- Serbia - Norge, klokka 20.45
BEOGRAD (Dagbladet): For første gang siden 4. september i fjor spiller Erling Braut Haaland bortekamp for Norge. Det skjer mot Serbia i Nations League, på hjemmebanen til Røde Stjerne.
Rettighetshaver TV 2 har kastet innpå full tropp igjen etter to år med coronautfordringer. Men kanalens sjefanalytiker på landskamper - Egil Drillo Olsen - uteblir fra kveldens kamp.

TV 2's fotballsjef, Eystein Thue, opplyser til Dagbladet at det ikke ligger noe dramatikk bak Drillos fravær.
- Hvorfor jobber han ikke i kveld?
- Det er ingen spesiell grunn til det. Vi vil ha litt variasjon. Vi har vært hjemme hos ham med Marius Skjelbæk, men nå er Skjelbæk i Serbia.
Thue fortsetter:
- Drillo er vel i Trondheim i helga. Så kommer han rett fra Trondheim til Sverige på søndag. Han er på et event i Trøndelag. Han kunne sikkert ha jobbet, men er ikke booket inn til kampen i dag.
- Men han blir ringside i Stockholm mot Sverige søndag?
- Ja. Og det samme blir han på kampene på Ullevaal (mot Slovenia 9. juni og Sverige 12. juni).
Drillo fylte 80 år 22. april. Der andre har pensjonert seg for lengst, holder han koken som en av Norges viktigste fotballstemmer.
- Han reiser rett fra jobb - med fotball-quiz - til Sverige og blir med oss på Friends Arena. Han er et ja-menneske, påpeker Thue.
Heller ikke kanalens frontfigur på kommentatorplass, Øyvind Alsaker, blir med i kveld.
Inn kommer Espen Ween, som kommenterer i tospann med Jesper Mathisen.
- Øyvind har hatt mye reising i det siste. Det har vært en travel sesonginnspurt for ham, med Premier League og Champions League, forteller Thue.

- Vi trenger ikke å kjøre så hardt på, når vi har så mange gode å ta av. Øyvind er tilbake mot Sverige.
Kampstart i kveld: 20.45.