(Dagbladet): Sveits vant curling-VM for kvinner i helga med 9-6 i finalen mot Japan. For Irene Schori (32) på vinnerlaget ble det ekstra spesielt.
Hun har også kjempet en kamp mot kreft det siste året. I et intervju med Curling Canada etter finalen lot hun tårene trille.
- Det finnes ikke ord. Det er bare fantastisk. Å stå her med gullet er helt utrolig, sier Schori.
- Jeg fikk diagnosen i april. Hele sommeren tenkte jeg at jeg bare ville spille curling. Først ble vi sveitsiske mestre, og jeg tenkte ikke lenger enn det. Nå er vi verdensmestere, sier 32-åringen
På spørsmål om hva Frances Broady-trofeet, stemt fram av spillerne, betød for henne, måtte curlingspilleren ta en pause.
- Selvsagt. Det var emosjonelt... det er på grunn av sykdommen, sier Schori, før hun bryter sammen i tårer.
Nådde bunnen I et intervju med sveitsiske Blick utdyper curlingspilleren:
- De siste månedene har vært tøffe. Jeg var virkelig på bunnen, sier hun til avisa.
I helga vant hun VM sammen med lagvenninnene Franziska Kaufmann, Christine Urech og Binia Feltscher.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger