VM-programmet

Dag for dag.

Lørdag 6. august:

9.05: Tresteg kvinner, kvalifisering gruppe A&B

9.10: Sjukamp kvinner, 100 meter hekk

9.15: Kule menn, kvalifisering gruppe A&B

9.45: 100 meter menn, forsøk

10.15: Slegge menn, kvalifisering gruppe A

10.20: Sjukamp kvinner, høyde, gruppe A&B

11.05: 3 000 meter hinder kvinner, forsøk

11.45: 800 meter kvinner, forsøk

11.45: Slegge menn, kvalifisering gruppe B

12.35: 400 meter hekk menn, forsøk

12.55: Sjukamp kvinner, kule, gruppe A&B

16.30: Åpningsseremoni, del 1

17.20: Diskos menn, kvalifisering gruppe A

17.25: Rullestolsløp 100 meter menn (T54)

17.40: 20 km kappgang menn, start

17.45: 100 meter menn, mellomheat

18.25: Sjukamp kvinner, 200 meter

18.30: Høyde kvinner, kvalifisering gruppe A&B

18.58: 20 km kappgang menn, forventet innkomst

19.05: Diskos menn, kvalifisering gruppe B

19.30: 1500 meter menn, forsøk

19.55: Kule menn, finale

20.15: 10 000 meter kvinner, finale

21.15: Åpningsseremoni, del 2

Søndag 7. august:

10.35: 20 km kappgang kvinner, start

10.45: Diskos kvinner, kvalifisering gruppe A

10.55: 400 meter kvinner, forsøk

11.05: Sjukamp kvinner, lengde, gruppe A&B

12.00: 20 km kappgang kvinner, forventet innkomst

12.10: Diskos kvinner, kvalifisering gruppe B

12.30: Stav kvinner, kvalifisering gruppe A&B

12.50: 3 000 meter hinder menn, forsøk

13.00: Sjukamp kvinner, spyd, gruppe A

13.30: 100 meter kvinner, forsøk

14.05: Sjukamp kvinner, spyd, gruppe B

17.40: Diskos menn, finale

17.45: 100 meter kvinner, mellomheat

18.20: 100 meter menn, semifinale

18.40: Tresteg kvinner, finale

18.50: 800 meter kvinner, semifinale

19.20: Sjukamp kvinner, 800 meter (siste øvelse)

20.00: 400 meter hekk menn, semifinale

20.35: 100 meter menn, finale

Mandag 8. august:

17.40: Slegge menn, finale

17.50: 100 meter kvinner, semifinale

18.10: Høyde kvinner, finale

18.20: 10 000 meter menn, finale

19.05: 1500 meter menn, semifinale

19.35: 3000 meter hinder kvinner, finale

20.00: 400 meter kvinner, semifinale

20.35: 100 meter kvinner, finale

Tirsdag 9. august:

10.35: 10-kamp menn, 100 meter

10.45: Spyd menn, kvalifisering gruppe A

11.10: Stav menn, kvalifisering gruppe A&B

11.20: 200 meter menn, forsøk

11.40: 10-kam menn, lengde, gruppe A&B

12.20: Spyd menn, kvalifisering gruppe B

12.40: 400 meter menn, forsøk

13.15: Lengde kvinner, kvalifisering gruppe A&B

13.25: 10-kamp menn, kule, gruppe A&B

16.30: 10-kamp menn, høyde, gruppe A&B

17.35: Diskos kvinner, finale

17.40: 100 meter hekk kvinner, forsøk

18.25: 200 meter menn, mellomheat

19.00: 3 000 meter hinder menn, finale

19.15: Tresteg menn, kvalifisering gruppe A&B

19.25: 800 meter kvinner, finale

19.45: 10-kamp menn, 400 meter

20.25: 400 meter hekk menn, finale

Onsdag 10. august:

9.05: 10-kamp menn, 110 meter hekk

9.50: 110 meter hekk menn, forsøk

10.10: 10-kamp menn, diskos, gruppe A

11.00: 200 meter kvinner, forsøk

11.30: 10-kamp menn, diskos, gruppe B

12.00: 400 meter hekk kvinner, forsøk

12.45: 1500 meter kvinner, forsøk

13.00: Slegge kvinner, kvalifisering gruppe A

13.05: 10-kamp menn, stav

14.40: Slegge kvinner, kvalifisering gruppe B

16.30: 10-kamp menn, spyd, gruppe A

17.10: Stav kvinner, finale

17.35: Lengde kvinner, finale

17.40: 200 meter kvinner, mellomheat

17.45: 10-kamp menn, spyd, gruppe B

18.05: 200 meter menn, semifinale

18.30: 400 meter menn, semifinale

19.00: 400 meter kvinner, finale

19.15: 100 meter hekk kvinner, semifinale

19.30: Spyd menn, finale

19.45: 10-kamp menn, 1500 meter (siste øvelse)

20.20: 5 000 meter kvinner, forsøk

21.10: 1500 meter menn, finale

Torsdag 11. august:

17.35: Spyd menn rullestol (F54), finale

17.35: Stav menn, finale

17.40: 5000 meter menn, forsøk

18.25: 200 meter kvinner, semifinale

18.50: 400 meter hekk kvinner, semifinale

19.00: Tresteg menn, finale

19.20: 800 meter menn, forsøk

20.20: 100 meter hekk kvinner, finale

20.30: 110 meter hekk menn, semifinale

21.05: 200 meter menn, finale

Fredag 12. august:

10.35: 50 km kappgang menn, start

10.55: Spyd kvinner, kvalifisering gruppe A

12.25: Spyd kvinner, kvalifisering gruppe B

12.50: Lengde menn, kvalifisering gruppe A&B

14.12: 50 km kappgang menn, forventet innkomst

17.35: Kule kvinner, kvalifisering gruppe A&B

17.45: 4 x 100 meter menn, forsøk

17.50: Høyde menn, kvalifisering gruppe A&B

18.30: 200 meter kvinner, finale

18.45: Slegge kvinner, finale

18.50: 800 meter menn, semifinale

19.15: 1500 meter kvinner, semifinale

19.45: 110 meter hekk menn, finale

20.05: 4 x 100 meter kvinner, forsøk

20.35: 400 meter menn, finale

Lørdag 13. august:

13.20: Maraton menn, start

13.35: «Athletics through Generations show»

15.30: Maraton menn, forventet innkomst

17.35: 4 x 100 meter menn, semifinale

17.40: Kule kvinner, finale

18.05: 400 meter hekk kvinner, finale

18.30: 4 x 400 meter menn, forsøk

18.45: Lengde menn, finale

19.10: 5 000 meter kvinner, finale

19.40: 4 x 100 meter kvinner, finale

20.05: 4 x 400 meter kvinner, forsøk

20.40: 4 x 100 meter menn, finale

Søndag 14. august:

13.20: Maraton kvinner, start

15.40: Maraton kvinner, forventet innkomst

17.45: Høyde menn, finale

18.10: Rullestolsløp menn 200 meter (T54)

18.30: 800 meter menn, finale

18.40: Spyd kvinner, finale

18.55: 1500 meter kvinner, finale

19.20: 5000 meter menn, finale

19.55: 4 x 400 meter kvinner, finale

20.20: 4 x 400 meter menn, finale

20.50: Avslutningsseremoni

(ANB)

ONSDAG 10. AUGUST KL. 19.30: Da er Andreas Thorkildsen forhåpentligvis på plass i VM-finalen i spyd.