- Argentina - Kroatia 3-0 (2-0)
LUSAIL/OSLO (Dagbladet): Hele fotballverden sto stille da Lionel Messi satte fart fra midten av banen tirsdag kveld på Lusail Stadium. Et fantastisk soloraid, som kunne minne om Diego Maradonas soloraid fra 1986 mot England, endte til slutt med at Julián Álvarez kunne sette foten fram og legge ballen i det åpne nettet.
- Det minnet meg om Maradona, sa TV 2s fotballkommentator Øyvind Alsaker etter kampslutt.

Hylles etter bragd: - Wow
I over ett tiår har diskusjonen gått om hvem som er tidenes beste fotballspiller. Lionel Messi eller Cristiano Ronaldo?
Tirsdag kveld er i hvert fall fotballverden samstemte.
- Er det i hele tatt en debatt, spør den engelske legenden Garry Lineker.
Sky Sports fotballekspert Jamie Carragher er ikke i tvil.
- Messi er den beste noensinne! skriver den tidligere Liverpool-profilen på Twitter.
I hjemlandet Argentina har det virket som at Maradona fremdeles blir ansett som større enn Messi. Førstnevnte ledet Argentina til VM-seier i 1986 i Mexico, og mange har pekt på at det er VM-trofeet som er Messis akilleshæl blant det argentinske folket.
Søndag kan det spøkelset forsvinne, når Argentina enten møter Marokko eller Frankrike i finalen. Det blir avgjort i morgen, når de to lagene møtes i den andre semifinalen.
Også våre naboer i Sverige lar seg begeistre av fotballmagikeren.
- Det er Messis verden. Vi var lever i den, skriver Aftonbladets fotballkommentator Erik Niva.
- Om Messi er tidenes beste? Selvfølgelig sier vi det, fordi vi er argentinere. Kanskje vi er egoistiske, men jeg er ikke i tvil. Jeg har sagt det i lange tider. Jeg er privilegert som får se ham trene og spille, sier Argentina-trener Lionel Scaloni på pressekonferansen etter kampen.

- Lionel Messi er ett steg nærmere å bli den første argentineren til å løfte VM-trofeet siden Maradona, skriver ESPN.