VM-finalene

Her finner du resultatene fra alle finalene i friidretts-VM i Edmonton.

Søndag 11. august:

1500 M, MENN

Gull: Hicham El Guerrouj, Marokko 3.30,68, sølv: Bernard Lagat, Kenya 3.31,10, bronse: Driss Maazouzi, Frankrike 3.31,54, 4) William Chirchir, Kenya 3.31,91, 5) Reyes Estevez, Spania 3.32,34, 6) Jose Antonio Redolat, Spania 3.34,29, 7) Rui Silva, Portugal 3.35,74, 8) Abdelkader Hachlaf, Marokko 3.36,54, 9) Gert-Jan Liefers, Nederland 3.36,99, 10) Paul McMullen, USA 3.39,35, 11) Adil Kaouch, Marokko 3.48,45, 12) Mehdi Baala, Frankrike 3.55,36.

400 X 100 m, MENN

Gull: USA (Mickey Grimes, Bernard Willams, Dennis Mitchell, Tim Montgomery) 37,96, sølv: Sør-Afrika (Morne Nagel, Corne Du Plessis, Lee-Roy Newton, Mathew Quinn) 38,47, bronse: Trinidad og Tobago (Marc Burns, Ato Bolton, Jaycey Harper, Darrel Brown) 38,58, 4) Australia 38,83, 5) Japan 38,96, 6) Elfenbeinskysten 39,18, 7) Polen 39,71.

  • Brasil fullførte ikke.

    4 X 400 M, MENN


    Gull: USA (Leonard Byrd, Antonio Pettigrew, Derrick Brew, Angelo Taylor) 2.57,54, sølv: Bahamas (Avard Moncur, Christopher Brown, Troy McIntosh, Timothy Munnings) 2.58,19, bronse: Jamaica (Brandon Simpson, Christopher Williams, Gregory Haughton, Danny McFarlane)2.58,39, 4) Polen 2.59,71, 5) Brasil 3.01,09, 6) Storbritannia 3.01,26, 7) Spania 3.02,24, 8) Tyskland 3.03,52.

    SPYD, MENN


    Gull: Jan Zelezny, Tsjekkia 92,80, sølv: Aki Parviainen, Finland 91,31, bronse: Konstadinos Gatsioudis, Hellas 89,95, 4) Breaux Greer, USA 87,00, 5) Raymond Hecht, Tyskland 86,46, 6) Boris Henry, Tyskland 85,52, 7) Sergej Makarov, Russland 83,64, 8) Eriks Rags, Latvia 82,82, 9) Li Rongxiang, Kina 81,80, 10) Aleksandr Ivanov, Russland 80,56, 11) Voldemars Lusis, Latvia 79,70, 12) Mick Hill, Storbritannia 77,81.

    800 M, KVINNER


    Gull: Maria de Lourdes Mutola, Mosambik 1.57,17, sølv: Stephanie Graf, Østerrike 1.57,20, bronse: Letitia Vriesde, Surinam 1.57,35, 4) Faith Macharia, Kenya 1.58,98, 5) Diane Cummins, Canada 1.59,49, 6) Kelly Holmes, Storbritannia 1.59,76, 7) Mayte Martinez, Spania 2.00,09, 8) Ivonne Teichmann, Tyskland 2.04,33.

    4 X 400 M, KVINNER


    Gull: Jamaica (Sandie Richards, Catherine Scott, Debbie-Ann Parris, Lorraine Fenton) 3.20,65, sølv: Tyskland (Florence Ekpo-Umoh, Shanta Ghosh, Claudia Marx, Grit Breuer) 3.21,97, bronse: Russland (Irina Rosjikina, Julia Nosova, Anastasia Kapatsjinskaja, Olesja Zykina) 3.24,92, 4) USA 3.26,88, 5) Storbritannia 3.26,94, 6) Frankrike 3.27,54, 7) Polen 3.27,78, 8) Canada 3.27,93.

