VIF-jubel også på isen

HAMAR (Dagbladet): Storhamar- Vålerenga 2- 4. Vegar Barlie fikk to minutters utvisning etter en skikkelig slåsskamp med Ole Eskild Dahlstrøm. Det lover godt for Vålerenga - for Barlie med og uten tenning er to forskjellige spillere.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert

Barlie utliknet Storhamars tidlige ledelse, og spillet hans viste at form og spilleglede er i anmarsj.

Nå håper Vegar Barlie på landslagsplass etter nyttår.

- Sesongstarten var treg, og tankene mine var ikke alltid i ishockeyhallen. Men nå har det løsnet ordentlig, selv om jeg fortsatt er litt bak fjorårsnivået, sier Barlie til Dagbladet.

Svangerskap

VIF-forwarden forklarer problemene slik:

- Kona mi venter barn i januar, og svangerskapet har vært komplisert. Hvilepulsen hennes har ligget på 140. Derfor må hun ta sterke medisiner, som i verste fall kan skade fosteret.

- Dette har preget meg, og jeg har fått slite mer enn normalt.

- Etter fødselen blir det landslagsspill?

- Jeg har forklart Leif Boork situasjonen og håper på forståelse. Men jeg stiller ikke på samling før i mars.

- Jeg skal være hos kona mi den tida hun trenger meg. En ting er å reise til Hamar. Noe annet er å være i utlandet.

Barlie mener for øvrig at Vålerenga har tatt ett skritt videre siden forrige sesong.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer