Terrengsykling kvinner (Gunn-Rita Dahle).

16.30: Dagens høydepunkter (avbrutt av Oddasat).

17.15: Dagens høydepunkter (avbrutt av Oddasat).

19.30: OL-studio med friidrett.

23.25: OL-studio.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Vannpolo finale (kvinner).

12.30: Basket kvartfinale (menn).

13.45: Boksing.

15.00: Landhockey finale (kvinner).

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

TV 2:

13.30: Håndball, semifinale menn (TV 2 Xtra).

22.30: OL-magasinet.

23.00: Håndball, semifinale menn.

Lørdag 28. august

NRK1:

07.15: OL-studio med kajakk finaler, fotball finale (menn), terrengsykling (menn), stup 10 meter semifinale (menn), landhockeyfinale (menn) og basket finale (kvinner).

08.00: Taekwondo (Nina Solheim).

18.30: Hvis Nina Solheim kvalifiserer seg til finalen i taekwondo.

19.45: OL-studio med friidrett og basket finale (menn).

21.40: OL-studio med friidrett og basket finale (menn).

23.30: OL-studio med boksing og stup.

NRK2:

10.00: Oppsummering av gårsdagens øvelser.

11.30: Basket semifinale.

12.45: Volleyball semifinale.

13.45: Basket semifinale.

15.00: Fotballfinale (menn).

16.30: Oppsummering av dagens øvelser.

TV 2:

20.30: Håndball, bronsefinale menn (TV 2 Xtra).

22.20: OL-magasinet.

22.50: Håndball, bronsefinale menn.

Søndag 29. august

NRK1:

10.45: OL-studio med volleyball finale (kvinner), boksing finaler, volleyball finale (menn), rytmisk sportsgymnastikk (finaler), friidrett og maraton (menn).

18.30: OL-studio med innspurt maraton.

19.45: OL-studio med avslutningsseremoni.

NRK2:

16.30: Vannpolo finale (menn).

TV 2:

09.45: Håndball, finale kvinner og medaljeseremoni (TV 2 Xtra).

15.45: Håndball, finale menn og medaljeseremoni (TV 2 Xtra).

22.10: OL-magasinet.

Det kan komme endringer på sendeplanen.

(.NTB)