    MARATON, KVINNER


    Gull: Lidia Simon, Romania 2.26.01, sølv: Reiko Tosa, Japan 2.26.06, bronse: Svetlana Zakharova, Russland 2.26.18, 4) Yoko Shibui, Japan 2.26.33, 5) Sonja Krolik, Tyskland 2.28.17, 6) Florence Barsosio, Kenya 2.28.36, 7) Shitaye Gemeche, Etiopia 2.28.40, 8) Ljubov Morgunova, Russland 2.28.54, 9) Kazumi Matsuo, Japan 2.29.57, 10) Constantina Dita, Romania 2.30.38, 11) Jirina Timofejeva, Russland 2.30.48, 12) Firija Sultanova-Zjdanova, Russland 2.30.58, 13) Fatuma Roba, Etiopia 2.31.10, 14) Ornella Ferrara, Italia 2.32.45, 15) Nuta Olaru, Romania 2.33.05, 16) Yun Sun-Sook, Sør-Korea 2.33.09, 17) Bruna Genovese, Italia 2.33.13, 18) Marleen Renders, Belgia 2.33.25, 19) Meseret Kotu, Etiopia 2.33.43, 20) Rosaria Console, Italia 2.34.11, 21) Rie Matsuoka, Japan 2.34.45, 22) Tiziana Alagia, Italia 2.34.45, 23) Melanie Kraus, Tyskland 2.34.51, 24) Marie Söderström-Lundberg, Sverige 2.35.00, 25) Maria Abel, Spania 2.39.09, 26) Sara Ferrari, Italia 2.36.07, 27) Maria Luisa Larraga, Spania 2.36.20, 28) Marta Fernandez de Castro, Spania 2.37.09, 29) Griselda Gonzalez, Spania 2.37.52, 30) Alina Tecuta-Gherasim, Romania 2.38.19, 31) Tedelesh Birra, Etiopia 2.39.10, 32) Jill Gaitenby, USA 2.39.20, 33) Tina Connelly, Canada 2.40.16, 34) Sandy Jacobson, Canada 2.40.24, 35) Eva Sanz, Spania 2.41.16, 36) Elizabeth Mongudhi, Namibia 2.42.23, 37) Takami Ominami, Japan 2.42.25, 38) Isabelle Ledroit, Canada 2.43.30, 39) Teresa Duffy, Irland 2.43.33, 40) Susan Michelsson, Australia 2.46.14, 41) Michelle Simonaitis, USA 2.46.20, 42) Rosa Gutierrez, USA 2.49.08, 43) Danuta Bartoszek, Canada 2.50.06, 44) Tania Jones, Canda 2.50.46, 45) Rachel Cook, USA 2.53.21, 46) Gulsara Dadabayeva, Tadsjikistan 2.54.12, 47) Alexa Babakhanian, Armenia 2.56.57, 48) Magda Castillo, Honduras 2.57.17, 49) Margarita Conde, Guatemala 3.03.03, 50) Angelina Cornelio, Guatemala 3.12.21, 51) Herlinda Xol, Guatemela 3.14.29, 52) Lindiwe Maziya, Swaziland 3.23.19.

  • Brøt: Elfenesh Alemu, Etiopia, Zahia Dahmani, Frankrike, Jirina Matrosova, Usbekistan, Cristiana Pomacu, Romania, Jennifer Tonkin, USA, Kathrin Ullrich-Wessel, Tyskland.

    HØYDE, KVINNER


    Gull: Hestrie Cloete, Sør-Afrika 2,00, sølv: Inha Babakova, Ukraina 2,00, bronse: Kajsa Bergqvist, Sverige 1,97, 4) Venelina Veneva, Bulgaria 1,97, 5) Vita Palamar, Ukraina 1,94, 6) Blanka Vlasic, Kroatia 1,94, 7) Dora Gyorffy, Ungarn og Monica Iagar-Dinescu, Romania 1,90, 9) Oana Musunoiu-Pantelimon, Romania 1,90, 10) Amy Acuff, USA og Jelena Guljajeva, Russland 1,90, 12) Antonietta Di Martino, Italia 1,85.

    Lørdag 10. august:

    50 KM KAPPGANG, MENN


    Gull: Robert Korzeniowski, Polen 3.42.08, sølv: Jesus Angel Garcia, Spania 3.43.07, bronse: Edgar Hernandez, Mexico 3.46.12, 4) Aigars Fadejevs, Latvia 3.46.20, 5) Vladimir Potemin, Russland 3.46.53, 6) Valenti Masana, Spania 3.48.28, 7) Curt Clausen, USA 3.50.46, 8) Marco Giungi, Italia 3.51.09, 9) Tomasz Lipiec, Polen 3.53.06, 10) Mike Trautmann, Tyskland 3.53.15, 11) Denis Langlois, Frankrike 3.53.42, 12) David Boulanger, Frankrike 3.53.52, 13) Francesco Galdenzi, Italia 3.54.42, 14) Phillip Dunn, USA 3.56.33, 15) Mikel Odriozola, Spania 3.57.17, 16) Spiridon Kastanis, Hellas 3.57.35, 17) Yoshimi Hara, Japan 3.58.47, 18) Milos Holusa, Tsjekkia 3.58.54, 19) Tim Berrett, Canada 3.59.34, 20) Sergej Korepanov, Kasakhstan 3.59.57, 21) Aleksandar Rakovic, Jugoslavia 4.01.50, 22) Jacob Sorensen, Danmark 4.03.21, 23) Stefan Malik, Slovakia 4.04.50, 24) Miguel Angel Rodriguez, Mexico 4.06.45, 25) Jorge Costa, Portugal 4.07.48, 26) Fredrik Svensson, Sverige 4.08.35, 27) René Piller, Frankrike 4.10.54, 28) Jamie Costin, Irland 4.11.58, 29) Fumio Imamura, Japan 4.12,28, 30) Ugis Bruvelis, Latvia 4.22.02, 31) Arturo Huerta, Canada 4.25.07.

  • Diskvalifisert: Bengt Bengtsson, Sverige, Darren Bown, Australia, Nathan Deakes, Australia, Modris Liepins, Latvia, Roman Magdziarczyk, Polen, Pedro Martins, Portugal, Nikolaj Matjukhin, Russland, Liam Murphy, Australia, Denis Trautmann, Tyskland, Daugvinas Zujus, Litauen.
  • LENGDE, MENN

  • Brøt: Craig Barrett, New Zealand, Giovanni De Benedictis, Italia, Trond Nymark, Norge, Matej Spisiak, Slovakia, Sandor Urbanik, Ungarn, Aleksej Vojevodin, Russland, Omar Zepeda, Mexico.
    Gull: Ivan Pedroso, Cuba 8,40, sølv: Savante Stringfellow, USA 8,24, bronse: Carlos Calado, Portugal 8,21, 4) Miguel Pate, USA 8,21, 5) Kareem Streete-Thompson, Caymanøyene 8,10, 6) Oleksij Lukasjevitsj, Ukraina 8,10, 7) James Beckford, Jamaica 8,08, 8) Dwight Phillips, USA 7,92, 9) Grzegorz Marciniszyn, Polen 7,92, 10) Hussein Taher Al-Sabee, Saudi-Arabia 7,90, 11) Abdulrahman Al-Nubi, Qatar 7,63, 12) Vitalij Sjkurlatov, Russland 7,61.

    5000 M, KVINNER


    Gull: Olga Jegorova, Russland 15.03,39, sølv: Marta Dominguez, Spania 15.06,59, bronse: Ayelech Worku, Etiopia 15.10,17, 4) Dong Yanmei, Kina 15.10,73, 5) Irina Mikitenko, Tyskland 15.13,93, 6) Jelena Zadorozhnaja, Russland 15.16,15, 7) Edith Masai, Kenya 15.17,67, 8) Gabriela Szabo, Romania 15.19,55, 9) Rose Cheruiyot, Kenya 15.23,18, 10) Tatjana Tomasjova, Russland 15.23,83, 11) Joanne Pavey, Storbritannia 15.28,41, 12) Benita Willis, Australia 15.36,75, 13) Merima Denboba, Etiopia 15.41,09, 14) Fatima Yvelain, Frankrike 15.53,52, 15) Teresa Recio, Spania 15.57,32.

    4 X 100 M, KVINNER


    Gull: USA (Kelli White, Chryste Gaines, Inger Miller, Marion Jones) 41,71, sølv: Tyskland (Melanie Paschke, Gaby Rockmeier, Birgit Rockmeier, Marion Wagner) 42,32, bronse: Frankrike (Sylviane Felix, Frederique Bangue, Muriel Hurtis, Odiah Sidibe) 42,39, 4) Jamaica 42,40, 5) Nigeria 42,52, 6) Storbritannia 42,60, 7) Hellas 43,25, 8) Russland 43,58.

    100 M HEKK, KVINNER


    Gull: Anjanette Kirkland, USA 12,42, sølv: Gail Devers, USA 12,54, bronse: Olga Sjisjigina, Kasakhstan 12,58, 4) Svetia Dimitrova, Bulgaria 12,58, 5) Jenny Adams, USA 12,63, 6) Dionne Rose-Henley, Jamaica 12,79, 7) Linda Farga, Frankrike 12,80, 8) Vonette Dixon, Jamaica 13,02.

    DISKOS, KVINNER


    Gull: Natalja Sadova, Russland 68,57, sølv: Ellina Zvereva, Hviterussland 67,10, bronse: Nicoleta Grasu, Romania 66,24, 4) Anastasia Kelesidou, Hellas 65,50, 5) Franka Dietzsch, Tyskland 65,38, 6) Seilala Sua, USA 63,74, 7) Vera Pospisilova, Tsjekkia 61,47, 8) Kristin Kuehl, USA 61,04, 9) Anja Mollenbeck, Tyskland 60,49, 10) Irina Jatsjenko, Hviterussland 59,45, 11) Li Qiumei, Kina 57,81, 12) Vladimira Rackova, Tsjekkia 56,43.

    Fredag 9. august:

    400 M HEKK, MENN


    Gull: Felix Sanchez, Den Dominikanske Republikk 47,49, sølv: Fabrizio Mori, Italia 47,54, bronse: Dai Tamesue, Japan 47,89, 4) Hadi Soua'an Al-Somaily, Saudi-Arabia 47,99, 5) Boris Gorban, Russland 48,27, 6) Christopher Rawlinson, Storbritannia 48,54, 7) Pawel Januszewski, Polen 48,57, 8) Jiri Muzik, Tsjekkia 49,07.

    200 M, KVINNER


    Gull: Marion Jones, USA 22,39, sølv: Debbie Ferguson, Bahamas 22,52, bronse: Kelli White, USA 22,56, 4) LaTasha Jenkins, USA 22,85, 5) Cydonie Mothersill, Cayman-øyene 22,88, 6) Juliet Campbell, Jamaica 22,99, 7) Alenka Bikar, Slovenia 23,00, 8) Myriam Leonie Mani, Kamerun 23,15.

    TRESTEG, KVINNER


    Gull: Tatjana Lebedeva, Russland 15,25, sølv: Francoise Mbango Etone, Kamerun 14,60, bronse: Tereza Marinova, Bulgaria 14,58, 4) Magdelin Martinez, Italia 14,52, 5) Heli Koivula, Finland 14,28, 6) Cristina Nicolau, Romania 14,17, 7) Ashia Hansen, Storbritannia 14,10, 8) Trecia Smith, Jamaica 13,92, 9) Olga Bolsjova, Moldova 13,86, 10) Olena Hovorova, Ukraina 13,85, 11) Camilla Johansson, Sverige 13,84, 12) Natalja Safronova, Hviterussland 13,82.

    Torsdag 8. august:

    200 M, MENN


    Gull: Konstadinos Kederis, Hellas 20,04, sølv: Christopher Williams, Jamaica 20,20, bronse: Kim Collins, St. Kitts 20,20 og Shawn Crawford, USA 20,20, 5) Christian Malcolm, Storbritannia 20,22, 6) Stephane Buckland, MRI 20,24, 7) Kevin Little, USA 20,25, 8) Marlon Devonish, Storbritannia 20,38.

    110 M HEKK, MENN


    Gull: Allen Johnson, USA 13,04, sølv: Anier Garcia, Cuba 13,07, bronse: Dudley Dorival, Haiti 13,25, 4) Yoel Hernandez, Cuba 13,30, 5) Robert Kronberg, Sverige 13,51, 6) Jevgenij Petsjonkin, Russland 13,52, 7) Dawane Wallace, USA 13,76, 8) Shaun Bownes, Sør-Afrika 13,84.

    STAV, MENN


    Gull: Dmitri Markov, Australia 6,05, sølv: Aleksandr Averbukh, Israel 5,85, bronse: Nick Hysong, USA 5,85, 4) Michael Stolle, Tyskland 5,85, 5) Romain Mesnil, Frankrike 5,85, 6) Richard Spiegelburg, Tyskland 5,75 og Christian Tamminga, Nederland 5,75, 8) Adam Kolasa, Polen 5,75, 9) Timothy Mack, USA 5,75, 10) Viktor Christyakov, Australia 5,75, 11) Danny Ecker, Tyskland 5,65, 12) Martin Eriksson, Sverige 5,50. Uten resultat: Rens Blom, Nederland.

    20 KM KAPPGANG, KVINNER


    Gull: Olimpiada Ivanova, Russland 1.27.48, sølv: Valentina Tsybulskaja, Hviterussland 1.28.49, bronse: Elisabetta Perrone, Italia 1.28.56, 4) Erica Alfridi, Italia 1.29.48, 5) Maria Vasco, Spania 1.30.19, 6) Norica Cimpean, Romania 1.30.39, 7) Melanie Seeger, Tyskland 1.30.41, 8) Annarita Sidoti, Italia 1.31.40, 9) Maria Guadalupe Sanchez, Mexico 1.32.27, 10) Victoria Palacios, Mexico 1.33.52, 11) Athina Papayanni, Hellas 1.34.56, 12) Nevena Mineva, Bulgaria 1.35.18, 13) Olive Loughmane, Irland 1.35.24, 14) Kim Mi-jung, Sør-Korea 1.35.30, 15) Vira Zozulja, Ukraina 1.35.32, 16) Geovana Irusta, Bolivia 1.36.50, 17) Anne Haaland Simonsen, Norge 1.37.11, 18) Sonata Milusauskaite, Litauen 1.37.33, 19) Debbi Lawrence, USA 1.37.57, 20) Karen Foan, Canada 1.38.09, 21) Sofia Avoila, Portugal 1.39.10, 22) Mara Ibanez, Mexico 1.39.26, 23) Fatiha Ouali, Frankrike 1.40.16, 24) Kaori Nikaido, Japan 1.40.57, 25) Jill Zenner, USA 1.42.43, 26) Teresita Collado, Guatemala 1.42.43, 27) Angela Keogh, Norfolkøya 2.08.46.

