UEFA-cupen fotball

UEFA-cupen fotball torsdag, 1. runde 2. kamp:

Dinamo Moskva (Russland) - Lillestrøm 2-1 (sammenlagt 3-4)

Brann - Basel (Sveits) 4-4 (6-7)

Wisla Krakow (Polen) - Real Zaragoza (Spania) 4-1 (5-5) 4-3 på straffer

Slovan Liberec (Tsjekkia) - Norrköping (Sverige) 2-1 (4-3)

MTK Budapest (Ungarn) - CSKA Sofia (Bulgaria) 0-1 (2-2) (MTK videre på bortemål)

Torpedo Moskva (Russland) - Lausanne (Sveits) 0-2 (2-5)

Apoel Nikosia (Kypros) - Brugge (Belgia) 0-1 (0-3)

Vrgryte (Sverige) - Rapid Wien (Østerrike) 1-1 (1-4)

Neftokhomik (Bulgaria) - Lokomotiv Moskva (Russland) 0-0 (2-4)

Maccabi Haifa (Israel) - Vitesse Arnhem (Nederland) 2-1 (2-4)

Betar Jerusalem (Israel) - PAOK (Hellas) 3-3 (4-6)

Dinamo Zagreb (Kroatia) - Slovan Bratislava (Slovakia) 1-1 (4-1)

Gaziantepspor (Tyrkia) - Alaves (Spania) 3-4 (3-4)

AB (Danmark) - Slavia Praha (Tsjekkia) 0-2 (0-5)

Roma (Italia) - Nova Gorica (Slovenia) 7-0 (11-1)

Røde Stjerne Beograd (Jugoslavia) - Leicester (England) 4-1 (5-2) (nøytral bane i Wien)

Nantes (Frankrike) - Krivbas Krivij Rig (Ukraina) 5-0 (6-0)

Amica Wronki (Polen) - Alania Vladikavkas (Russland) 2-0 (5-0)

Boavista (Portugal) - Vorskla Poltava (Ukraina) 2-1 (4-2)

Sen kampstart:

Rayo Vallecano (Spania) - Molde (1-0) 21.00.

Liverpool (England) - Rapid Bucuresti (Romania) (1-0) 21.00, Genk (Belgia) - Zürich (Sveits) (2-1) 18.45, Espanyol (Spania) - Olimpija Ljubljana (Slovenia) (1-2) 21.15, Osijek (Kroatia) - Brøndby (Danmark) (2-1) 20.45, Inter (Italia) - Ruch Chorzow (Polen) (3-0) 21.00, Parma (Italia) - Pobeda Prilep (Makedonia) (2-0) 14.30, Rijeka (Kroatia) - Celta Vigo (Spania) (0-0) 19.00, Fiorentina (Italia) - Tirol (Østerrike) (1-3) 20.30, HJK Helsingfors (Finland) - Celtic (Skottland) (0-2) 18.00, Iraklis (Hellas) - Gueugnon (Frankrike) (0-0) 19.30, St. Gallen (Sveits) - Chelsea (England) (0-1) 20.45), Herfølge (Danmark) - AIK (Sverige) (1-0) 20.30, Hearts (Skottland) - Stuttgart (Tyskland) (0-1) 21.00, AEK Aten (Hellas) - Vasas Budapest (Ungarn) (2-2) 20.00, Porto (Portugal) - Partizan Beograd (Jugoslavia) (1-1) 21.30, Ajax (Nederland) - Gent (Belgia) (6-0) 20.15, Werder Bremen (Tyskland) - Antalyaspor (Tyrkia) (0-2) 19.45, Benfica (Portugal) - Halmstad (Sverige) (1-2) 21.00, Feyenoord

(Nederland) - Dunaferr (Ungarn) (1-0) 20.00, OFI Kreta (Hellas) - Napredak Krusevac (Jugoslavia) (0-0) 20.00.

(NTB)