(Dagbladet.no): Start-FFK 1-3. Middlesbrough-Manchester United 4-1.
Start Fredrikstad 1-3 (0-2)
Kristiansand stadion. 16 563 tilskuere.
Mål: 0-1 Øyvind Hoås (10), 0-2 Hans Erik Ramberg (45), 1-2 Stefan Bärlin (47), 1-3 Martin Wiig (90)
Gult kort: Lars Martin Engedal, Start, Michael Røn, Rajo Piiroja, Steinar Sørlie, Fredrikstad
Dommer: Per Ivar Staberg, Harstad..
Middlesbrough Manchester United 4-1 (3-0)
The Riverside Stadium, 30 579 tilskuere.
Mål: 1-0 Mendieta (2), 2-0 Hasselbaink (25), 3-0 Yakubu (str. 45), 4-0 Mendieta (78), Ronaldo (90).
Gult kort: Emanuel Pogatetz, Middlesbrough. Ruud van Nistelrooy, Alan Smith, Darren Fletcher og John OShea, Manchester United.
Dommer: Alan Wiley.
En 20-åring var fra seg av fortvilelse over tapene til sine to favorittlag, Start og Manchester United på lørdag. Han har innrømmet at han natt til søndag forsøkte å sette fyr på lensmannskontoret i Froland i rein frustrasjon.
- Jeg har aldri hørt om lignende forunderlige forklaring. Tapene ble for mye for ham, sier lensmann Øystein Krogstad til Agderposten.
Politiet sjekket en mistenkt i saken i går, og fikk full klaff umiddelbart. Lensmannen er selv glad i fotball, og uttrykker en viss forståelse for den unge mannens skuffelse, selv om han naturligvis tar avstand fra reaksjonen:
- Start og United er også mine to favorittlag, og jeg kan sånn sett forstå skuffelsen. Men at fotballen blir så viktig at noen går til så drastiske skritt i ren frustrasjon over tap, har jeg overhodet ingen forståelse for, sier lensmann Krogstad.
Gjerningsmannen hadde trolig flyttet en papirdunk 40-50 meter, til et utvendig hjørne på lensmannskontoret med trevegger på begge sider.
Kjell Ivar Aarli (28) reddet imidlertid kontorbygningen fra å ta fyr. Han var på vei hjem fra fotballfest omkring klokka fire natt til søndag, og kjente røyklukt og undersøket saken nærmere.
- Jeg ringte nødnummeret med den ene hånda, og fikk dratt søppeldunken bort fra veggen med den andre. Kort tid etter sto dunken i full flamme, forteller Aarli.
20-åringen, som ikke tidligere er straffedømt, er nå siktet for grovt skadeverk. Han ble sluppet fri etter å ha tilstått ildspåsettelsen i avhør.