  • Diskvalifisert: Natalja Fedoskina, Russland, Susana Feitor, Portugal, Ines Henriques, Portugal, Hristina Kokotou, Hellas, Liu Hongyu, Kina, Jelena Nikolajeva, Russland, Gillian O'Sullivan, Irland, Kjersti Tysse Plätzer, Norge, Michelle Rohl, USA, Jane Saville, Australia, Kerry Saxby-Junna, Australia, Maya Sazonova, Kasakhstan, Sun Chunfang, Kina, Ryoko Tadamasa, Japan, Svetlana Tolstaja, Kasakhstan.

    Onsdag 8. august:

    10 000 M, MENN


    Gull: Charles Kamathi, Kenya 27.53,25, sølv: Assefa Mezgebu, Etiopia 27.53,97, bronse: Haile Gebrselassie, Etiopia 27.54,41, 4) Yibeltal Admassu, Etiopia 27.55,24, 5) Fabian Roncero, Spania 27.56,07, 6) José Rios, Spania 27.56,58, 7) Paul Kosgei, Kenya 27.57,56, 8) John Cheruiyot, Kenya 27.58,06, 9) Habte Jifar, Etiopia 28.02,71, 10) Kamiel Maase, Nederland 28.05,41, 11) Jauad Gharib, Marokko 28.05,45, 12) Jose Manuel Martin, Spania 28.06,33, 13) Jeff Schiebler, Canada 28.07,06, 14) Marco Mazza, Italia 28.08,00, 15) Toshinari Takaoka, Japan 28.13,99, 16) Abderrahim Goumri, Marokko 28.14,06, 17) Teodoro Vega, Mexico 28.14,77, 18) Alan Culpepper, USA 28.18,44, 19) Abdihakem Abdirahman, USA 28.34,38, 20) Joao N'Tyamba, Angola 28.38,31, 21) Said Berioui, Marokko 28.38,80, 22) Naoki Mishiro, Japan 28.42,68, 23) Mebrahtom Keflezighi, USA 28.44,48, 24) Kamal Kohl, Algerie 28.52,47, 25) John Henwood, New Zealand 29.01,62. Brøt: Mohammed Mourhit, Belgia, Aloys Nizigama, Burundi, José Ramos, Portugal.

    3000 M HINDER


    Gull: Reuben Kosgei, Kenya 8.15,16, sølv: Ali Ezzine, Marokko 8.16,21, bronse: Bernard Barmasai, Kenya 8.16,59, 4) Luis Miguel Martin, Spania 8.18,87, 5) Bouabdallah Tahri, Frankrike 8.19,56, 6) Antonio Jimenez, Spania 8.19,82, 7) Khamis Abdullah Saifeldin, Qatar 8.20,01, 8) Raymond Yator, Kenya 8.20,87, 9) Raif Assmus, Tyskland 8.21,73, 10) Brahim Boulami, Marokko 8.21,95, 11) Tim Broe, USA 8.23,07, 12) Eliseo Martin, Spania 8.27,78, 13) Christian Belz, Sveits 8.31,43, 14) Joel Bourgeois, Canada 8.36,38, 15) Gael Pencreach, Frankrike 8.41,51.

    HØYDE, MENN


    Gull: Martin Buss, Tyskland 2,36, sølv: Jaroslav Rijbakov, Russland 2,33 og Vjatsjeslav Voronin, Russland 2,33, 4) Javier Sotomayor, Cuba 2,33, 5) Stefan Holm, Sverige 2,30 og Sergej Klijugin, Russland 2,30, 7) Mark Boswell, Canada 2,25 og Staffan Strand, Sverige 2,25, 9) Kwaku Boateng, Canada 2,25, 10) Abderahmane Hammad, Algerie 2,20 og Charles Austin, USA 2,20, 12) Gilmar Mayo, Colombia 2,20.

    DISKOS, MENN


    Gull: Lars Riedel, Tyskland 69,72, sølv: Virgilijus Alekna, Litauen 69,40, bronse: Michael Mollenbeck, Tyskland 67,61, 4) Dmitrij Sjevtsjenko, Russland 67,57, 5) Adam Setliff, USA 66,55, 6) Vasilij Kaptjukh, Hviterussland 66,25, 7) Roland Varga, Ungarn 65,86, 8) Frantz Kruger, Sør-Afrika 65,27, 9) Jason Tunks, Canada 63,79, 10) Timo Tompuri, Finland 62,82, 11) Igor Primc, Slovenia 62,36, 12) Einar Kristian Tveitå, Norge 59,11.

    400 M HEKK, KVINNER


    Gull: Nezha Bidouane, Marokko 53,34, sølv: Julija Nosova, Russland 54,27, bronse: Daimi Pernia, Cuba 54,51, 4) Tonja Buford-Bailey, USA 54,55, 5) Debbie-Ann Parris, Jamaica 54,68, 6) Ionela Tirlea, Romania 55,36, 7) Deon Hemmings, Jamaica 55,83, 8) Sandra Glover, USA 57,42.

    Tirsdag 7. august:

    800 M, MENN


    Gull: André Bucher, Sveits 1.43,70. Sølv: Wilfred Bungei, Kenya 1.44,55. Bronse: Pawel Czapiewski, Polen 1.44,63. 4) William Yiampoy, Kenya 1.44,96, 5) Nils Schumann, Tyskland 1.45,00, 6) Mbulaeni Mulaudzi, Sør-Afrika 1.45,01, 7) Khalid Tighazouine, Marokko 1.45,58, 8) Hezekiel Sepeng, Sør-Afrika 1.46,68.

    TIKAMP, MENN


    Gull: Tomas Dvorak, Tsjekkia 8902. Sølv: Erki Nool, Estland 8815. Bronse: Dean Macey, Storbritannia 8603. 4) Attila Zsivoczkym, Ungarn 8371, 5) Lev Lobodin, Russland 8352, 6) Jiri Ryba, Tsjekkia 8332, 7) Stefan Schmid, Tyskland 8307, 8) Laurent Hernu, Frankrike 8280, 9) Oleksandr Jurkov, Ukraina 8264, 10) Roman Sebrle, Tsjekkia 8174, 11) Michael Nolan, Canada 8169, 12) Mario Anibal, Portugal 8155, 13) Zsolt Kurtosi, Ungarn 8097, 14) Benjamin Jensen, Norge 8090, 15) Phil McMullen, USA 8079, 16) Chiel Warners, Nederland 7916, 17) Kip Janvrin, USA 7905.

  • Brøt: Bryan Clay, USA, Sebastian Knabe, Tyskland, Klaus Ambrosch, Østerrike, Jon Arnar Magnusson, Island, Eduard Hämäläinen, Finland.

    KVINNER, 400 M


    Gull: Amy Mbacke-Thiam, Senegal 49,86. Sølv: Lorraine Fenton, Jamaica 49,88. Bronse: Ana Guevara, Mexico 49,97. 4) Grit Breuer, Tyskland 50,49, 5) Nadjina Kaltouma, Chad 50,80, 6) Olesja Zykina, Russland 50,93, 7) Mireille Nguimgo, Kamerun 51,97. Brøt: Falilat Ogunkoya, Nigeria.

    KVINNER, 1500 M


    Gull: Gabriela Szabo, Romania 4.00,57. Sølv: Violeta Szekely, Romania 4.01,70. Bronse: Natalja Gorelova, Russland 4.02,40. 4) Carla Sacramento, Portugal 4.03,96, 5) Lidia Chojecka, Polen 4.06,70, 6) Natalia Rodriguez, Spania 4.07,10, 7) Alesja Turova, Hviterussland 4.07,25, 8) Sureyya Ayhan, Tyrkia 4.08,17, 9) Julija Kosenkova, Russland 4.08,84, 10) Mardrea Hyman, Jamaica 4.12,48, 11) Leah Pells, Canada 4.15,34, 12) Nuria Fernandez, Spania 4.17,86.

    KVINNER, 10.000 M


    Gull: Derartu Tulu, Etiopia 31.48,81. Sølv: Berhane Adere, Etiopia 31.48,85. Bronse: Gete Wami, Etiopia 31.49,98. 4) Paula Radcliffe, Storbritannia 31.50,06, 5) Mihaela Botezan, Romania 32.03,46, 6) Ljudmila Petrova, Russland 32.04,94, 7) Asmae Leghzaoui, Marokko 32.06,35, 8) Yamna Belkacem, Frankrike 32.09,21, 9) Haruko Okamoto, Japan 32.14,56, 10) Ljudmila Biktasjeva, Russland 32.18,64, 11) Deena Drossin, USA 32.18,65, 12) Olivera Jevtic, Jugoslavia 32.19,44, 13) Mizuki Noguchi, Japan 32.19,94, 14) Aster Bacha, Etiopia 32.25,81, 15) Teresa Recio, Spania 32.30,56, 16) Hrisostomia Iakovou, Hellas 32.31,46, 17) Natalja Berkut, Ukraina 32.32,68, 18) Gunhild Halle Haugen, Norge 32.33,72, 19) Mari Ozaki, Japan 32.39,17, 20) Tina Connelly, Canada 33.00,37, 21) Ana Dias, Portugal 33.03,78, 22) Jennifer Rhines, USA 33.11,22, 23) Inga Juodeskiene, Litauen 33.11,60, 24) Maria Paredes, Ecuador 35.44,52.

    KVINNER, LENGDE


    Gull: Fiona May, Italia 7,02. Sølv: Tatjana Kotova, Russland 7,01. Bronse: Niurka Montalvo, Spania 6,88. 4) Tunde Vaszi, Ungarn 6,86, 5) Valentina Gotovska, Latvia 6,84, 6) Niki Xanthou, Hellas 6,76, 7) Maurren Higa Maggi, Brasil 6,73, 8) Ljudmila Galkina, Russland 6,70, 9) Guan Yingnan, Kina 6,69, 10) Elva Goulbourne, Jamaica 6,62, 11) Kumiko Ikeda, Japan 6,44. Uten resultat: Jenny Adams, USA.

    KVINNER, SLEGGE


    Gull: Yipsi Moreno, Cuba 70,65. Sølv: Olga Kuzenkova, Russland 70,61. Bronse: Bronwyn Eagles, Australia 68,87. 4) Kamila Skolimowska, Polen 68,05, 5) Manuela Montebrun, Frankrike 67,78, 6) Lorraine Shaw, Storbritannia 65,89, 7) Florence Ezeh, Frankrike 65,88, 8) Ivana Brkljacic, Kroatia 65,43, 9) Kirsten Münchow, Tyskland 64,39, 10) Olga Tsander, Hviterussland 64,10, 11) Zhang Wenxiu, Kina 61,61, 12) Melissa Price, USA 61,57.

    Mandag 6. august:

    400 M, MENN


    Gull: Avard Moncur, Bahamas 44,64, sølv: Ingo Schultz, Tyskland 44,87, bronse: Gregory Haughton, Jamaica 44,98, 4) Antonio Pettigrew, USA 44,99, 5) Eric Milazar, Mauritius 45,13, 6) Hamdan Al-Bishi, Saudi-Arabia 45,23, 7) Alleyne Francique, Grenada 46,23. Fullførte ikke:Robert Mackowiak, Polen.

    TRESTEG, MENN


    Gull: Jonathan Edwards, Storbritannia 17,92, sølv: Christian Olsson, Sverige 17,47, bronse: Igor Spasovkhodskij, Russland 17,44, 4) Yoel Garcia, Cuba 17,40, 5) Walter Davis, USA 17,20, 6) Brian Wellman, Bermuda 16,81, 7) Onochie Achike, Storbritannia 16,79, 8) Rostislav Dimitrov, Bulgaria 16,72, 9) Phillips Idowu, Storbritannia 16,60, 10) Johan Meriluoto, Finland 16,54, 11) Paolo Camossi, Italia 16,18, 12) Konstadinos Zalaggitis, Hellas 16,13.

    100 M, KVINNER


    Gull: Zhanna Pintusevitsj-Block, Ukraina 10,82, sølv: Marion Jones, USA 10,85, bronse: Ekaterini Thanou, Hellas 10,91, 4) Chandra Sturrup, Bahamas 11,02, 5) Chryste Gaines, USA 11,06, 6) Debbie Ferguson, Bahamas 11,13, 7) Kelli White, USA 11,15, 8) Mercy Nku, Nigeria 11,17.

    SPYD, KVINNER


    Gull: Osleidys Menendez, Cuba 69,53, sølv: Mirela Manjani-Tzelili, Hellas 65,78, bronse: Sonia Bisset, Cuba 64,69, 4) Nikola Tomeckova, Tsjekkia 63,11, 5) Steffi Nerius, Tyskland 62,08, 6) Mikaela Ingberg, Finland 61,94, 7) Xiomara Rivero, Cuba 61,60, 8) Aggeliki Tsiolakoudi, Hellas 61,01, 9) Tatjana Sjikolenko, Russland 60,91, 10) Wei Jianhua, Kina 58,45, 11) Claudia Coslovich, Italia 57,27, 12) Taina Kolkkala, Finland 57,21.

    STAV, KVINNER


    Gull: Stacy Dragila, USA 4,75, sølv: Svetlana Feofanova, Russland 4,75, bronse: Monika Pyrek, Polen 4,55, 4) Tatiana Grigorieva, Australia 4,55, 5) Gao Shuying, Kina 4,50, 6) Thorey Edda Elisdottir, Island 4,45, 7) Yvonne Buschbaum, Tyskland 4,45, 8) Pavla Hamackova, Tsjekkia 4,45, 9) Janine Whitlock, Storbritannia 4,35, 10) Caroline Hingst, Tyskland 4,25, 11) Doris Auer, Østerrike 4,25, 12) May Sauer, USA 4,25.

    Søndag 5. august:

    100 METER, MENN

    1) Maurice Greene, USA 9,82, 2) Tim Montgomery, USA 9,85, 3) Bernard Williams, USA 9,94, 4) Ato Boldon, Trinidad og Tobago 9,98, 5) Dwain Chambers, Storbritannia 9,99, 6) Kim Collins, St. Kitts 10,07, 7) Christian Malcolm, Storbritannia 10,11, 8) Abdul Aziz Zakari, Ghana 10,24

    SLEGGE MENN


    1) Szymon Ziolkowski, Polen 83,38, 2) Koji Murofushi, Japan 82,92, 3) Ilja Konovalov, Russland 80,27, 4) Nicola Vizzoni, Italia 80,13, 5) Andriy Skvaruk, Ukraina 79,93, 6) Balazs Kiss, Ungarn 79,75, 7) Igor Astapkovitsj, Hviterussland 79,72, 8) Tibor Gecsek, Ungarn 79,34, 9) Adrian Annus, Ungarn 78,10, 10) Olli-Pekka Karjalainen, Finland 76,76, 11) Maciej Palyszko, Polen 75,94, 12) Nicolas Figere, Frankrike 75,36

    KULE, KVINNER


    1) Janina Koroltsjik, Hviterussland 20,61, 2) Nadine Kleinert-Schmitt, Tyskland 19,86, 3) Vita Pavlisj, Ukraina 19,41, 4) Larisa Pelesjenko, Russland 19,37, 5) Irina Korzjanenko, Russland 19,35, 6) Astrid Kumbernuss, Tyskland 19,25, 7) Nadezjda Ostaptjuk, Hviterussland 18,98, 8) Yumileidi Cumba, Cuba 18,73, 9) Svetlana Kriveljova, Russland 18,70, 10) Krystyna Zabawska, Polen 18,50, 11) Elisangela Adriano, Brasil 18,06, 12) Lieja Koeman, Nederland 17,89

    SJUKAMP KVINNER


    Gull: Jelena Prokhorova, Russland 6694. Sølv: Natalja Sazanovitsj, Hviterussland 6539. Bronse: Shelia Burrell, USA 6472, 4) Natalja Rosjtsjupkina, Russland 6294, 5) Karin Ertl, Tyskland 6283, 6) Austra Skujyte, Litauen 6112 , 7) Le Shundra Nathan, USA 6073, 8) Jirina Belova, Russland 6061, 9) Gertrud Bacher, Italia 6010, 10) Tiia Hautala, Finland 6002, 11) Marie Collonvillé, Frankrike 5887, 12) Nicole Haynes, Canada 5786, 13) Margaret Simpson, Ghana 5748, 14) Tia Hellebaut, Belgia 5680, 15) Pramila G) Ganapathy, India 5492. Brøt: Eunice Barber, Frankrike, Svetlana Kazanina, Kasakhstan. Startet ikke: Denise Lewis, Storbritannia.

    Lørdag 4. august:

    KULE, MENN


    Gull: John Godina, USA 21,87, sølv: Adam Nelson, USA 21,24, bronse: Arsi Harju, Finland 20,93, 4) Manuel Martinez, Spania 20,91, 5) Dragan Peric, Jugoslavia 20,91, 6) Jurij Bilonog, Ukraina 20,83, 7) Conny Karlsson, Finland 20,78, 8) Bradley Snyder, Canada 20,63, 9) Ville Tiisanoja, Finland 20,45, 10) Andrej Mikhnevitsj, Hviterussland 20,42, 11) Joachim Olsen, Danmark 20,38, 12) Janus Robberts, Sør-Afrika 20,18.

  • Gjøran Sørli ble utslått i kvalifiseringen. Han støtte 18,89, og det var 21. beste resultat i kvalifiseringen.

    20 KM KAPPGANG, MENN


    Gull: Roman Rasskazov, Russland 1.20.31, sølv: Ilja Markov, Russland 1.20.33, bronse: Viktor Burajev, Russland 1.20.36, 4) Nathan Deakes, Australia 1.20.55, 5) David Marquez, Spania 1.21.09, 6) Joel Sanchez, Mexico 1.22.05, 7) Satoshi Yanigisawa, Japan 1.22.11, 8) Jefferson Perez, Ecuador 1.22.20.

    Fredag 3. august:

    MARATON, MENN


    Gull: Gezahegne Abera, Etiopia 2.12.42, sølv: Simon Biwott, Kenya 2.12.43, bronse: Stefano Baldini, Italia 2.13.18, 4) Tesfaye Tola, Etiopia 2.13.58, 5) Shigeru Aburaya, Japan 2.14.07, 6) Abdelkader El Mouaziz, Marokko 2.15.41, 7) Tesfaye Jifar, Etiopia 2.16.52, 8) Yoshiteru Morishita, Japan 2.17.05, 9) Takayuki Nishida, Japan 2.17.24, 10) Simretu Alemayehu, Etiopia 2.17.35.